Niespodziewany trup

2020-06-30
2013-05-06
literatura polska

więcej Więcej

W Kraśniku dochodzi do napadu na bank, policja i prokutor prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Toż to kontynuacja "Teściową oddam od zaraz". Dziwię się, że nie są te książki podawane jako seria. Polecam czytać je w kolejności najpierw "Teściową..." a dopiero potem "Niespodziewany trup".

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Bardzo nierówny styl. Momentami bardzo dobra, zabawna, niemal w stylu Chmielewskiej. Ale po chwili irytująca, nudna, przewidywalna. Ocenę trochę naciągnęłam.

Na półkach: , , , ,

Znakomita rozrywka w niewielkiej książeczce. Komedia kryminalna, z nutą obyczajową. Dużo różnorodnych bohaterów, wątek romantyczny, prosta intryga kryminalna, a wszystko opatrzone fajnym humorem. Czyta się znakomicie.

W niewielkim miasteczku, w którym wszyscy się znają, dochodzi do napadu na bank. Świadkiem zdarzenia jest Anusia, fryzjerka mająca swój zakład niedaleko...

Bardzo lubię czytać i z upodobaniem wybieram książki pisane przez autorów z dużym poczuciem humoru, spostrzegawczych, z pewnym doświadczeniem życiowym, którzy są w stanie stworzyć ciekawych bohaterów. Taka jest właśnie w mojej opinii - Pani Małgorzata, której życzą aby nie przestawała pisać! Czas spędzony przy tej powieści absolutnie nie jest stracony - akcja wciąga bez...

"Niespodziewany trup" autorstwa Małgorzaty J. Kursa to komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się w Kraśniku (woj. lubelskie) – 80 km od mojego miasta.
Luiza, Kamila, Lukrecja, Filip i Konrad oraz naczelny (w delegacji aktualnie) to ekipa redakcji "Echa Kraśnika", mającej siedzibę w Domu Kultury. Atmosfera nie jest tam najlepsza.
Podczas weekendowej imprezy u nowego...

Lekka powieść z wątkiem kryminalnym. Dobra na poprawę nastroju, oderwania się od tego, co stanowi naszą obecną rzeczywistość. Nie wymaga głębszego namysłu, prób rozwikłania skomplikowanej zagadki. Tu wszystko jest jasne. Czytelnik jedynie potwierdza swoje opinie o bohaterach, odpowienio ukształtowane przez Autorkę, która nawet nie próbuje ukryć tego, że wpływa na nasze...

Książkę bardzo lekko mi się czytało. Polecam książkę na zimne wieczory.

Lekko, szybko i przyjemnie mijały mi chwile w drodze do i z pracy. Ta książka jest cudownie niewymagająca. Nie wymaga myślenia i kombinowania, bo wszystko mamy w niej podane jak na tacy. Wiemy, że wredna dziennikarka zasłużyła na to, co ją spotkało (mimo że została zamordowana i nie powinniśmy się z tego faktu cieszyć). Wiemy również, kto napadł na bank. I najważniejsze, że...

Jak ktoś szuka lektury na lato - łatwej, miłej i niewymagającej to polecam. Samo się czyta.

• 2013
  • 2014