Głębokie rany

Wydawnictwo: Media Rodzina
Tiefe Wunden
literatura niemiecka,
joly_fh

W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

Bogna007 | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Oceniam wysoko bo niewątpliwie autorka ma duży zmysł pisarski. Dla miłośników czasów wojny na pewno to będzie uczta czytelnicza. Ja osobiście wielkim fanem nie jestem tego typu wątków niemniej jednak ksiązkę uważam za dobrze napisaną.Jedno co mnie powaliło to mnogość postaci w których się w końcu pogubiłam. Mnóstwo nazwisk, prawdziwych fałszywych..bardzo uważnie należy czytać.

Gala | 2019-06-26
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Niemiecka elita w kręgu podejrzanych

„ Litość jest za darmo, a na zazdrość trzeba sobie zapracować „

Powstało sporo powieści, w których autorzy wykorzystują motyw tajemnicy sprzed lat sięgających czasów II Wojny Światowej. Mnóstwo zagadek zostało odkrytych, ale też sporo jeszcze do ujawnienia, wciąż jeszcze nie wszystkie tajemnice z tamtych czasów wyszły na jaw. Właśnie taki motyw tajemnicy sprzed lat sięgającej głęboko do hitlerowskich Niemiec, wykorzystała Nele Neuhaus w kolejnej książce w kryminalnej serii, której bohaterami są poznani wcześniej Pia i Olivier.

Otoczeniem wstrząsa informacja o brutalnych morderstwach staruszków, którzy zajmują wysoką pozycję w środowisku. David Goldberg, przeżył wojnę i Auschwitz po to, by mając 92 lata zostać zamordowanym we własnym domu. Przez całe swoje życie był szanowanym obywatelem, wiele lat pracował, jako doradca w Białym Domu. Na miejsce zbrodni docierają Pia i Olivier. W zbryzganym krwią korytarzu na lustrze odnajdują ciąg...

Barbara_Witoldowna | 2019-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

O, nie rozdaję ocen "bardzo dobry" na prawo i lewo, lecz w przypadku tego kryminału każda inna nota poniżej siódemki byłaby krzywdząca. W książkach Neuhaus podoba mi się możliwość bycia niejako członkiem zespołu K 11
i rozwiązywania zagadki razem z nimi - z tego samego punktu wyjścia, z którego startują ludzie von Bodensteina, z tą samą wiedzą (sukcesywnie zwiększaną
z każdą kartką), ale z własną zdolnością dedukcji. Lubię niewyjaśnione zagadki
z przeszłości, które rzutują na teraźniejszość. Szacunek dla autorki za podjęcie trudnego dla niej jako Niemki aspektu historii jej narodu.

bogi | 2018-11-20

Dobrze się czyta i trzyma w napięciu. W pewnym momencie było trochę dużo otwartych wątków do ogarnięcia ale w sumie zakończenie ciekawe, ostanie 15%książki czytałam jednym tchem. Polecam

Alex | 2018-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: listopad 2018

Męcząca, przekombinowana fabuła. I znowu cała masa postaci. Słabo.

Saskia10 | 2018-10-09
Przeczytana: 09 października 2018

Rewelacyjny kryminał o kilku współczesnych morderstwach powiązanych z tajemnicą sprzed 60 lat, z czasów wysiedleń z Prus Wschodnich.
Czyta się świetnie, wręcz trudno się oderwać, zagadka z czasów II wojny, ciekawe postaci zarówno po stronie prawa jak i podejrzanych, a nawet polski, mazurski akcent.
Zdecydowanie najlepsza pozycja Nele Neuhaus.

Spiderdog86 | 2018-09-29
Przeczytana: 28 września 2018

Poziom zawiłości intrygi,a także to jak koniec końców rewelacyjna się ona okazała, nie pozwoliły mi dać książce oceny niższej niż 10 na 10. Trzeba jednak uważać,gdyż nazwisk pada tu naprawdę dużo i łatwo pogubić się w ich natłoku. Nie dość,że w czasach współczesnych postaci występuje dużo to do tego pojawiają się postaci sprzed końca II Wojny Światowej. Jeśli uda nam się wszystko spamiętać i nie pogubić, to jako wisienkę na torcie otrzymamy świetny finał fabuły na końcu powieści. Byłem naprawdę zaskoczony, gdy dowiedziałem się kto zabijał i dlaczego,a końcowa scena naprawdę mnie wzruszyła. Pisałem o tym wcześniej,że Nele Neuhaus lubi budować skomplikowane intrygi zmuszając czytelnika by ten naprawdę nagłówkował się obstawiając, kto jest zabójcą,a na koniec i tak się mylił w swoich przypuszczeniach. Mi taka wizja pisarska autorki bardzo odpowiada, bo nie lubię zbyt szybko odkrywać rozwiązania. Lubię je dostawać po kawałku i świetnie się bawić, trawiąc. Wydaje mi się,że ta część jest...

Lily76 | 2018-09-02
Przeczytana: 01 września 2018

Mimo nieco melodramatycznego zakończenia powieść trzyma poziom, jak zresztą wszystkie książki Nele Neuhaus. Część (niewielka) akcji dzieje się w Polsce, w okolicach Giżycka i Węgorzewa.

mary1984 | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Brak mi słów! Genialnie skonstruowana historia, powiązanie przeszłości z teraźniejszością, zaskakujące relacje między bohaterami....

Jestem zachwycona:)

Mam tylko nadzieję, że kolejne powieści pani Neuhaus będą równie dobre

Urszula Sergiel | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Podoba mi się konstrukcja zagadek Nele Neuhaus. Tutaj zwłaszcza, ponieważ sięga losów kilku pokoleń i genialnie się wszystko łączy.
Mimo początkowego totalnego chaosu postaci i wydarzeń konsekwentnie zmierzamy do logicznego rozwiązania.
Trochę przełamany został schemat dwóch pierwszych części.
Sięgam po czwartą, bo polubiłam duet Pia&Bodenstein.