Angielski dla średnio zaawansowanych

Okładka książki Angielski dla średnio zaawansowanych Zuzanna Pytlińska, Katarzyna Zimnoch
Okładka książki Angielski dla średnio zaawansowanych
Zuzanna PytlińskaKatarzyna Zimnoch Wydawnictwo: Edgard inne
inne
Edgard
2012-01-01
2012-01-01
kurs angielski B1-B2 nauka edukacja języki obce Edgard

Żyjemy w czasach, których znajomość języków jest bardzo ważna. Wyjeżdżamy za granicę na wakacje, do pracy, znajomych. Jadąc do innego kraju, posiadanie dużego zasobu słów przydaje się w restauracji, na ulicy, w sklepie. Wydawnictwo Egdard oferuje kursy najbardziej popularnych języków. Miałam możliwość zapoznania się z książką „Angielski dla średnio zaawansowanych”.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które poznały podstawy i chcą kontynuować naukę na poziomie B1-B2. Zawarte w nim są takie rozdziały jak:
- człowiek;
- życie rodzinne i towarzyskie,
- życie codziennie i dom,
- kariera i praca,
- usługi i biznes,
- przyroda,
- nauka i technika,
- państwo i społeczeństwo
- sprawdź się – słuchanie i czytanie.

Działy te umożliwiają rozwinięcie naszego słownictwa, ale także poprawy znajomości gramatyki. W książce znajdują się ciekawe zadania, teksty, dialogi oraz ciekawostki. Ćwiczenia są przejrzyste, a słowniczek pozwala utrwalić poznane wcześniej słówka.
Z kursem pracuje się bardzo przyjemnie. Do książki dołączona jest także płyta CD, na której znajdują się nagrania. Ułatwiają one płynne komunikowanie się w języku angielskim. Dzięki kluczowi odpowiedzi, po ukończeniu kursu możemy sprawdzić, jak wykonaliśmy dane zadania.

Po ukończeniu książki widzę znaczną różnicę. Poszerzyłam swój zasób słownictwa, płynniej się komunikuję, udoskonaliłam rozumienie ze słuchu. „Angielski dla średnio zaawansowanych” to kurs, z którym warto się zapoznać. Polecam osobom, które chcą w krótkim czasie opanować kolejne słownictwo oraz zasady gramatyczne.

Kurs...

Angielski to język, którym możemy posługiwać się na całym świecie. Odkąd stał się międzynarodowym, większość populacji zaczęła jego naukę. Ludzie ciekawi byli, w jaki sposób mają przywitać się bądź kupić paczkę chusteczek będąc zagranicą. Dzieci i młodzież zaczęły być uczone tego języka w szkołach, aby w przyszłości móc się nim posługiwać na poziomie choć podstawowym. Natomiast ci, którzy naukę języka angielskiego opanowali w nieco większym stopniu, powinni sięgnąć po "Angielski dla średnio zaawansowanych".

Ćwiczenia podzielone są na piętnaście rozdziałów. Czternaście z nich dotyczy różnych sfer życiowych, takich jak rodzina, nauka, praca czy przyroda. Ostatni poświęcony jest sprawdzeniu się pod względem czytania i słuchania. Książka, którą swobodnie możemy nazwać kursem, zawiera masę zadań, które związane są z wcześniej przedstawioną czytanką. Pomiędzy ćwiczenia zostały wplecione regułki, a także zasady, które są ważnymi pomocnikami przy rozwiązywaniu zadań. Dotyczą one czasów, wyrażeń i zwrotów, które mamy wykorzystać uzupełniając tabelki czy zdania. Przy końcu każdego rozdziału kilka stron poświęcone jest samej gramatyce, wyjaśnieniu nowych słówek, które pojawiały się w poprzednich ćwiczeniach, a także testu orzekającego to, czy nauka przyniosła zamierzony skutek. Dochodząc do ostatniego - piętnastego rozdziału - widzimy, że poprzednie zostały streszczone do mini egzaminów, które pomogą uczniowi sprawdzić, ile zapamiętał z całej książki, która została również wzbogacona o klucz odpowiedzi do wszystkich zadań.

"Angielski dla zaawansowanych" to kurs dla osób uczących się obecnie najbardziej rozchwytywanego i znanego języka świata. Przed sięgnięciem po niego, kupujący powinien dobrze zastanowić się, czy jego dotychczasowa edukacja osiągnęła takie efekty, aby zacząć naukę na wyższym szczeblu. Osoby dotychczas nie znające podstawowych czasów w języku angielskim lub chociażby zwykłych zwrotów, mogą napotkać na trudności. Jednak ci, którzy potrafią przeprowadzić krótką rozmowę z obywatelem innego kraju, przy kontakcie z tą książką powtórzą to, czego nauczyli się wcześniej, a także poszerzą swą wiedzę do maksimum. Jakby tego było mało - w ekspresowym czasie!

Co tu dużo ukrywać. Nieznajomość języka angielskiego to w obecnych czasach najzwyklejszy wstyd. Ta niewiedza może ujść na sucho jedynie ludziom starszym, lecz my - młodzież powinniśmy zwalczyć nasze lenistwo i wziąć się za naukę póki mamy czas i możliwości. Angielski to język uniwersalny. Mamy z nim do czynienia nie tylko w czasie podróży, lecz także we wszelkich programach komputerowych czy nawet marketingowych sloganach, dlatego jego opanowanie to rzecz niezwykle ważna.

Publikacja wydawnictwa Edgard to książka, która zawiera wszystko, czego potrzebuje osoba, której poziom angielskiego to B1 bądź B2. Jest ona również świetnym przypomnieniem, zdobytych już wiadomości, dla uczniów na wyższym stopniu zaawansowania. Autorzy zadbali o to, aby kurs był kompleksowy i nie skupiał się wyłącznie na jednym zagadnieniu, dlatego każdy z czternastu tematycznych rozdziałów podzielony jest na cztery podrozdziały: słownictwo, gramatyka, komunikacja oraz wypowiedź pisemna.

Wszystkie poszczególne części książki rozpoczyna krótki tekst, a kończy słowniczek wyrazów wraz z interesującą ciekawostką dotyczącą kultury Wielkiej Brytanii. Pomiędzy znajdziemy nie tylko typowe ćwiczenia jak uzupełnianie słów, tłumaczenie zdań czy podpisywanie obrazków. Klucz odpowiedzi, umieszczony na końcu książki, pozwala nam na sprawdzenie czy dane zadanie wykonaliśmy poprawnie. Aby nauka była dla nas nie tylko obowiązkiem, ale i rozrywką w publikacji zawarte są też pojedyncze krzyżówki.

„Angielski dla średnio zaawansowanych” jest skonstruowany w bardzo przejrzysty i logiczny sposób. Najważniejsze wiadomości są pogrubione, zaznaczone kolorem lub wypunktowane, dzięki czemu nie musimy szukać interesujących nas informacji w długich objaśnieniach. Liczne tabele pomagają nam nie tylko zebrać całą wiedzę dotyczącą np. budowania zdań w Present Perfect, ale i wskazują nam na różnice pomiędzy tym czasem a innym.

Książka ma wiele plusów. Bardzo spodobały mi się zawarte w niej dialogi. Wielu z nas pewnie nie raz w szkole odgrywało typową scenkę w rejestracji hotelu czy u lekarza. Jednak czy ktokolwiek z nas odbył taką „rozmowę” na stacji benzynowej? Ja się jeszcze z tym nie spotkałam. Co więcej zawarte w publikacji popularne struktury i idiomy nie dotyczą jedynie języka oficjalnego. Nieformalne zwroty z pewnością okażą się przydatne podczas kontaktu z rodowitym Anglikiem.

Wraz z książką otrzymujemy płytę CD na której znajdują się czterdzieści dwa nagrania, po dwa do każdego działu oraz czternaście związanych z dodatkowymi tekstami z tyłu książki. Speakerzy mówią wyraźnie i czysto, dlatego nie będzie problemów ze zrozumieniem wypowiadanych przez nich zdań.

Mimo że znajduję się na wyższym poziomie zaawansowania z języka angielskiego to kurs „Angielski dla średnio zaawansowanych” okazał się dla mnie bardzo pomocny przede wszystkim w powtórce słownictwa i budowy poszczególnych form pisemnych. Muszę jednak przyznać, że książka okaże się niezwykle przydatna dla osób, które dopiero co opanowały podstawy tego języka i chcą w szybki oraz efektowny sposób podnieść swoje umiejętności.
www.public-reading.blogspot.com

Kontynuacja nauki języka obcego nie musi już być nudna. Książka zawiera w sobie 15 rozdziałów tematycznych oraz jeden, przeznaczony tylko na ćwiczenia słuchania oraz rozumienie tekstu czytanego.

Każdy rozdział ma podobną, bardzo przejrzystą i logiczną konstrukcję. Po zapoznaniu się z krótkim tekstem i przyswojeniu sobie słownictwa w różnorodnych ćwiczeniach, przechodzi się do części gramatycznej. Po wstępie teoretycznym, można spróbować swoich sił, wykonując szereg zadań. Podręcznik uczy także poprawnego konstruowania różnych form pisemnych, takich jak e-mail. Przyznam, że rozdziały są dość długie i zwykle siedziałam nad nimi dwa, góra trzy dni. Oczywiście to wszystko zależy od ilości czasu, jaki możemy poświęcić na dany rozdział.

Przyjemnym dodatkiem i odskocznią zarazem jest obecność ciekawostek dotyczących krajów anglojęzycznych. Do książki dołączona jest także płyta CD, na której znajdują się nagrania tekstów z wszystkich rozdziałów w wykonaniu profesjonalnych native speakerów.

Jest to idealna książka dla wszystkich tych, którzy pragną podwyższyć swój poziom z języka angielskiego. Polecam.

• Wysłane do recenzji
  • » języki obce
  • Recenzyjne
  • Mam na półce

Dodaj cytat z książki Angielski dla średnio zaawansowanych