Lustrzany taniec

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: Vorkosigan Saga (tom 9) | Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek]
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Mirror dance

„Lustrzany taniec” stanowi szczególną część sagi barrayarskiej. Powraca w niej Mark, klon-bliźniak Milesa Vorkosigana/Naismitha, który podając się za dowódcę Najemnej Floty Dendarii, przeprowadza szaleńczą akcję desantową w Obszarze Jacksona - części wszechświata, gdzie inżynieria genetyczna rozwija się bez żadnych ograniczeń. Niestety, ponosi klęskę i z pomocą musi mu pospieszyć prawdziwy admirał Naismith. Podczas odwrotu Miles zostaje zabity, ale jego śmierć daje początek lawinie wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Przed Markiem stoją nowe nieoczekiwane zadania, którym musi sprostać. Czy przyjaciele Milesa mu pomogą? Jak przyjmie go Barrayar? Czy ma szansę odciąć się od mrocznej przeszłości i przeistoczyć z genetycznej repliki Milesa w człowieka?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Lustrzany_taniec-p-2136-.html

Kasia | 2015-07-08
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Początkowo bardzo niezrozumiała, zniechęcała mnie do czytania. Z czasem mocno się rozkręciła i wciągnęła.

Jest to przede wszystkim historia klona, który żyjący w cieniu swojego bliźniaka starszego o 8 lat, próbuje się ujawnić i jemu dorównać. Podszywając się pod admirała, swojego brata, próbuje uratować inne klony. Niestety akcja nie idzie po jego myśli i na pomoc przybywa mu brat, który podczas odsieczy zostaje zabity i zgubiony. Czy zamrażanie w polowych warunkach uratuje mu życie?? Czy Mark i Miles w końcu zostaną braćmi??
Wszystko w tej książce

Piotr Martyniuk | 2018-07-08
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Mam sentyment do Sagi Vorkosiganów. Niektóre książki czy opowiadania z cyklu były naprawdę super np. Lamentowe Góry albo Granice Nieskończoności. Lustrzany Taniec jakoś do tej pory omijałem. Teraz to naprawiłem.

Co mogę powiedzieć, jeśli ktoś jest fanem Cyklu Barrayarskiego to warto przeczytać także Lustrzany Taniec, przyzwoity poziom cały czas jest zachowany. Ale inne części potrafią być dużo lepsze.

Adam | 2011-03-02
Przeczytana: 02 marca 2011

Będzie krótko - tak na prawdę dobre są pierwsze 3 tomy. Reszta to poprawne czytadła.

Ricardo | 2017-07-11
Przeczytana: 07 września 2017

Jak dla mnie najsłabsza pozycja z całego cyklu.

książek: 2017
Efemeryda | 2017-03-23

Cykl Barrayarski. Lubię. Przyjemnie się czyta. Odpowiednia dawka emocji i zdarzeń nieprawdopodobnych, z których Miles nas wyciągnie. Tylko z tomu na tom Miles robi się zbyt supermeński (tych wydanych w Polsce). No ale skoro sprawnego inaczej (bo kaleka to chyba słowo obecnie niepoprawne politycznie?) zrobiło się bohaterem, to jakoś musi sobie radzić. Wiadomo w małym ciele wielki duch, tylko trochę za dobrze manipuluje otoczeniem.

jakub | 2019-04-19
Czytam_bo_lubie | 2018-12-10