W służbie najjaśniejszego pana

Okładka książki W służbie najjaśniejszego pana
Roman Turek Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura piękna
literatura piękna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1964-01-01
1964-01-01
wojna historia Polska

Roman Turek urodził się 7 lutego 1898 r. w Woli Dalszej w biednej rodzinie chłopskiej. Zmarł 20 lutego 1982 w Łańcucie. To polski pisarz samouk.
Nędza panująca w jego domu rodzinnym zmusiła go do poszukiwania pracy zarobkowej. Brał udział w wyprawie „na Saksy". Pracował na hrabiowskim folwarku i u bogatych krewnych. Wszystko to sprawiło, że Turek stał się w zasadzie...

Dodaj cytat z książki W służbie najjaśniejszego pana