Cztery z tysiąca

Armia Krajowa cichociemni II wojna światowa historia Polski
historia
83-03-00275-9
Armia Krajowa cichociemni II wojna światowa historia Polski

Mieszane uczucia mam względem tej książki - z jednej strony czyta się całkiem lekko, informacji jest zaś wystarczająco dużo by zainteresować czytelnika poszukującego informacji z drugiej jednak forma. Niestety ale beletryzacja historii to nie jest coś co lubię, mam po prostu wtedy problemy z przyjęciem wiarygodności autora - nawet kogoś takiego jak pan C. Chlebowski było...

Gdybym nie miał wcześniej do czynienia z pisarstwem Cezarego Chlebowskiego to prawdopodobnie wyrzuciłbym tę książkę do kosza w połowie wstępu, gdzie jakaś antypolska, czerwona menda opowiada, że partyzantkę w okupowanej Polsce zapoczątkowała... Armia Ludowa. Dalej jednak, jak to u Pana Cezarego, świetnie. Polecam.

Bardzo dobra książka.
Do gustu przypadły mi 2 rozdziały (Robot oraz 993/W).

• XX wiek
  • Historia
  • Reportaż
  • 2018
  • Historia Polski i okolic
  • 1. BŚ
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Cztery z tysiąca