Nowa miłość. Wiersze prawie wszystkie. Tom II

piosenki literatura polska
poezja
978-83-7648-147-0
piosenki literatura polska

Wiersze i piosenki Osieckiej po raz pierwszy zostały wydane w 1962 roku w tomie "Kolory". Pojawiały się później w tomikach "Żywa reklama", "Śpiewające piaski" czy "Sztuczny miód". Obecnie to białe kruki, niedostępne dla każdego.
Dobrze, że spisano je do dwóch opasłych tomów i wydano. Dołożono do nich także wiersze nieznane, pierwszy raz publikowane. Taką Poezję należy...

Ten tom to pokaz wrażliwości, celności myśli oraz wspaniałej zabawy słowem Agnieszki Osieckiej i dużo większej liczby rzeczy o których należałoby napisać, ale ich wypowiedzenie uszczupliłoby kwintesencję smaku jej poezji.

Co ja mogę napisać? Jak w prostych słowach mogłabym określić ogrom mej miłości do twórczości Osieckiej? Nie da się.

• Poezja
  • Literatura polska