Ścieżki kłamstwa

Okładka książki Ścieżki kłamstwa
Judith Michael Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań
Deceptions
Amber
1995-01-01
1995-01-01
Monika Kluczyńska
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Pamiętam, że ta książka przypadkowo trafiła w moje ręce w bibliotece jakieś 12 lat temu. Akurat wyjeżdżałam na wakacje i potrzebowałam czegoś obszernego do czytania więc ścieżki kłamstwa i jej druga część to około 1000 stron, które miały zapewnić mi lekturę na kilka dni. Cóż. Nic bardziej mylnego. Spędziłam z nimi cały dzień i całą noc - tak niesamowicie mnie wciągnęły. Przez te lata zapomniałam tytułu ale historia bliźniaczek ciągle wyskakiwała z szufladek pamięci. W końcu postanowiłam ją odszukać i niesamowicie się wzruszyłam gdy to się udało.

Co do samej treści będę mało obiektywna ale po prostu uwielbiam tą historię. Pokazuje ogromną więź między bliźniaczymi siostrami - tak ogromną, że w momencie zamiany miejsc zatracają siebie i bezproblemowo wchodzą w rolę tej drugiej.
Język w jakim została napisana jest już trochę starodawny, a opisy momentami ciągną się w nieskończoność jednak nie odbiera to jej uroku. Cudownie było wrócić do historii Sabriny i Stefanii po tylu latach.

Na półkach: , , , , , ,

Losy dwóch sióstr bliźniaczek są zupełne inne różnią się inaczej podobne są do siebie jak dwie krople wody.
Pierwsza z sióstr Sabrina to elegancka,atrakcyjna,bogata błyszczy na salonach,kokietuje wielu mężczyzn,owija wokół swojego palca,a druga siostra Stefania to matka samotna z dwójką małych dzieci wiedzie skromne życie na uniwerstyteckiej Ameryce.
Każda z bliźniaczek pragnie zakosztować innego,lepszego życia,być szczęśliwa jednak do końca nie są szczęśliwe.
Decydują się któregoś dnia zamienić swoimi rolami w życiu.
Romans fajny,interesujący bardzo pozytywna,super książka.

Każda z bliźniaczek...

1968

Intrygująca, bardzo dobrze się czyta.

Intrygująca, bardzo dobrze się czyta.

Książka świetna.
Polecam również adaptację filmową.

Książka świetna.
Polecam również adaptację filmową.

Dodaj cytat z książki Ścieżki kłamstwa