500 milionów hinduskiej księżniczki

Okładka książki 500 milionów hinduskiej księżniczki
Juliusz Verne Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Podróże z Verne'em fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2009-11-18
Andrzej Zydorczak
naukowiec eksperyment przygoda Londyn

więcej Więcej

Bardzo dobrze napisana książka przygodowa. Może nie tak znana, jak inne książki Verne'a, ale zdecydowanie warta przeczytania.

Fatalna książka: czytała się ciężko i była po prostu masakrycznie nudna.
Zawiodłam się strasznie na tej pozycji, dobrze, że była krótka, więc jakoś udało mi się ją skończyć, ale nie polecam tej książki. Jeśli ktoś nie chce zepsuć sobie opinii o J. Verne to niech nie czyta, bo szkoda, ten autor ma dużo (DUZO!) lepsze powieści na swoim koncie.
Choć muszę przyznać, że pomysł...

Bardzo mi się opowieść podobała.
Opinia o książce trochę przesłonięta sentymentem. Czytałem, jak byłem mały, dopóki nie przysypiałem. A wtedy dalej czytała mama, aż całkiem nie zasnąłem :)

Świetna futurystyczna wizja miasta i fabryki, chociaż wszystko już przebrzmiałe.

Jest to jedno z mniej znanych dzieł Juliusz Verne, ale mam nadzieję, że tą opinią choć trochę to zmienię, ponieważ jest to moim zdaniem dzieło niedocenione. Verne stworzył tutaj niezwykłą i wciągającą fabułę, która pokazuje nam jak różnie można wykorzystać moc pieniędzy. Opisy miejsc zapierają dech w piersiach, a fabuła jest niezwykle wciągająca i ciekawa. Polecam tę...

500 milionów hinduskiej księżniczki jest jedną z mniej znanych książek Juliusza Verne. Niemniej książka okazała się wyjątkowo dobra. Na tyle,iż wczoraj nabyłem ją i za pierwszym razem przeczytałem. Fabuła jest bardzo dobra.Wciąga i czytelnik nie może się od niej oderwać. W tej książce Verne w prost idealny sposób balansuje pomiędzy elementami przygodowymi jak i...

Kolejna bardzo ciekawa książka autorstwa Juliusza Verne'a. Z początku myślałem, że będzie to jakaś nudna opowieść o losach księżniczki. Na szczęście - pomyliłem się. Książkę czyta się praktycznie jednym tchem, nie nudzi po kilku rozdziałach. Polecam wszystkim miłośnikom twórczości Verne'a.

Wydawnictwo Zielona Sowa zdecydowało się na dość odważny krok przypomnienia sylwetki i twórczości Juliusza Verne’a. Seria zatytułowana „Podróże z Verne’em” liczy 14 powieści, wśród których znajdziemy tak znane utwory jak 20 000 mil podmorskiej żeglugi, Dzieci kapitana Granta czy W 80 dni dookoła świata. Poznajemy jednak i mniej popularne utwory, a wśród nich ten, o którym...

• Juliusz Verne
  • Chcę w prezencie