Na zakręcie

1 192
A bend in the road
sparks, na zakręcie
Magdalena

Miles i Sara pokonali wiele życiowych zakrętów. On jest wdowcem samotnie wychowującym syna, ona - rozwódką. Wydawało się, że jedno drugiemu przywróciło wiarę w miłość, że oboje odnaleźli wreszcie drogę do szczęśliwej przyszłości. Tymczasem, złączeni szokującą tajemnicą, będą musieli przemyśleć swoje dotychczasowe wybory. I podjąć decyzje, które mogą złamać im serca.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

konto_usuniete | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Klasyka wg Sparksa. On samotny. Była tragedia. Mijają dwa lata. Jak to mężczyzna, już czuje się mniej samotny. Ona samotna. I zaczyna iskrzyć. Ale nie może być sielanka, bo o czym pisałby autor.
Typowy romans wg schematu telenoweli meksykańskiej. Tyle, że miło się to czyta. Niestety, autor zaczyna powielać pomysły. Przewidywalna akcja, zakończenie... nie zdradzę. Niektóre zachowania bohaterów są więcej niż sztuczne.Tak poczytac sobie wieczorem.
Autorze, mniej ilości, więcej jakości. Inaczej wkrótce będzie gorzej niż Harlequinie

Czym jest miłość?
Czy da się żyć bez miłości lub w poczuciu winy?
Odpowiedzi znajdziemy w książce, gdyż są to główne wątki „Na zakręcie” Nicholasa Sparks’a.
„Jest to w równym stopniu opowieść o Missy, co o Milesie i Sarze. I jest to również moja historia.”

Wszystko zaczyna się kilka lat wcześniej... ŚMIERĆ MISSY! „Jeśli mówić o początku całej tej historii, trzeba wspomnieć Missy Ryan, licealną sympatię zastępcy szeryfa w małym południowym miasteczku.” , która później została jego żoną i urodziła mu syna. No ale nie żyje, a Milesowi jako mężowi i funkcjonariuszowi policji trudno się z tą sytuacją pogodzić... Jednak z każdym dniem ból staje się mniejszy, ale wspomnienia i chęć zemsty pozostają.
Sara, nowa nauczycielka Jonaha, po rozwodzie, przeprowadza się do New Bern, próbując odbudować swoje życie na nowo...
Naturalnie ścieżki bohaterów się krzyżują i nawet dobrze im się układa, do czasu...

Książka jest lekka, pisana łatwym językiem i przyjemna. Zapraszam!

Mollinka_90 | 2017-07-11
Przeczytana: 2013 rok

Nicholas Sparks - ulubiony pisarz romantyków? Gość ma talent do tworzenia poruszających historii z miłością i dramatem w tle. Historii, które wspaniale prezentują się na szklanym ekranie, ale do czytania są dla mnie prawdziwą męką. Tak, dobrze przeczytaliście. Jako wielbicielka romansów, powinnam pochłonąć wszystkie jego powieści i się nimi zachwycać, tymczasem większość z nich zarzuciłam po kilkudziesięciu stronach, bo wg mnie autor ma bardzo denerwujący, nieco przyciężki styl. Wyjątkami w jego twórczości są dla mnie: "Jesienna miłość" i "Na zakręcie". Obydwie przeczytałam z dużym zainteresowaniem.

"Na zakręcie" to historia Milesa i Sary, pary po przejściach i z przeszłością. Miles, samotny ojciec, Sara - kobieta, która wiele doświadczyła. Muszą zmierzyć się z własnymi uczuciami. Jak to w życiu bywa, nic nie jest jednoznaczne i proste. Między bohaterami stanie tajemnica z przeszłości i ich szczęście będzie zależało od tego, czy znajdą w sobie siłę, by wybaczyć to, co...

*** Kiedy przychodzi moment, by zostawić przeszłość daleko w tyle i zacząć żyć, po prostu z dnia na dzień, każdą chwilą budując swoją przyszłość? ***

Czasami przeszłość odciśnie na człowieku jakieś piętno, uderzając w taki sposób, że zwali go z nóg, kradnąc mu wszystko to, na czym najbardziej mu zależało. Jedni poradzą sobie z taką próbą szybciej, całkowicie odcinając swoją przeszłość i choć bolesne wspomnienia najprawdopodobniej i tak w jakiejś części zostaną, to mimo wszystko wracają do życia, normalnej codzienności. Innym przychodzi to znacznie trudniej i ich życie przypomina trochę urwany film, ciałem obecni, ale duszą daleko w przeszłości
Jak wiele można wybaczyć? Gdzie leży granica, w której rozstrzygamy czy można komuś darować winy, czy nadal chować w sobie żal i jakąś urazę? Czy warto tłamsić w sobie taką gorycz, dusić ją i przygwożdżać ją krzyżem do serca. Nie wiem czy ta gra jest warta świeczki? Moim zdaniem nie, ale każdy człowiek to inna historia, więc mogę...

Shimik | 2016-05-04

Jak to u Sparksa, książka pełna uczuć z niedającym spokoju wątkiem z przeszłości. Czyli standardowo, jednak niektóre książki są lepsze, a inne gorsze, ta należy do tych lepszych. Czytało mi się ją z przyjemnością. Czytając takie książki samemu chciałbym doznać takich uczuć jak ich bohaterowie, jest tylko jedna rzecz, która mnie dziwi, skąd oni od razu wiedzą, że chcą być razem. Znaczy się wiedzą o tym najczęściej zanim się jeszcze poznają, bo takie widywanie się jak tutaj, ona nauczycielka jego syna to według mnie trochę mało. Najpierw trzeba poznać drugą osobę, aby można było mówić o prawdziwym uczuciu. Dobrze... wiem,w książce nie ma na to miejsca, ale mogliby przynajmniej gdzieś wspomnieć o tym. To jest to czego mi brakuje w tego typu literaturze, a poza tym jest ona lekka, łatwa i przyjemna.

"Na zakręcie" to bardzo ciepła opowieść. Czyta się lekko, bardzo przyjemnie. Jednak fabuła nie jest zaskakująca, a zagadka, kim jest morderca bardzo szybka do rozwiązania. Powieść jest przeciętna, ale bardzo ciepła. Polecam fanom, którzy lubią tego typu książki.

Teresa | 2019-05-12

Opowieść o dwojgu ludzi zagubionych w życiu ,poszukujących miłości.Trzyma w napięciu a zakończenie zaskakujące.Jest to historia miłosna z wątkiem kryminalnym idealna na oderwanie się od rzeczywistości.Miłość zwycięża ! Prawda wyzwala!Polecam.

Ania | 2013-03-19
Przeczytana: 2013 rok

Jak większość książek tego pisarza tak też ta jest bardzo ciekawa

Caroline Livre | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od dawna słyszałam o Sparksie w samych superlatywach.
"Piękne książki o miłości'-tak mówili inni.
Wybrałam się więc do biblioteki miejskiej.
I tu niemiłe rozczarowanie : 'Sparks jest najbardziej rozchwytywanym pisarzem, w tej chwili nie mamy ani jednej powieści".
Więc cóż, musiałam coś kupić. I tak trafiłam na książkę "Na zakręcie".

Miles jest zastępcą szeryfa w New Bern. Kocha swojego syna. Ma tylko jego, ponieważ jego ukochana od czasów szkolnych zginęła w wypadku.
Znalezienie sprawcy staje się obsesją Milesa. Zakłada nawet 'szarą teczkę', gdzie przechowuje wszystkie informacje o zbrodni.
Pewnego dnia okazuje się, że jego syn Johan ma problemy w szkole.
Ojciec udaje się jego pięknej wychowawczyni. Tak zaczyna się znajomość Milesa i Sary. Kobieta także należy do tych 'po przejściach' - ukochany rozwiódł się z nią , ponieważ nie mogła mieć dzieci.
Zaczynają umawiać się na randki, odwiedzają rodzinę Sary- jednym słowem , miłość kwitnie.Niestety do czasu.
Przypadkiem zastępca...

Monika | 2011-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 maja 2011

To moje drugie spotkanie ze Sparks'em. Zdecydowanie lepsze od pierwszego. Jednak wciąż daleka jestem od zachwytów nad jego pisarstwem.

Książka przewidywalna, dość banalna, ale czyta się lekko i szybko.