Knight's Mistress

Okładka książki Knight's Mistress C.C. Gibbs
Okładka książki Knight's Mistress
C.C. Gibbs Wydawnictwo: Quercus Cykl: All or Nothing (C.C. Gibbs) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
All or Nothing (C.C. Gibbs) (tom 1)
Quercus
2012-12-06
2012-12-06
9781782062912

Hmm, po przeczytaniu tej książki czuje się lekko odmóżdżona...
Nic specjalnego, najpierw przez 1/3 książki Dominic robi podchody do Katherine, a potem przez kolejne pół pieprzą się jak króliki, żeby na koniec się rozstać. A tak przechodząc do rzeczy, młoda i zdolna absolwentka nauk informatycznych Katherine Hart przyjmuje dwutygodniowe zlecenie od apodyktycznego miliardera Dominica Knighta. On po tym, jak stracił swoją ukochana kobietę, nie angażuje się uczuciowo, traktuje kobiety jak zabawki. Próbuje uwieść Kate, a ona z ekstremalnie wysokim libido stara się mu odmawiać, ale jej ciało mówi co innego. No i jak już wreszcie powie mu tak, to mamy rekordową liczbę orgazmów (nie ma co, ma dziewczyna szczęście ;-)),szczytowanie na żądanie, bo Dominic to typ dominanta bawiącego się w przeszłości w BDSM. Ale wraz z tą przyjemnością Dominic brutalnie wkracza we wszystkie sfery jej życia kontrolując je ponad wszelką normę. Kiedy w ten intensywny seks wkrada się uczucie, ich drogi się rozchodzą i miejmy nadzieję, że w kolejnej części będzie się coś więcej dziać. Bardzo mi przeszkadzał w czytaniu styl książki, niezależny narrator opowiadający ich historię pozostaje z boku, brakuje w tym wszystkim emocji.

Hmm, po przeczytaniu tej książki czuje się lekko odmóżdżona...

Liczyłam na romans z dużą ilością erotyki. To co przeczytałam byłą głównie erotyką. Nie mam zwyczaju pozostawiania niedoczytanych książek, a szkoda. Musiałam wręcz szukać jakiejś akcji pomiędzy scenami seksu. Dodatkowo główna bohaterka jest chyba bardziej rozwydrzona i niedojrzała od bogatego biznesmena, którego ma ratować.

Niezła, chociaz przyznaję i zgadzam sie z dziewczynami - bohaterka chyba pobila jakis rekord orgazmów. Przyjemnie sie czyta chociaż myślałam ze Pan i władca - Dominic jest ardziej świadomy i zachowa sie inaczej a Pani bohaterka jest jednak mądrzejsza a może to po prostu prawda że kobieta zrobi wszystko dla faceta który: 1. mówi to co ona chce usłyszeć 2. daje jej fantastyczne orgazmy. W tym przypadku na pewno.
Myslę że sięgnę po nastepne tomy

Jak dla mnie początkowo ciężko czytało się tą pozycję, przyzwyczajona jestem do puntu widzenia głównych bohaterów a nie osób trzecich. Jednak muszę przyznać, że z czasem przyzwyczaiłam się i szło coraz lepiej. Typowa opowieść jak super przystojny, bogaty, zniewalający bóg seksu, który lubi zabawy w sypialni, poznaje młodą, piękną szafirowo zielonooką, rudą i inteligentną kobietę. Czują do siebie nieodparty urok, który kończy się w sypialni. No i bum, pojawia się problem, kobieta jak zwykle się zakochuje a on? Nie wie czego chce. Czy jego zlodowaciałe serce wpuści ją do środka? Choć standard to bardzo podobała mi się pozycja. Świetne dialogi między tą dwójką, począwszy od przekomarzania się, kłótni a skończywszy na pokręconym poczuciu humoru.

1997

Katherine Hart jest zachwycona możliwością zatrudnienia przez Kinght Enterprises - najbardziej prestiżową firmę typu venture-capital na świecie. Jej zachwyt nieco wygasa, gdy poznaje niesławnego dyrektora generalnego firmy, Dominica Knight.

W wieku trzydziestu dwóch lat, Dominic jest miliarderem, który sam dorobił się majątku, dzięki swoim przerażającym ambicjom i temperamentowi. Jest niesamowicie atrakcyjny i jeśli ma na to ochotę, potrafi być także niebezpiecznie czarujący.

Dla Kate, Dominic wydaje się być idealnym drapieżnikiem, więc postanawia być ostrożna. Pomimo oczywistej chemii między nimi, wmawia sobie, że jeśli Dominic stanie się zbyt wymagający, to przecież zawsze może odejść. Kate niestety nie wie, że to nie ona podejmuje decyzje...

Dominic Knight znalazł sobie nową zabawkę, a przecież pan Knight zawsze dostaje to, czego chce.

oki a więc całkiem niezła ksiązka na poczatku zafascynowała mnie ale potem kurcze ilez to mozna nie wiem nie watpie iż może jej , nie im pozazdrościłam ale ciągle była gotowa a i on po sekundzize tez co jest całą noc i dzień ciagle w łóżku? gdzie niegdzie tylko wychodzili, w srodku mnie zezłoscił Dominik lubie męskich facetów władczych ale przeginał- ogólnie ciekaw ksiązka i bardzo mi sie podobała i polecam i czekam na nastepna część:)

Hmm...jestem świeżo po przeczytaniu i na pewno jak dużo erotyków czytało mi się szybciutko i leciutko :) Podobały mi się rozmowy miedzy nimi i momentami przypominała mi Greya, wiadomo bogaty, przystojny z wielkim i bogatym wyposażeniem jak cała reszta :) Książka lekka nie wzbudzająca większych emocji.

No cóż - jak dla mnie to ta książka ani nie jest za dobrze napisana, ani za bardzo wciągająca. Zachowania bohaterów często wręcz absurdalnie dziwne i irytujące.

Głównymi bohaterami książki jest jakże by inaczej - mega przystojny, młody miliarder i prezes Knigt's Enterprises - Dominic Knight oraz Katherine Hart - pewna siebie, młoda kobieta zajmująca się przestępczością związaną z rachunkowością.

Katherine zostaje zatrudniona przez firmę Dominica i tak to się zaczyna.
Chemia pojawia się od razu, jednak Kate zauważa w Dominicu niebezpiecznego drapieżnika. Jako kobieta silna i niezależna stara się trzymać go na dystans, jednak jak łatwo się domyślić...która kobieta wytrzymałabym długo przy tym potrafiącym być uroczym i czarującym, seksownym i inteligentnym Prezesie.

Dominic proponuje Kate układ na który po zastanowieniu się zgadza. Spędzają kilka bardzo upojnych dni i nocy, ale zbliża się pora rozstania. Kilka dni wywołało w ich życiach sporo zamieszania, jak zakończy się ich układ? Czy każde pójdzie w swoją stronę czy może jednak będą chcieli przedłużyć wspólny czas razem?

Nie wiem sama czego się spodziewałam po tej książce? Widziałam sporo pochlebnych opinii, no ale niestety...
Irytowało mnie zachowanie bohaterów - zwłaszcza w pierwszej połowie (lub nawet ponad połowie książki),te dialogi były jakieś takie dziwne i w moim odczuciu sztuczne. Właściwie tak jak pomyśleć to w tej książce nic się nie działo. Jedzenie, seks, zmiany nastrojów, jedzenie, seks, zmiany nastrojów, ups Matka na horyzoncie, jedzenie, kłótnia, seks na zgodę... Nie polubiłam jakoś szczególnie ani naszego Adonisa, ani Kate. Bałam się już, że autorka zrobi nam także takie słodkie zakończenie, ale całe szczęście nie zrobiła.
Uważam, że jest dużo lepszych i ciekawszych książek do przeczytania.

Trochę zaryzykowałam sięgając po „Kochankę Knighta” ,ale chciałam się przekonać czy fabuła jej jest identyczna jak „50 twarzy”. Po przeczytaniu wielu recenzji (w większości pozytywnych) na portalu Goodreads sięgnęłam po tą pozycję, która już jakiś czas stała na mojej półce w biblioteczce, by móc wyrobić sobie opinię czy będzie lepsza czy może nawet gorsza od wymienionej wcześniej trylogii o Greyu. I tu pojawiło się przyjemne zaskoczenie. Nawet bardzo przyjemne.

Pod pseudonimem C.C. Gibbs kryje się pisarka Susan Johnson, która z pewnością tą historią nie debiutowała na rynku amerykańskim i ma już pewne doświadczenie w tworzeniu erotycznej literatury np. „Gorgeous as sin” – erotyczny romans historyczny, który też posiadam w swoich zbiorach, ale czeka na odpowiednią chwilę. Jej styl pisania bardzo różni się od stylu EL James. Mam wrażenie, że treść jest o wiele spokojniejsza (autorka nie spieszy się, żeby między głównymi bohaterami jak najszybciej doszło do stosunku tj miało to miejsce w przypadku „Na każde jego żądanie”- Sary Fawkes),dawkuje nam doznania zupełnie jak by to była powolna gra wstępna, aby kiedy nastąpi oczekiwany przez nas moment zbliżenia Kate i Dominica doznamy czegoś w rodzaju spełnienia. Całość jest poukładana, spójniejsza i mniej chaotyczna niż było to pokazane w Greyu. Nie ma tu męczących powtórzeń, pojawiają się tylko i to w małej ilości pisane inną, węższą czcionką myśli bohaterów (a nie jakaś tam wewnętrzna bogini czy podświadomość) i są one odpowiednio wkomponowane, nie widziałam żadnych literówek w wersji angielskiej, ale znając życie gdyby ta książka została przetłumaczona na język polski, to aż strach się bać co by to było i jakby brzmiało :).W ”Kochankę” czytelnik wciągnie się szybko i zainteresowaniem śledzi dalsze losy bohaterów. Najwyraźniej historia „spływała” autorce wprost z pióra na papier.
Jak to bywa w takich trylogiach przedmiot przedstawiony na okładce zwykle wcześniej czy później pojawia się również w książce, w tym przypadku jest to sznur pereł.

Historia pozornie może przypominać „50 twarzy” ,ale nie dajcie się zwieść :).
Jest tu nieziemsko bogaty, właściciel Knight Enterprises – Dominic Knight, brunet z niebieskimi oczami jak się później okazuje 32-letni wdowiec (po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją w literaturze erotycznej) często wspominający swoją żonę Julię. Jest on władczy, kontrolujący, męski, przystojny i wydaje się być w swoim postępowaniu dojrzałym facetem. Wybór nazwiska przez pisarkę wydaje się też być nie przypadkowy (Knight – Rycerz). Dominic owszem posiada cechy dżentelmena, ale jak każdy człowiek skrywa w sobie pewnie instynkty, pasje, sekrety (a kto nie ma przysłowiowych szkieletów w swojej szafie). Powoli zaczyna mnie przestawać dziwić fakt, że tacy mężczyźni – czytaj milionerzy, posiadający wiele firm i będący na świeczniku, mają cechy charakteru odgórnie im narzucone, po prostu dorobili się majątku, więc muszą mieć nad nim kontrolę i trzymać rękę na pulsie, by tego wszystkiego nie stracić. Dominic ma bliskiego przyjaciela i współpracownika w postaci – Maxa Roche, który często w przeciwieństwie do Taylora z „50 twarzy” ma dużo do powiedzenia i jest kimś w rodzaju sumienia dla głównego bohatera, to typ mężczyzny, którego nie można nie lubić.

Nasza bohaterka to 22-letnia kobieta (znowu :)),mająca rude/miedziane włosy i zielone oczy. Nic dziwnego, że zwraca uwagę Knighta skoro jest kobietą o nietypowej urodzie. Katherine Hart zajmuje się przestępczością związaną z rachunkowością - forensic accounting – czyli jest audytorem śledczym. Po raz pierwszy od czasów Greya mam do czynienia z postacią kobiety, która jest naprawdę stanowcza, twardo stąpająca po ziemi, pewna siebie (jest ciężkim orzechem do zgryzienia dla Knighta),kierująca się w życiu własnymi zasadami także w przypadku seksu i to seksu ze swoim pracodawcą. Ach ta moralność i uczciwość również wobec siebie ;).Ale ja te zalety cenię mimo wszystko.
Co ciekawe - lubi jeść. :) Tak! W porównaniu z Aną („50 twarzy”) wiecznie niedożywioną, dostaje ode mnie za to dodatkowego plusa. W końcu jedzenie to paliwo dla mózgu ;) i stąd chyba ta różnica w inteligencji głównych bohaterek. Kate nazywana jest przez Dominica – nowoczesną Joanną d’Arc a to przedstawia w pełni jej charakter. Ma również przyjaciółkę - Meg archeolog, której podejście np. do spraw seksu jest bardziej otwarte i jest mniej powściągliwa w tych kwestiach; oraz babcię - Nanę.

Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Dominic Knight proponuje Kate pracę u siebie. Od samego początku atmosfera pomiędzy nimi jest tak gęsta od seksualnego napięcia, że można ją kroić nożem :).
Po pewnych oporach Kate jednak decyduje się na podjęcie zleconego jej zadania (tylko na kilka tygodni, gdyż nie chce pracować dla takiego (niebezpiecznego, bo władczego i przystojnego ;) w jej mniemaniu) mężczyzny jakim jest Knight, faceta, któremu przecież się nie odmawia. I tu pojawia się kontrakt (pewne podobieństwo do Greya),ale na początku jest to najzwyklejsza umowa między pracownikiem a pracodawcą.
Postać Kate spodobała mi się, ponieważ to kobieta wiedząca czego chce od życia i lubiąca drażnić się z Knightem :).Ach te ich słowne potyczki często ironiczne z podtekstem seksualnym są po prostu bezbłędnie zabawne.
Już na początku autorka zabiera nas w podróż do Amsterdamu, gdzie swoją pracę ma rozpocząć nasza bohaterka. Po wykonanym przez nią zleceniu, ona i jej współpracownicy otrzymują można by powiedzieć coś w rodzaju nagrody/podziękowania w ramach relaksu i udają się do dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie. Tam w pewnym miejscu Kate doznaje dotąd jej nie znanych uczuć oglądając pewną intymną sztukę teatralną (jeśli tak ją można by nazwać) oczywiście w towarzystwie swojego przystojnego szefa. A że nie uprawiała seksu od jakiegoś czasu łatwo sie domyśleć jaki może to mieć na nią wpływ. Ogrooomny ;).
Pewnie myślicie, że od razu skończą razem w łóżku? :) byle szybko zaspokoić swoje zwierzęce żądze? Ja ze swojej strony mogę napisać, że przez pierwszych 140 stron nie ma pełnego „skonsumowania” znajomości przez Kate i Dominica. I to musze przyznać podoba mi się, że autorka od pierwszego momentu nie „atakuje” nas scenami seksu miedzy głównymi bohaterami, stopniuje nasze podniecenie i zainteresowanie sprawiając, że nie możemy odłożyć książki na bok i czytamy dalej.
Po skończeniu swojego projektu/zadania Kate jest święcie przekonana, że może wrócić do domu i podjąć inną pracę w zupełnie innej firmie, oj nawet nie wie jak bardzo się myli :) i tu rozpoczyna się ostatnie wg umowy 8 dni głównej bohaterki w Singapurze, gdzie ma doprowadzić swoją pracę do końca( uhmmm, bo on jej na to pozwoli ;)

Tego kto chce się przekonać na własnej skórze, zachęcam do lektury. Myślę że warto spróbować, choć na pierwszy rzut oka może przypominać „Szarą” trylogię to jednak jest to książka wnosząca pewien powiew świeżość w tą historię i w literaturę erotyczną.
Polecam tą pozycję miłośniczkom romansów/erotyków (jak je zwał) i tym, którzy chcą sprawdzić czy nie jest przypadkiem nieco lepsza od Greya, bo mnie muszę przyznać przypadła o wiele bardziej do gustu. Nie mogę doczekać się, kiedy sięgnę po kolejny tom Knighta. Stanowczo odradzam czytanie jej w autobusie, gdyż może powodować nagłe rumieńce oraz niekontrolowane oblizywanie warg w sugestywny sposób a przegapienie właściwego przystanka, na którym miało się wysiąść – gwarantowane :) niestety wiem coś o tym.

Trochę się ciągnie.

Trochę się ciągnie.

Jest dużo fajniejszych książek. Nie zapalałam sympatia do głównych bohaterów. W sumie nic sie nie działo poza scenami łóżkowymi.

• 2015
  • 2015