Eddy Merckx. Kanibal

2012-02-01
9780091943165
Maria Smulewska-Dziadosz
sport kolarstwo biografia

Książka zawiera bardzo dużo opisów wyścigów. Dla kogoś kto nie ma kilkunasto albo kilkudziesięcioletniego doświadczenia w śledzeniu kolarstwa opisy te niewiele mówią i są zlepkiem nic niemówiących nazwisk. Niemniej opis życiorysu bardzo ciekawy i książka na pewno warta do zapoznania się.

Ciekawa książka opisująca świat Eddye'go Merckxa - jednego z najlepszych kolarzy szosowych. Każdy kibic kolarski powinien tę książkę przeczytać.

Eddy Merckx to wybitny sportowiec, człowiek, który wygrał wszystkie najważniejsze wyścigi wieloetapowe oraz klasyki. Jego wszechstronność jest czymś niebywałym, szczególnie jeśli weźmiemy pod lupę obecne czasy. Nazywany Kanibalem, ponieważ każdy wyścig musiał być przez niego wygrany, jak sam mówił - "Jestem to winien publiczności".

Książkę czyta się świetnie, gdyż Merckx...

Życiorys genialnego kolarza, ale z perspektywy jego kolegów (rywali i współpracowników). Wygrywanie, które staje się chorobą, wielki dopóki triumfował, samotny, kiedy odstawiał narzędzie swojej pracy. Błogosławieństwem tej książki jest brak wspomnień, ze strony samego Merckxa.

Spodziewałem się biografii a otrzymałem zestaw kilku zebranych historii o najważniejszym rowerzyście ostatnich kilkudziesięciu lat. W latach 70 był moim idolem a że nie miałem możliwości oglądania, tak jak współcześnie to robię TdF, Giro bądź Vueltę, więc trochę czytałem. Szukałem informacji i gdzieś po zagranicznych periodykach, nielicznych zresztą jakie docierały,...

• Rower
  • Papierowa