Harry Styles. Narodziny gwiazdy. Od marzeń do One Direction

Okładka książki Harry Styles. Narodziny gwiazdy. Od marzeń do One Direction Alice Montgomery
Okładka książki Harry Styles. Narodziny gwiazdy. Od marzeń do One Direction
Alice Montgomery Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2013-06-05
2013-06-05
One Direction X Factor pop

książka w żaden sposób nie przynudza podając nudne zdarzenia życia Harrego wręcz przeciwnie - podaje to co najciekawsze książka była też tak jakby biografią one direction bo większość zdarzeń było z nimi w roli głównej co mi się jak najbardziej podobało😻
Ocena: 8,5/10

Ocena: 8,5/10

Moja opinia na:

Moja opinia na:

Gdyby nie fakt, iż książka jest tak przepięknie wydana, to prawdopodobnie rzuciłabym nią o ścianę.
Nie spodobało mi się, że autorka zamiast skupić się na tym, jak ciekawą i wartościową osobą jest Styles skupiła się na jego - według mnie - mało istotnych podbojach miłosnych. Irytowało mnie ciągłe powtarzanie, iż to Harry jest najbardziej popularnym i pożądanym członkiem 1D. Raz można, ale naprawdę bez przesady. Poza tym nie mi oceniać prawdziwość opisanych w książce informacji, jednakże "The Sun" nie jest wyjątkowo wiarygodnym źródłem i tego jestem przekonana. Nie wspomnę już o niepoprawnych wyrażeniach typu "zasubskrybować post na Twitterze".
Jestem szczerze zawiedziona tą pozycją.

Książka autorstwa Alice Montgomery to biografia jednego z piątki ( lub czwórki, jak kto woli) członków One Direction! Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć tego, jakim fenomenem okazał się ten brytyjski boysband.
Każdy z chlopców jest inny, co działa pozytywnie na ogólny wygląd zespołu. Totalnie zwariowany i śmieszyny jest Harry!

"Narodziny gwiazdy" pokazały mi inne oblicze X-Factora, a nawet jego - jak się okazuje - niesprawiedliwość oraz prawdziwą twarz Harry'ego. Autorka książki nie pomija żadnego z jego związków, wszystko dokładnie wyjaśnia i opisuje, ze względu na to nie polecam tej książki dziewczynom , które patrzą na bruneta przez pryzmat różowych okularów! Dla Waszych serc byłby to zapewne kataklizm i definitywny koniec! No chyba, że jesteście na tyle twarde, by wmawiać sobie, że to nieprawda, a Harry nadal jest Wasz. Zapewne tak jest!

Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo dobry podział rozdziałów, co jest ważne w przypadku biografii, gdyż czytelnik może zechcieć poddawać tę pozycję lekturze wyrywkowo. Lub wrócić do pewnego okresu życia Harrego nieco później.

Ogólnie oceniając sposób w jaki została napisana ta książka, muszę powiedzieć, że czytało mi się ją wyjątkowo szybko i płynnie, co jest wielką zaletą, ponieważ niekażda biografia wciąga tak, jakgdyby była książką o wielowątkowej fabule.

Przechodząc do oprawy....
Bardzo się cieszę, że "Harry Styles. Narodziny gwiazdy." pojawiło się na rynku w twardej oprawie, choć - jak przyznam - nie sprawdzalam, czy nie istnieje również w miękkiej, lecz zdecydowanie polecam wykonanie, które znalazło się na zdjęciu. Książka w twardej okładce od razu budzi w czlowieku myśl otym, że jest wartościowa oraz po prostu wygląda ładnie i jest odporniejsza na uszkodzenia.
Dodatkowo ten egzemplarz wzbogacono o zdjęcia, ktorych ja osobiście nie spotkałam w internecie ani też żadnej innej książce, więc tutaj kolejny łaciaty plusik przyznam bez mrugnięcia okiem.
W środku czeka na nas niespodzianka w postaci wielkiego plakatu, oczywiście, z wizerunkiem Harry'ego, lecz również z okładką książki, co jest bardz fajnym dodatkiem, jeśli jest się fanem zespołu lub samego Styles'a.
Przyznam, że ten plakat przez długi, długi czas ozdabiał moją ścianę, lecz niestety, a może i stety już wyrosłam z bycia directionerką, ale to nie znaczy, że znienawidziłam One Direction. Lubię sobie czasem otworzyć biografię Harry'ego i przypomnieć sobie jak to było parę miesięcy temu, kiedy szalałam na jego punkcie i pośmiać się z samej siebie. Haha!

Książkę polecam rodzicom, których córki opowiadają o swoim "mężu" imieniem Harry, lecz nie Potter, a Styles, by zapoznali się ze swoim wyimaginowanym zięciem, bo warto. :)

Książka Alice Montgomery jest lekturą odpowiednią dla każdego, kto wybiera się do X-Faxtora, rozpoczyna swoją karierę muzyczną lub po prostu nudzi się w wakacyjny dzień! :)

"Przez cały ten czasie poczucie humoru Harry'rgo nie zmieniło się. Kiedy przyszedł do studia Radio 2, stwierdził, że zespół dostaje wynagrodzenie w postaci żelków w kształcie buteleczek coli. A gdy zapytano go, co będzie, gdy ich singiel odniesie sukces, odpowieidział: "Chyba trzeba będzie podnieść stawkę, więc może zdecydujemy się na batoniki czekoladowe" - musieliby dostać wiele takich batoników, żeby zapłacić za bilety na Grand Prix."

"Narodziny gwiazdy" pokazały mi inne...

Mimo,że jestem Directionerką to mam specyficzne podejście do książek biograficznych dotyczących życia moich idoli,ponieważ są oni wciąż młodzi i ludzie już dobiegający kresu życia jak najbardziej powinni je posiadać.
Jak prawie każda fanka mam swojego ulubieńca i jest nim Harry. Przyjaciółka podarowała mi tę książkę w prezencie i cieszyłam się z niej,bo miałam nadzieję,że zmienię swoje zdanie co do biografii mu i zespołowi poświęconych,a na dodatek chciałam dowiedzieć się jakichś nowości. Niestety wszystko jak zwykle jest powtórzone,autorka powraca często do wspomnianych już wydarzeń i staje się to nieco mdłe. Popełniła parę małych błędów w związku z karierą chłopaków,ale już nie czepiajmy się tak. Ta oto biografia jest dobra,ale nie zachwycająca. Muszę jednak przyznać,że rozdział o nim i Taylor mnie zainteresował,ale tak to nudziłam się podczas jej czytania,ale może to zależy od każdej fanki. Wiem,że na razie będzie stać na półce i minie trochę czasu,zanim znów ujmę ją w ręce.

Harry Styles był bardzo słodkim, małym chłopczykiem. Zawsze kochał muzykę. Niezwykle zżyty z rodziną. Będąc w wieku przedszkolnym jego rodzice "przestali się kochać". Młodziutki Harry bardzo płakał.
Wychowywał się z mamą i starsza siostrą Gemmą.
Od zawsze miał powodzenie u kobiet. Pewnego dnia coś go tknęło i postanowił pójść na casting do 7 edycji X Factora.Mimo, że był wychwalony przez jurorów-odpadł. Bardzo to przeżył, płakał bo miał nadzieje, że jednak coś z tego wyjdzie. Tak się stało. Simon Cowel postanowił stworzyć zespół. Mieli do niego należeć chłopcy którzy odpadli. Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Louis Tomlinson i Harry Styles. Cała Brytania od razu pokochała tych pięciu młodych ludzi. Najbardziej z nich wyróżniał się Haryy. Miał w sobie to coś. Zielone oczy, uśmieszek i ... WŁOSY za którymi szalała każda dziewczyna a faceci zazdrościli mu fryzury. Marzenia o byciu gwiazdy sie spełniły mimo,że chłopcy wcale nie wygrali talent show.

Harry kocha kobiety. Przez to, że wiązał się ze starszymi kobietami ( a tak właściwie to miał z nimi tylko przelotne związki, romanse)ludzie uważali, że gustuje tylko w starszych od siebie kobietach. Była to jednak nie prawda. Kochał kobiety nie zależnie od ich wieku jednak interesował się również dziewczynami w swoim wieku. Za jego pierwszy poważny związek można uznać związek z popularną Taylor Swift. Chłopak chciał się w końcu ustatkować ale i tym razem mu nie wyszło.

Biografia ta opisuje niezwykłe życie zwykłego chłopaka z małej miejscowości. Dla niego świat w jednej chwili otworzył wrota do sławy i uwielbienia przez cały świat. Opisane jest jak mały chłopczyk małymi kroczami zmierza ku wygraniu życia. Zapoczątkowaniu nowej muzyki nowego pokolenia. Tego jak pięciu zupełnie nieznanych chłopaków z dnia na dzień stało sie bardziej popularniejsi niż Take That albo The Rolling Stones. Niezwykły zespół porównywany do Beatelsów podbił cały świat. A Harry mimo młodego wieku jest najbardziej pożądanym mężczyzną na świecie. Kto wie? Może i jemu tak jak Mickowi Jaggerowi uda się zdobyć tytuł szlachecki ? Sir Harry Styles :)

A Dream is Only a Dream until you make it real ! To idealny opis dla historii zawartej w tej niezwykłej biografii.

Wychowywał się z mamą i starsza siostrą Gemmą.

Słaba książka, szczególnie dlatego, że nie lubię 1D.

Słaba książka, szczególnie dlatego, że nie lubię 1D.

Opinia subiektywna, idealizująca postać, napisana przez fascynatkę Harrey'ego. Czy przyjemnością jest czytanie książki o Hitlerze, napisanej przez fanatycznego nazistę, który opiewa poczynania Adolfa? Jestem za tym, by nie pisać biografii, o ludziach, którzy wciąż żyją.

Ta książka to kolejny argument dlaczego nie powinno się czytać nieautoryzowanych książek. Zespół One Direction autorka opisała "Harry Styles i reszta...", choć boysband nie ma lidera.

Mój Harruś... Polecam dla directioners ;) Mi sie podobała

Mój Harruś... Polecam dla directioners ;) Mi sie podobała

• Biografie
  • Wymienię
  • WYMIENIĘ/SPRZEDAM

Dodaj cytat z książki Harry Styles. Narodziny gwiazdy. Od marzeń do One Direction