Jackie! nie autoryzowana biografia Jacqueline Kennedy

Univ-Comp
Jackie Oh!
biografia, autobiografia, pamiętnik

autorka książki nazywa się Kitty Kelley, nie Kelly

Pierwsza przeczytana przeze mnie w życiu biografia. Bardzo lekka, dobra językowo. Przyjemnie i szybko się czyta.

Książka idealna dla fanów historii lat 60 w USA. Biografia napisana idealnie, zawiera wiele ciekawych informacji o ludziach sukcesu tamtych lat - relacje naocznych swiadkow i przyjaciol przyblizaja postac pani Kennedy.

Wciągające... nie tylko o Jackie.

Jaki hektar czasu upłynął od lat 50-tych, gdy nawet w postępowym USA kobieta mogła "wypłynąć" tylko "przy mężu" lub jako dziedziczka... Jak grzecznie trzeba było przygryzać język, tolerując wyskoki panów.
Wtedy inteligentnej, wyrafinowanej Jackie pozostawało, wysoko mierzyć... w przyszłego męża. Dziś może by zarządzała dużą agencją...

• Biografie
  • Nie ma na chomiku