Raz wiedźmie śmierć

Kevin Hearne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Żelaznego Druida (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Hexed
Maria Smulewska
Rebis
Kroniki Żelaznego Druida
Hexed
Kroniki Żelaznego Druida (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Smulewska
Kroniki Żelaznego Druida

słabsza niż tom pierwszy, to co było zabawne w poprzednim, tu już irytowało (silenie się na młodzieżowy, luzacki styl i slang czy wieczne napalenie druida), niemniej przyjemna lektura, mam nadzieję że trzecia część będzie bardziej interesująca

Raz wiedźmie śmierć to tom drugi wciągającej serii fantasy pt. Kroniki Żelaznego Druida. Napisałem wciągającej nie bez powodu, bowiem z każdym kolejnym tomem Kevin Hearne coraz bardziej się rozkręca serwując nam opowieści z nutką humoru, trochę pokręcone oraz bogate w wydarzenia. W tym tomie główny bohater, celtycki druid Atticus musi zmierzyć się z grupą czarownic z...

Bardzo podoba mi się dynamika książek Hearne'a. Prostota z jaką autor coraz bardziej pogarsza sytuację, w której znajduje się Atticus to mistrzostwo. Jak ze złej sytuacji wpaść w beznadziejną w mgnieniu oka. Mimo, że nie brak tu akcji, to po przeczytaniu czuć, że to preludium do tego co dziać się będzie w kolejnej części i będzie tylko lepiej.

Naprawdę super było z czego się pośmiać.

Na półkach: , , , ,

Przygody druida w drugiej część były nawet ciekawsze, niż w poprzednim tomie, a także o wiele zabawniejsze. Oczekiwałam dobrej rozrywki i bawiłam się wyśmienicie.

Zabawna historia i bohaterzy.

Rudowłosy druid, mający za sobą setki wiosen totalnie skradł moje serce. Zawsze miałam słabość do celtyckich klimatów, historii z druidami (Hellou, Merlin!), średniowiecza i takich tam. Okrutnie się cieszę, że połączona została tu celtycka magia z nowoczesnym światem za wszystko spaja niesamowite poczucie humoru Haerne i jego wspaniały styl. Dziękuję za słowniczek, ale nic...

Hearne popuścił wodze fantazji i znacznie wyrobił sobie poczucie humoru, co pozwala wypełnić serce nadzieją przed sięgnięciem po kolejne tomy. Chociaż jego Kroniki nie są zbyt wymagające, stanowią ciekawe, lekkie i beztroskie podejście do urban fantasy – gwarantując przy tym całkiem dobrą zabawę.
Więcej: https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-raz-wiedzmie-smierc/

Oj, Attikusie.

Kevin idealnie wpisuje się w mój humor. Żarty z nagością i wdową? Więcej proszę! Z wampirem i wymiotami? Płakałam ze śmiechu. Serio. Druga część w ogóle mnie nie zawiodła, wręcz jeszcze bardziej rozbawiła. Przygody druida bardzo szybko wpisały się w moje serce, są tak proste, a jednocześnie tak niezwykłe.
Szalejące z pożądania boginie, zawistne niemieckie...

Dobra książka, choć to trochę takie RPG. W sumie ciekawie można poczytać. Polecam

1 441
  • Fantastyka