Helimadoe

Jaroslav Havlicek Wydawnictwo: Seria: Seria Retro literatura piękna

„Helimadoe” jest liryczną powieścią psychologiczną, której akcja rozgrywa się w retrospekcji. Główny bohater Emil, pełniący rolę narratora, opowiada o swoim dojrzewaniu, o otoczeniu, w jakim dorastał oraz o swojej platonicznej miłości. Jego historia jest tematem przewodnim, nie jest jednak jedynym wątkiem powieści. Havlicek w sposób wyrazisty poruszył również problem...

Sam początek trąci mychą, ale później jest tylko coraz lepiej. Słodko-kwaśny smak wspomnień i teraźniejszości. Siostry pozostaną w mej pamięci na długo.

• Literatura czeska
  • Literatura czeska/słowacka