Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie. Tom II

Prószyński i S-ka
2009-05-21
2009-05-21
piosenki literatura polska

Okładka książki Agnieszka Osiecka o kobietach, mężczyznach i świecie Piotr Derlatka, Anna Lambryczak, Michał Traczyk
Ocena 7,5
Agnieszka Osie... Piotr Derlatka, Ann...
Okładka książki Fotonostalgia. Znani i lubiani w obrazie i anegdocie Zofia Nasierowska, Agnieszka Osiecka
Ocena 7,8
Fotonostalgia.... Zofia Nasierowska, ...
Okładka książki Listy na wyczerpanym papierze Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Magda Umer
Ocena 7,8
Listy na wycze... Agnieszka Osiecka, ...

Wiersze i piosenki Osieckiej po raz pierwszy zostały wydane w 1962 roku w tomie "Kolory". Pojawiały się później w tomikach "Żywa reklama", "Śpiewające piaski" czy "Sztuczny miód". Obecnie to białe kruki, niedostępne dla każdego.
Dobrze, że spisano je do dwóch opasłych tomów i wydano. Dołożono do nich także wiersze nieznane, pierwszy raz publikowane. Taką Poezję należy rozpowszechniać i propagować. Piękne, liryczne utwory jednej z największych polskich poetek.

Co ja mogę napisać? Jak w prostych słowach mogłabym określić ogrom mej miłości do twórczości Osieckiej? Nie da się.

Ten tom to pokaz wrażliwości, celności myśli oraz wspaniałej zabawy słowem Agnieszki Osieckiej i dużo większej liczby rzeczy o których należałoby napisać, ale ich wypowiedzenie uszczupliłoby kwintesencję smaku jej poezji.

Agnieszka Osiecka Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie. Tom II Zobacz więcej