Lustrzany taniec

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: Vorkosigan Saga (tom 9)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Mirror dance

„Lustrzany taniec” stanowi szczególną część sagi barrayarskiej. Powraca w niej Mark, klon-bliźniak Milesa Vorkosigana/Naismitha, który podając się za dowódcę Najemnej Floty Dendarii, przeprowadza szaleńczą akcję desantową w Obszarze Jacksona - części wszechświata, gdzie inżynieria genetyczna rozwija się bez żadnych ograniczeń. Niestety, ponosi klęskę i z pomocą musi mu pospieszyć prawdziwy admirał Naismith. Podczas odwrotu Miles zostaje zabity, ale jego śmierć daje początek lawinie wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji. Przed Markiem stoją nowe nieoczekiwane zadania, którym musi sprostać. Czy przyjaciele Milesa mu pomogą? Jak przyjmie go Barrayar? Czy ma szansę odciąć się od mrocznej przeszłości i przeistoczyć z genetycznej repliki Milesa w człowieka?

Kasia | 2015-07-08
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Początkowo bardzo niezrozumiała, zniechęcała mnie do czytania. Z czasem mocno się rozkręciła i wciągnęła.

Jest to przede wszystkim historia klona, który żyjący w cieniu swojego bliźniaka starszego o 8 lat, próbuje się ujawnić i jemu dorównać. Podszywając się pod admirała, swojego brata, próbuje uratować inne klony. Niestety akcja nie idzie po jego myśli i na pomoc przybywa mu brat, który podczas odsieczy zostaje zabity i zgubiony. Czy zamrażanie w polowych warunkach uratuje mu życie?? Czy Mark i Miles w końcu zostaną braćmi??
Wszystko w tej książce

Adam | 2011-03-02
Przeczytana: 02 marca 2011

Będzie krótko - tak na prawdę dobre są pierwsze 3 tomy. Reszta to poprawne czytadła.

Efemeryda | 2017-03-23

Cykl Barrayarski. Lubię. Przyjemnie się czyta. Odpowiednia dawka emocji i zdarzeń nieprawdopodobnych, z których Miles nas wyciągnie. Tylko z tomu na tom Miles robi się zbyt supermeński (tych wydanych w Polsce). No ale skoro sprawnego inaczej (bo kaleka to chyba słowo obecnie niepoprawne politycznie?) zrobiło się bohaterem, to jakoś musi sobie radzić. Wiadomo w małym ciele wielki duch, tylko trochę za dobrze manipuluje otoczeniem.

Sakurcia | 2017-03-16
ROB | 2017-01-25