Głębokie rany

Wydawnictwo: Media Rodzina
Tiefe Wunden
literatura niemiecka,
joly_fh

W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

książek: 2002
Strega | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Kolejny kryminał Nele Neuhaus utrzymany na wysokim poziomie. Tym razem sprawa morderstw ma swoje korzenie w Polsce i sięga czasów drugiej wojny światowej. Jest to jeden z powodów, które czynią książkę interesującą.
Czytam kryminały z tej serii w przypadkowej kolejności i nie ma to dla mnie większego znaczenia, choć z pewnością lepiej trzymać się chronologii. Nie każdy czytelnik z wyprzedzeniem chce znać dalsze losy wydziału i prowadzących śledztwo.
Jak w każdej książce tej autorki jest tu spora ilość osób, a mnogość wątków i tropów zadziwia, wszystko ma jednak swoje wytłumaczenie i do końca trzyma w napięciu. Dobra rozrywka gwarantowana.

macias | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Druga książka tej pisarki jaką przeczytałem i mój zachwyt ani o jotę nie uległ zmniejszeniu. Genialnie skonstruowana intryga swoją genezą sięgająca czasów II Wojny Światowej. Na samym początku być może poznajemy zbyt wielu bohaterów i wprowadza to pozorny chaos, ale z biegiem czasu wszystko ładnie się klaruje. Nele Neuhaus trafia na listę moich ulubionych pisarzy. Słuchałem audiobooka bardzo dobrze przeczytanego przez Maję Ostaszewską. REWELACYJNA KSIĄŻKA! POLECAM!

motyl43 | 2013-07-21
Przeczytana: lipiec 2013

Zastanawia mnie dlaczego wydawnictwo Media Rodzina zadrwiło sobie z czytelników i zaczęło wydawać serię książek nowej ( na polskim rynku), świetnie zapowiadającej się autorki Nele Neuhaus od przypadkowej książki ze "środka"-"Śnieżka musi umrzeć". Obok bardzo ciekawych zagadek kryminalnych, poznajemy życie osobiste dwójki głównych bohaterów nadkomisarza Oliviera von Bodensteina oraz komisarz Pi Kirchhoff. W "Głębokich ranach" (wydana jako druga) akcja cofa się wstecz o trzy lata, co powoduje, że mimo bardzo ciekawego i krwawego śledztwa książka sporo traci.
Przez cały czas bohaterowie wspominają o śledztwie sprzed dwóch lat, kiedy to do zespołu K11 wstąpiła Pia Krichhoff. Nie bawi mnie czytanie książek od "końca ", zanim więc kupię kolejną książkę p. Neuhaus sprawdzę na jakim etapie życia są bohaterowie. Polecam poczekać na kilka książek autorki ułożyć je w odpowiedniej kolejności i wtedy czytać z przyjemnością- widać wydawnictwo to przerosło, a...

yaola | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Dlaczego ktoś chciałby odebrać życie trójce staruszków? Ano właśnie, dlaczego? Czyżby jakiś niezrównoważony szaleniec, czy może odpowiedź kryje się w dalekiej przeszłości?
Nic więcej nie zdradzę, oprócz tego, że to kolejny genialny kryminał pani Neuhaus. Wartka akcja, i jej niesamowite zwroty budują napięcie całej książki. Pia Kirhoff i Oliver von Bodenstein w kolejnej zagadce.
Jak dla mnie - bomba;-)

Madi | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

ŚWIETNA KSIĄKŻĄ-SUPER KRYMINAŁ!
Zaczynając go czytać nie spodziewałam się,że tak mnie wciągnie i tak mi się spodoba.
Na początku przytłoczyła mnie ilość postaci,ale w miarę rozwoju akcji i kolejnych morderstw wiedziałam,że czym więcej postaci,tym ciekawsza stanie się lektura i trudniej będzie rozszyfrować mordercę,bo prawie każda z tych osób miała motyw.
Poza tym na jaw wyszły skrywane tajemnice z okresu II wojny światowej i zrobiło się jeszcze ciekawiej.
Ciekawe postacie,błyskotliwa para detektywów, morderstwa-nie jedno,a aż pięć,tajemnice z okresu II wojny światowej,intrygi rodzinne-to wszystko skupiło się w tej o to książce dając nam na prawdę dobrą lekturę.
Ja jestem pod wrażeniem i bardzo polecam.

Ledarg1916 | 2017-06-11

Na wstępie zaznaczę, że nie wiem, czy dobrze robię, wystawiając notę 7. Być może powinienem dać 6, a może powinno być 8...
Pewnie myślicie, że zwariowałem, bo takie wahania dziwnie o mnie świadczą, nie mówię, że nie...
Otóż książkę czytałem bardzo długo, ale złożył się na to całkowity brak czasu, ostatnio miałem tak dużo pracy, że czytałem góra 20 stron dziennie... W weekend trochę nadrabiałem, ale bardzo niewiele... Dlatego też trudno było się bez reszty "wgryźć" w książkę. Dlatego może powinno być 8.
Z drugiej strony autorka, moim zdaniem, przekombinowała z ilością bohaterów, a już w szczególności z tymi imionami i nazwiskami, które są tak podobne, że wszystko zaczyna się zlewać i najnormalniej w świecie męczy... Może gdybym miał czysty umysł a nie pracę z tyłu głowy, jakoś lepiej bym to ogarnął, a tak, przeszkadzało i już! Stąd być może powinno być 6...
No ale dałem 7 i tego się trzymajmy. Duży plus za tematykę, bo kryminały uwielbiam, a historia II wojny światowej bardzo mnie...

"Głębokie rany "to rewelacyjny kryminał o zemście za winy sprzed lat, a wszystko dzieje się w wyższych sferach współczesnych Niemiec.

Dwójka policjantów prowadzi śledztwo w sprawie brutalnych zabójstw starszych ludzi. Po sekcji okazuje się, że osoby te po wojnie zmieniły swoją tożsamość, bo wcześniej miały nazistowską przeszłość. Wszystkie pochodziły z Prus Wschodnich i tam też policjanci muszą szukać rozwiązania zagadki.
Autorka potrafi tak zagmatwać sytuacje, że każda z podejrzanych osób wydaje się mieć wszystkie zbrodnie na sumieniu, dopiero zakończenie pokazuje prawdziwego sprawcę i wyjaśnia całą mroczną zagadkę sprzed lat.
Czytałam tą książkę z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy.
Dobra fabuła, świetne tempo akcji, interesujące zakończenie. Tu nie można się nudzić. Dla mnie rewelacja.

emindflow | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Już "Śnieżka musi umrzeć" zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, a w przypadku tej książki jest bodaj jeszcze lepiej. Nele Neuhaus ponownie nie schodzi u mnie poniżej siedmiu gwiazdek.
Wprawdzie "Głębokie rany" chronologicznie poprzedzają "Śnieżkę" (ukłony dla polskich wydawców), ale na szczęście niespecjalnie przeszkadza to w lekturze.
Zdecydowanie przypadł mi do gustu styl pisania autorki, jej sposób prowadzenia narracji, a i postaci pary policjantów obsadzonych w głównych rolach przez swoją wielowymiarowość wzbudzają moją sympatię i chęć do kolejnych spotkań.
Jak na niemiecką pisarkę przystało pani Neuhaus tym razem wywołuje upiory hitlerowskiego nazizmu i okazuje się, że tragiczne wydarzenia związane z wysiedlaniem Prus Wschodnich jeszcze po 60 latach mogą być przyczyną brutalnych zbrodni.
Powieść czyta się świetnie, jest dobra fabuła, jest interesująca zagadka, świetne tempo i zgrabne, choć może trochę zbyt hollywoodzkie zakończenie. Pojawia się nawet niewielki polski...

Stworek_vel_Oka | 2014-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Nie wiem czy książkę, gdzie opisano piętnaście morderstw można nazwać przyjemną lekturą, jednak dla mnie była to kolejna dobra robota w wykonaniu Nele Neuhaus, prawdziwa gratka i pyszne kryminalne ciacho.
Co prawda na początku nawał nazwisk dostojności i "koronowanych" głów mnie przeraził, ale w miarę zaczytywania i pochłaniania kolejnych stron, było już zdecydowanie lepiej.
Jak to można się pomylić w ocenie ludzi, czy to patrząc na majętną staruszkę, czy znów na kandydującą panią polityk, a nawet typując mordercę, który okazuje się zaskoczeniem. Miło było pojechać na Mazury (swoją drogą mam ochotę sprawdzić, czy opisanie miejsca naprawdę istnieją ;)), przeżywać dreszczyk emocji towarzysząc Pii i Oliverowi, nie tylko w pracy,a wszystko w klimacie nazizmu, bestialstwa i wszechobecnych zakłamań.
Zaskoczył mnie również wątek homoseksualny, którego się zupełnie nie spodziewałam, choć po pewnych przesłankach miałam jakieś podejrzenia.

Choć trup ściele się gęsto, to książka do...

biomycha85 | 2014-09-04
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Bardzo, ale to bardzo interesująca książka. Nie mogłam się od niej oderwać, chyba wszystko mi się w niej podobało. Ciekawie ujęty temat, książka trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Polecam gorąco.