To, co zostaje

978-83-60159-34-7
Joanna Studzińska
powieść angielska literatura angielska 1990

1930

"Czasami zdarza się najgorsze. To jest więcej niż tylko ból. Najgorsze jest wtedy, kiedy ktoś zadaje ci ból. Najgorsze jest cierpieć, bo ktoś inny tak postanowił. Widzieć, że jego rozkosz rośnie proporcjonalnie do twojego cierpienia."

Chloe i Nick są zwyczajnym małżeństwem. Wprawdzie przez lata oddalili się od siebie, ale wciąż się kochają, nie zdradzają, mają plany. Kiedy...

Książka warta uwagi dla dorosłych czytelników. Dla młodzieży będzie zbyt trudna i nudna.

Niebanalna historia miłosna z ciekawym zakończeniem. Rzecz także o odpowiedzialności i poczuciu winy. Momentami kapkę przegadana, ale w ogólnym rozrachunku książka godna uwagi.

Mocna.

Niesamowita książka. Obudziła we mnie uczucia, o których dawno zapomniałam. Jest w niej ogrom emocji, najróżniejszych. Wulgarność dodaje pikanterii, miłość odbiega od tradycyjnego modelu uczucia, do którego przywykliśmy. Zwięzła i niesamowita, wracałam do niej wiele razy...

Dyskusje

• Szukam