Ogień na ziemi. Rozmowy wokół Ośmiu błogosławieństw.

- Kategoria:
- religia
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- Je suis venu jeter un Feu sur la Terre.
- Data wydania:
- 2008-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2008-01-01
- Liczba stron:
- 268
- Czas czytania
- 4 godz. 28 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 978-83-60512-41-8
- Tłumacz:
- Agnieszka Kuryś
Książka „Ogień na ziemi” to ostatni wywiad udzielony przez Marie-Dominique’a Philippe’a (1912-2006),dominikanina, filozofa i teologa, założyciela monastycznej Wspólnoty św. Jana. W pogłębiony duchowo sposób objaśnia paradoksy błogosławieństw wypowiedzianych przez Jezusa w Kazaniu na górze. Ubóstwo duchowe, czystość serca, miłosierdzie, łaknienie i pragnienie sprawiedliwości czy też kolejne błogosławieństwa nie są dla niego nierealnymi i przesadnymi nakazami moralnymi, ale sposobem głębszego wejścia w relację z Jezusem, który swoją miłością jest w stanie wynagrodzić człowiekowi wszystkie przeżywane przez niego braki.
Pytania, które zadaje ojcu Philippe’owi Alain Michel sytuują całą rozmowę w kontekście
współczesnym, ze wszystkimi wyzwaniami i trudnościami naszych czasów.
Uważna lektura książki może stanowić podstawę osobistych rekolekcji, podczas których czytelnik ma szansę konfrontacji z błogosławieństwami, stanowiącymi – jak twierdzą teologowie – „konstytucję” Królestwa Bożego na ziemi.
Kup Ogień na ziemi. Rozmowy wokół Ośmiu błogosławieństw. w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Ogień na ziemi. Rozmowy wokół Ośmiu błogosławieństw.
Poznaj innych czytelników
4 użytkowników ma tytuł Ogień na ziemi. Rozmowy wokół Ośmiu błogosławieństw. na półkach głównych- Chcę przeczytać 4










































OPINIE i DYSKUSJE o książce Ogień na ziemi. Rozmowy wokół Ośmiu błogosławieństw.