Naszyjnik

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Wydawnictwo: Świat Książki
Necklace : thirteen women and the experiment that transformed their lives
MissGilbert

Historia wielkiej przyjaźni z brylantami w tle... Trzynaście kobiet połączyło wspólne marzenie. Stworzyły wyjątkową grupę i razem popełniły to szaleństwo - kupiły kosztowny brylantowy naszyjnik. Każda z nich przez miesiąc w roku miała go dla siebie. Szybko przekonały się, że w tym niezwykłym eksperymencie wcale nie chodzi o dzielenie się kolia. Kobiety opowiadają co zmieniło się od chwili...

Historia wielkiej przyjaźni z brylantami w tle...

Trzynaście kobiet połączyło wspólne marzenie. Stworzyły wyjątkową grupę i razem popełniły to szaleństwo - kupiły kosztowny brylantowy naszyjnik. Każda z nich przez miesiąc w roku miała go dla siebie. Szybko przekonały się, że w tym niezwykłym eksperymencie wcale nie chodzi o dzielenie się kolia. Kobiety opowiadają co zmieniło się od chwili kiedy stały się właścicielkami naszyjnika. Otwarcie mówią w swoich małżeństwach, życiu seksualnym, dzieciach, poglądach na otaczający ich świat. Na nowo odnajdują radość, pasje, przyjaźń, nadzieje. Uczą się tolerancji i pokory. Odkrywają, że razem stanowią siłę, która może zmienić świat. Naszyjnik pomógł im zrozumieć czego brakuje w ich życiu, kim chciałyby być i co jeszcze mogą osiągnąć.

źródło opisu: Książka

źródło okładki: http://ir.i.wp.pl/r,id,d140NTA7aF40NTA7dV5odHRwOi8...»

betina360 | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Naszyjnik kosztowal fortune. I zadna nie mogla sobie na niego pozwolic a kazda chciala miec. 13 kobiet polaczylo wspolne marzenie. Stworzyly wyjatkowa grupe i razem kupily ten niezwykle drogi naszyjnik z brylantow. Kazda przez miesiac w roku mogla go miec dla siebie . Ten eksperyment polaczyl je przyjaznia i staly sie innymi osobami. Byly bardziej otwarte i mialy inne poglady na swiat. Na nowo znalazly radosc zycia odkryly swoje pasje . Naszyjnik pomogl im zrozumiec czego im w zyciu brakowalo. Ksiazka niezwykle lekka jednakze bardzo prawdziwa zyciowych rad i sytuacji ktore moze przezyc kazda kobieta.

Sylwia | 2014-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Ta książka ma bardzo feministyczny przekaz: zjednoczone kobiety są nie do pokonania. Jednocześnie trudno jest mi sobie wyobrazić moją mamę jako członkinię takiej ekipy.

Jestem ciekawa czy grupa Jewelia nadal istnieje, w końcu minęło dziesięć lat. :).

Dominika Gaweł | 2014-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Wiedziałam, że przyjaźń nie zależy od tego, w jakich warunkach dorastałaś ani do jakiej chodziłaś szkoły, ale czułam inaczej - i to mnie powstrzymywało przed wychodzeniem do ludzi.

Izolacja - w tym byłam naprawdę dobra. Izolowałam się przez całe życie. Łatwiej mi było wziąć pilota, niż wyciągnąć rękę do ludzi. Jednak przychodzi moment, kiedy zaczynasz zdawać sobie sprawę, że na samotności zbudowałaś całe swoje życie. A to nie jest dobre.

Nie da się kogoś poznać, jeśli widuje się go raz w miesiącu. Związki buduje się podczas spotkań w cztery oczy.

Irbisek | 2012-07-20
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Książka bardzo ciekawa, opowiadająca prawdziwą historię. Trzynaście kobiet, jeden naszyjnik - mało kto wierzył że to się uda. A jednak... Grupa kobiet nauczyła się dzielić nie tylko naszyjnikiem, ale wszystkim co miały. Każda inna, każda miała własne problemy. Jednak zmieniły nie tylko siebie - zmieniły też swoje otoczenie. Połączył je naszyjnik - a później pokazały, że przyjaźń może pokonać wszystko.

Książkę dobrze się czyta, zawiera w sobie prawdziwe życie - troski, problemy, radość... Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, sprawy które każdego mogą dotykać. I co najważniejsze - jeśli dajemy, zawsze otrzymamy coś w zamian, czasem nawet więcej niż się spodziewamy.

Przeczytana: 26 marca 2015

Mimo iż myślałam,że będzie to raczej historia w stylu Danielle Steel, okazało się,że jest to raczej reportaż czy bardziej seria wywiadów. Według mnie można też książkę uznać niejako za poradnik - jak żyć pełnią życia. Oczywiście centralny punkt to tytułowy naszyjnik. O brylantach marzy każda kobieta ale nie każdą na nie stać. Dlatego pewna amerykanka wpadła na pomysł "składki" na brylantowy naszyjnik i po długich próbach zebrała grupę kilkunastu różnych kobiet, które się na to zdecydowały. Utworzyły one grupę, w której każda była współwłaścicielką naszyjnika i posiadała go przez jeden miesiąc. Nie chodziło jednak o zwykłe posiadanie czy bogactwo. One zrobiły z tego eksperyment mający na celu upowszechnienie idei dzielenia się z innymi. Skoro kobiety mogły podzielić się naszyjnikiem z brylantów to czym jeszcze można się podzielić?

Magdalena Kulczycka | 2011-08-18
Przeczytana: kwiecień 2008