Godulowa saga

Jerzy Buczyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Vectra
biografia, autobiografia, pamiętnik

1974

Na półkach: , , , ,

Niezwykła, kontrowersyjna postać Karola Goduli. Największego potentata przemysłowego na Górnym Śląsku, określanego mianem Króla Cynku lub Króla Węgla i Stali. Filantropa i inicjatora wielu dobrych zmian w tym regionie. Bogacza, który mieszkał w zwykłej chacie i jadał „kiszka z zimiokami”. Człowieka, który tak jak węgiel ukrywał swoje bogate wnętrze pod niepozorną, dla...

Książka fajnie napisana. Suche, historyczne fakty ubrane w opowieść o jednym z największych Ślązaków. "Godulowa saga" jest dla kogoś interesującego się historią Śląska i zasłużonymi dla niego osobami - książka przybliży nam postać Karola Goduli oraz przeobrażenia Górnego Śląska na początku XX wieku.

książka bardzo wciąga i sprawnie się ją czyta (trzy wieczory i przeczytane). opisuje losy Karola Goduli, jego życie i działalność na Śląsku. Fragmenty pisane gwarą (duży plus). czy faktycznie był Diobłem z Rudy jak to o nim godali??... ja już wiem...

Dyskusje

• Historia
  • Popularnohistoryczne
  • W domu
  • Może
  • Chcę w prezencie
  • Biografia/autobiografia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Godulowa saga