Uporządkuj swoje życie
9788362195596
poradniki
puru

Mniej rzeczy znaczy mniej stresu! Ekspert w dziedzinie organizacji i porządku, Erin Rooney Doland pokaże ci, jak pozbyć się bałaganu, jak uprościć wszystko w swoim otoczeniu i stworzyć sobie niezwykłe życie, na które zasługujesz. I to wszystko w jeden tydzień. Czy wciąż spóźniasz się do biura, ponieważ masz problemy z wyjściem rano z domu? Czy twój dom jest tak zabałaganiony, że nie możesz...

Mniej rzeczy znaczy mniej stresu!

Czy wciąż spóźniasz się do biura, ponieważ masz problemy z wyjściem rano z domu? Czy twój dom jest tak zabałaganiony, że nie możesz zaprosić przyjaciół na kolację?
Łatwo poczuć się zestresowanym, przerażonym lub przytłoczonym, jeśli nasze otoczenie, plany i myśli są chaotyczne. Rozwiązanie? Uporządkuj swoje życie w tydzień – jak tego dokonać, dowiesz się od eksperta w dziedzinie organizacji i porządków, redaktor naczelnej unclutterer.com, Erin Rooney Doland.

Nie ma uniwersalnej recepty na uporządkowanie. Erin oferuje użyteczne i innowacyjne sugestie, jak radzić sobie z fizycznymi, psychicznymi i systematycznymi przeszkodami w różnych dziedzinach naszego życia w domowej i biurowej codzienności. Jej trzeźwe, mocno osadzone w realiach podejście pomoże ci zmierzyć się z sentymentalnymi rupieciami, uporządkować szafę w sposób odpowiadający temu, jak przetwarzasz informacje, stworzyć efektywny i spersonalizowany system archiwizacji dokumentów, uniknąć ociągania się, które często utrudnia ten proces. I dużo, dużo więcej. Gdy już uda ci się rozwiązać problem z bałaganem, autorka podzieli się z tobą praktycznymi radami, jak harmonijnie poprowadzić dom i zapewnić sobie takie samo otoczenie w pracy przy minimalnej dawce dziennego wysiłku.

Prosty, praktyczny poradnik, sprawiający, że w jeden tydzień można naprawdę zmienić całe życie. Wspaniała pomoc!
– Peter Walsh

Jednym z najważniejszych pytań dotyczących porządkowania to pytanie, od czego zacząć. Wspaniała książka Erin dostarcza odpowiedzi – mówi nam dokładnie, od czego zacząć, co zrobić dalej, dalej i jeszcze dalej. Bardzo praktyczna i przystępna.
– Julie Morgenstern, autorka książki SHED YourStuff, ChangeYour Life

Erin Rooney Donald jest konsultantem do spraw organizacji i redaktor naczelną unclutterer.com, popularnej strony internetowej prezentowanej w „The Washington Post”, „The New York Times”, „Slate”, „House Beautiful”, lifehacker.com oraz w BBC i HGTW. Dwa razy w tygodniu publikuje felietony w internetowym wydaniu „Real Simple”, pisała między innymi dla „ReadyMade”, „Woman’s Day”, CNN.com.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

źródło okładki: http://www.laurum.pl/

Anna-mojeksiążki | 2012-07-19
Przeczytana: lipiec 2012

Zwykle do wszelkich poradników podchodzę z przymrużeniem oka i dystansem, jednak ten wpadł mi w ręce w czasie, kiedy pakowałam swój dobytek do przeprowadzki. Patrząc na panujący wokół chaos - stwierdziłam że każda dobra rada się przyda.
I muszę przyznać, że w trakcie lektury poradnika dowiedziałam się wielu pomocnych rzeczy.

Autorka podpowiada jak się zabrać do pracy, od czego zacząć, a co zostawić na koniec. Przy moim całym mieszkaniu do ogarnięcia - rady okazały się bezcenne :)
Wiadomo, że nie ma uniwersalnej rady i kolejności robienia porządków, jednak sugestie Autorki pomagają wypracować własny system i sprawiają, że dużo mniej czasu się traci.
Każdy z nas jest w posiadaniu wielu zupełnie bezużytecznych rzeczy, z którymi jest związany sentymentalnie - ja również. I w końcu, dzięki lekturze książki, postanowiłam przeciąć ten węzeł i pozbyłam się mnóstwa śmieci.
Moje pakowanie wyglądało tak - kilka kartonów zapakowanych i jeden wór do śmietnika.
Z przerażeniem patrzyłam na...

Gosia | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Jeżeli faktycznie chcesz zacząć sprzątać, to kup poradnik Rooney, przeczytaj i zabierz się do roboty. Wszystko masz jasno i dobrze napisane. Autorka pisze o tym, co obiecała, nie dorabia filozofii, krótko mówić – szanuje czas osób, które sięgną po jej książkę i będą się chciały zorganizować. „Uporządkuj swoje życie” podsunęła mi sensowne pomysły, podzieliła przysłowiowego „słonia” na małe kawałki, które jestem stanie bezboleśnie ogarnąć i po skończeniu jej pomyślałam „to jest do zrobienia!” z entuzjazmem i uśmiechem, jednocześnie żałując trochę, że tak długo zwlekałam z jej przeczytaniem.

pełna recenzja (i porównanie do "Magii Sprzątania" Marie Kondo tutaj: http://wp.me/p64iBs-3i

[Recenzja pochodzi z bloga: czytelnik-ksiazki.blogspot.com]

Dobra książka, według mnie, to taka, która pobudza wyobraźnię i przenosi nas łatwo w inny świat albo uczy czegoś, wpływając na nasze nawyki. "Jak uporządkować swoje życie" idealnie spełnia drugi warunek. Zaczynając czytanie tej książki, nie byłem do niej przekonany. Myślałem, że jest to kolejna pozycja w stylu "musisz być bardziej uporządkowany, ma być tak i tak", nie wnosząca żadnym konkretnych rad. Tym razem zostałem jednak zaskoczony! Autorka idealnie przedstawiła swoją koncepcję. Krótkie, zwięzłe rozdziały i konkretne porady. Plan uporządkowania został tak ułożony, że bez problemu jesteśmy w stanie dokonać tego, o czym pisze Erin Rooney Donald. Niestety wprowadziłem u siebie w domu tylko część rad (nie mieszkam sam, więc musiałem ograniczyć się do swojego pokoju) i muszę powiedzieć, że widzę różnicę! Od razu wchodząc do pokoju (z którego usunąłem niepotrzebne rzeczy, jak to radziła autorka) czuję się dużo lepiej....

Daria | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017