Żyć kontemplacją w sercu świata

Brat Moris Wydawnictwo: Esprit religia
83-60040-02-8
Esprit
Kościół chrześcijaństwo duchowość
religia
83-60040-02-8
Kościół chrześcijaństwo duchowość

Po tytule spodziewalibyśmy się jakiegoś przewodnika po modlitwie kontemplacyjnej, albo pewnego rodzaju wprowadzenia do stosowania jej w życiu. W rzeczywistości książka skupia się na charyzmacie zgromadzenia małych braci i sióstr Jezusa, na duchowości Karola de Foucauld oraz opisie jak jego nauki wprowadzane są w życie zakonne. Dużo wskazówek wykorzystać można również w...

Autor pięknie pisze o Obecności Bożej, o tym jak ważna jest w naszym życiu, oraz o duchowości, ujmuje to wszystko dość ciekawie, lecz często wspomina o tym samym tylko jest to ujęte innymi słowami, niemniej jednak godna polecenia, nie zbyt prosta, trzeba nad nią troszkę pomyśleć ale naprawdę warto po nią sięgnąć :D

• Chrześcijaństwo
  • Bóg, religia, filozofia
  • Dla ducha
  • Religia
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Żyć kontemplacją w sercu świata