Najnowsze artykuły
- ArtykułyZmiana biegu typowego życiaKsiążka_koc_kot0
- ArtykułyNagroda Bookera 2024: Rekordowa liczba kobiet na krótkiej liścieKonrad Wrzesiński8
- ArtykułySą osoby, którym dopiero zbrodnia przynosi ukojenie – Janne Aagaard o „Morderstwach nad Bałtykiem”Anna Sierant1
- ArtykułyPoznańskie święto kryminału. Nadchodzi Festiwal GrandaLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Tatiana Cichocka
2
6,7/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
457 przeczytało książki autora
729 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Bajki rozebrane Katarzyna Miller
6,8
Lubię bajki i lubię pop-psychologię, więc czytało mi się przyjemnie i z ciekawością.
Na pewno nie są to interpretacje baśni w ścisłym tego słowa znaczeniu - autorki w ogóle pomijają kwestie uwarunkowań historycznych i kulturowych tego o czym mówią. Skupiają się na fabule opowieści, która jest dla nich pretekstem do ukazania współcześnie działających mechanizmów społecznych, związkowych, genderowych. Czasem jest to banalne, czasem zbyt przegadane, ale niektóre refleksje mogą być inspirujące i rodzić ważne przemyślenia.
W ogóle podoba mi się sama idea powrotu w dorosłym wieku do bajek z dzieciństwa, albo do odkrywania oryginalnych wersji historii, które znamy tylko z disneyowskiego przekazu. Fajnie "odczarować" bajki jako głupiutkie historie dla dzieci i dostrzec, że mogą być przypowieściami, w których da się odnaleźć wskazówki do lepszego, świadomego życia.
Bajki rozebrane Katarzyna Miller
6,8
Książka z pewnością nietypowa i interesująca. Mam wrażenie,że autorki mimo, cokolwiek częstych,odwołań do Junga czy Freuda, przekazują raczej wiedzę intuicyjną, bliską w swej istocie filozofii Wschodu (mam tu na myśli tao, buddyzm itp.). Nie stronią również od zdrowego feminizmu, tam, gdzie jest to uzasadnione,co z kolei kojarzy mi się bardzo z wszelkimi przejawami tzw."religii czarownic".
Rozmowy, prowadzone lekko i z poczuciem humoru,zachęcają jednak do pracy nad sobą, do pełniejszego przeżywania, zajrzenia w głąb siebie, innego spojrzenia na świat i samych siebie.