Okładka książki Myślenie strategiczne. Jak zapewnić sobie przewagę w biznesie, polityce i życiu prywatnym Barry J. Nalebuff, Avinash K. Dixit
Barry J. NalebuffAvinash K. Dixit Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Thinking Strategically: The Competitive Edge in Business, Politics, and Everyday Life
Onepress
2009-01-01
2009-01-01
Magdalena Kubalewska
strategia teoria gier dominacja

Okładka książki Sztuka strategii. teoria gier w biznesie i życiu prywatnym Avinash K. Dixit, Barry J. Nalebuff
Sztuka strateg... Avinash K. Dixit, B...

Książka dość ciekawa. Skupiająca się na elemencie losowym działań. Pokazuje ze pewne rzeczy losowe są bardziej prawdopodobne od innych co pozwala ograniczyć niepewność choć w pewnym stopniu i ułatwić decyzje.
Czasem pozwoli na przemyślenie i uchronienie się od błędnej decyzji.
Sama książka przybliża teorie przystępnie i podaje przykłady. Pozwala ponad to czytelnikowi na przekonaniu się czy rozumie za pomocą przykładów w postaci zadań których wyniki nie są przedstawiane od razu.
Tematyka poruszana przyda się każdej osobie która musi podejmować decyzje a ma do czynienie z elementami niepewnymi.
Ponad to pozwala zrozumieć jak działają tabele rzeźnicze firm ubezpieczeniowych czy sam sposób szacowania ryzyka przez te przedsiębiorstwa.
Dla ciekawych świata, dla strategów, dla matematyków i wielu innych - Polecam

Czasem pozwoli na przemyślenie i uchronienie się od błędnej decyzji.

• ! BŚ
  • Zawodowa (kupić)