Księżniczka Balbinka i papuga Aisha

Okładka książki Księżniczka Balbinka i papuga Aisha Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel
Okładka książki Księżniczka Balbinka i papuga Aisha
2013-01-01
2013-01-01
24 min.
Tamara Michałowska

Okładka książki Księżniczka Balbinka i błękitna żaba Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel
Księżniczka Ba... Laetitia Etienne, R...
Okładka książki Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel
Księżniczka Ba... Laetitia Etienne, R...

Seria o księżniczce Balbince była mi do tej pory nieznana. Nie jestem pewna, czy w ogóle kiedykolwiek o niej słyszałam. Cieszę się jednak, że postanowiłam się z nią zapoznać, gdyż postać głównej bohaterki jest naprawdę nietuzinkowa.

Balbinka przed obiadem postanowiła najeść się malin, choć nie wolno jej było spożywać niczego przed posiłkiem. Dodatkowo zabrała owoce do pokoju, gdyż chciała je ukryć na później. Niestety, maliny wypadły przez dziurę i pożywiła się nimi papuga Aisha. Papuga dodatkowo chciała zdradzić sekret Balbinki, więc księżniczka postanowiła zawrzeć z nią pakt.

Przygoda tak naprawdę może się przydarzyć nam każdego dnia, jeśli tylko będziemy na nią gotowi. Najlepszym przykładem tego jest tytułowa bohaterka, której zawsze przydarzy się coś niespodziewanego. Nie warto zamykać się w utartych schematach. Warto wypatrywać przygodę we wszystkim co robimy, gdyż nigdy nie wiadomo, co czeka na nas za rogiem.

,,Księżniczka Balbinka" to jak na razie czterotomowa seria o dziewczynce, która łamie wszelkie stereotypy o księżniczkach. Treści jest tutaj dość sporo jednak czyta się ją szybko i przyjemnie. Ilustracje są naprawdę ładne - bardzo kolorowe, wyraziste, na całą stronę. Świetnie współgrają z treścią. Podobają mi się też ,,wstawki" z krótkimi zdaniami, które są też ciekawym dopełnieniem całości tekstu. Całość została dobrze wydana. Myślę, że jeśli Wasze dzieci lubią opowieści o księżniczkach, warto zapoznać się z tą serią.

Czytam codziennie mojej 4latce , od 2 lat wszystkie 4 czesci bo jej uwielbia

Czytam codziennie mojej 4latce , od 2 lat wszystkie 4 czesci bo jej uwielbia