Kurtyzany
- Kategoria:
- biografia, autobiografia, pamiętnik
- Format:
- papier
- Seria:
- Zakazane Biografie
- Tytuł oryginału:
- Courtesans
- Data wydania:
- 2004-05-25
- Data 1. wyd. pol.:
- 2004-05-25
- Liczba stron:
- 312
- Czas czytania
- 5 godz. 12 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 8324116133
- Tłumacz:
- Barbara Przybyłowska
Mężczyźni tracili dla nich głowy i majątki. Słynęły z urody, bogactwa i skandalicznych związków gorszących opinię publiczną. Były królowymi mody, wirtuozkami konwersacji, koneserkami muzyki, mistrzyniami politycznej intrygi oraz, oczywiście, nieodpartymi kusicielkami emanującymi zmysłowym erotyzmem. Urzekające i wpływowe, piękne i pożądane budziły zazdrość i ciekawość, były przedmiotem potępienia i powszechnej fascynacji.
Oto pięć najsłynniejszych angielskich kurtyzan XVIII, XIX i XX wieku.
Sophia Baddeley, Elizabeth Armistead, Harriette Wilson, Cora Pearl i Catherine Walters stały się jednymi z najpotężniejszych, najbardziej niezależnych i najzamożniejszych kobiet swej epoki. Barwne biografie odkrywają tajniki ich życia, przenosząc nas w poprzednie stulecia. Świetnie udokumentowane, zilustrowane pamiętnikami i korespondencją fakty nabierają rumieńców życia w książce, która zagląda pod podszewkę historii, a jednocześnie porywa jak znakomita powieść, zachwyca bogactwem anegdot, ciekawostek obyczajowych i plastycznych opisów oddających rys epoki.
"Kurtyzany" ukazują fascynujący świat, czy raczej półświatek, grzesznego życia stanowiący w wieku XVIII, XIX i jeszcze w XX nieodłączny margines wielkiego świata i malują portrety wyjątkowych kobiet, wybitnych osobowości swych czasów.
Kup Kurtyzany w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Kurtyzany
Poznaj innych czytelników
209 użytkowników ma tytuł Kurtyzany na półkach głównych- Chcę przeczytać 157
- Przeczytane 50
- Teraz czytam 2
- Posiadam 12
- Biografie 5
- Chcę w prezencie 3
- Historia 2
- historia 2
- Historia taka, jak lubię :) 1
- 1g) Biografie/Autobiografie 1
Opinia
Książka jest ciekawym przedstawieniem angielskiej arystokracji okresu regencji i epoki wiktoriańskiej. Polecam wszystkim interesującym się społeczeństwem minionych epok. Już pierwsze strony odkrywają jak niewiele ludzie zmienili się pod pewnymi względami przez te 2 stulecia.
Te 5 kobiet to historia walki o niezależność i kontrole nad własnym życiem. Udało im się to mimo iż poniosły pewne wyrzeczenia . W dniach największej swej popularności nie tylko miały u stóp wielu mężczyzn także kobiety choć po cichu i nieformalnie je podziwiały. To one dyktowały modę, przyjaźniły się z artystami, były swego rodzaju celebrytkami swoich czasów.
Jedyną wadą książki jest brak zdjęć czy też portretów jaj bohaterek
Książka jest ciekawym przedstawieniem angielskiej arystokracji okresu regencji i epoki wiktoriańskiej. Polecam wszystkim interesującym się społeczeństwem minionych epok. Już pierwsze strony odkrywają jak niewiele ludzie zmienili się pod pewnymi względami przez te 2 stulecia.
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTe 5 kobiet to historia walki o niezależność i kontrole nad własnym życiem. Udało im się to...