Chiny. Cuda Świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Okładka książki Chiny. Cuda Świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc praca zbiorowa
Okładka książki Chiny. Cuda Świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
praca zbiorowa Wydawnictwo: New Media Concept Cykl: Cuda świata (tom 3) literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Cuda świata (tom 3)
New Media Concept
2008-01-01
2008-01-01
Chiny Cuda świata podróże albumy

Przed jak i po podróży do Chin, wyjątkowo ciekawa lektura (a po chyba nawet bardziej)! Co lepsze w dużej mierze wciąż aktualna, chociaż od momentu wydania minęło 10 lat (2008 r.). Nie jest to przewodnik z godzinami wejść do atrakcji, spisem hoteli, czy polecanymi restauracjami, a kompendium wiedzy o Państwie Środka, podzielone na 4 części: perły architektury, skarby tradycji, magię przyrody oraz ludzi i styl życia. Nie sposób się od niej oderwać (acz nie każdą część z serii można ocenić równie dobrze jak np. USA),pełno w niej nawiązań do historii, kultury, przytaczane są ciekawostki, legendy oraz cytaty. Wszystko, co tu opisują jest prawdą (przynajmniej ta część, której doświadczyłam w tegorocznej podróży po Chinach). Nie łatwo było skompresować wiedzę o najstarszej istniejącej cywilizacji świata, lecz udało się. Na dodatek wydano ją w miłej dla oka oprawie - zdjęcia,ładny papier, twarda okładka. Już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za Grecję.
Bardzo dobrze zainwestowane 3 złote.

Chiny, prawie 10.000.000 km2 powierzchni, ludzi mieszka tam ponad miliard. Jak do tego odnieść tę 150 kartkową książeczkę? Przecież to kropelka w morzu Chin. Ale kropelka całkiem, całkiem treściwa. Treściwa w ogólniki, w takie małe-co-nie-co o tym ogromnym kraju, o prastarej kulturze, o miastach i zabytkach, o ciekawostkach i przecudnych miejscach. I nawet jest liźnięcie o ludziach, o języku, o piśmie, teatrze, kinie. W książce jest wystarczająco treści aby zaciekawić, aby pobudzić albo zniechęcić.

Bo nie dla każdego są Chiny

Sięgnęłam po tę książkę, gdyż marzy mi się podróż do Chin. Myślałam, że dowiem się z niej co warto zobaczyć, przeżyć... Książka niestety za ciekawa nie była, chociaż szybko się czytało. A jak ktoś chce się dowiedzieć co warto zobaczyć w Chinach, to lepiej niech sobie sprawdzi w internecie co go interesuje. Ta książka to żadna rewelacja.

• Chiny
  • Podróżnicze