Oskarżeni nie przyznają się do winy

Karol Małcużyński Wydawnictwo: Interpress historia
8322319444
Interpress
Historia II wojna światowa proces Norymberga
historia
8322319444
Historia II wojna światowa proces Norymberga

Mój święty grall na półce. Pierwsze wydanie tego procesu.
książka wyszła 21 lat po zakończeniu wojny, I już 21 lat po tym Niemcy wypierali że nie było czegoś takiego jak obozy koncentracyjne.
Wiecie co najbardziej dziwi?
Jeżeli ktoś z was, czy ze świata miałby dowód na to że więźniowie byli wykorzystywani w tych wielkich Niemieckich korporacjach do przymusowych prac. A...

Dobra i wciąga (mnie szczególnie, bo mój dziadek pilnował tam Hansa Franka). Czuć jednak, że pisana za komuny.

roces w Norymberdze był wyjątkowy, tak jak wyjątkowa była poprzedzająca go wojna. Pierwszy raz w historii przed normalnym sądem stanęli ci, którzy odpowiadali za faszystowskie, nazistowskie, niemieckie szaleństwo. Byli traktowani nie jak jeńcy wojenni, tylko jak kryminaliści. “Oskarżeni nie przyznają się do winy” Karola Małcużynskiego nie jest książką historyczną, naukową....

Na półkach: , , , ,

Czytałam ją już dosyć dawno temu ale bardzo utkwiła mi w pamięci. Świetne przedstawienie kulisów procesu norymberskiego i co najważniejsze niesamowicie wciągające zeznania oskarżonych, czyta się jak dobry kryminał. Książka w żadnym momencie nie przynudza (no może trochę wstęp). Jak najbardziej polecam, moja ulubiona z ulubionych ;)

Książka warta uwagi ze względu na bardzo ciekawe przedstawienie kulis procesu norymberskiego i mistrzowskie zarysowanie portretów psychologicznych oskarżonych. Książka ze względu na czas poswatania i biografię autora nieco prosowiecka, ale jedynie nieco - nie przeszkadza to w odbiorze całości dzieła. Myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do tej lektury:).

Czytałam kilka lat temu ale pamiętam, że byłam pod wielkim wrażeniem tej książki. Gorąco polecam nawet tym, którzy nie interesują się historią (ja także nie jestem pasjonatką tej dziedziny)!

• Historyczne
  • Historia
  • II wojna światowa
  • Do kupienia
  • Wojenne

Dodaj cytat z książki Oskarżeni nie przyznają się do winy