Atlas dzikich roślin Polski

Atlas dzikich roślin Polski
Mateusz Chmielewski
2023-03-08
2023-03-08
Atlas roślin dzikie rośliny jadalne ziołolecznictwo rośliny trujące rośliny chronione przyroda natura medycyna naturalna

Śmieszne jest to, że botanicy w Polsce nie chcą edukować ludzi na temat roślin. Na polskim rynku praktycznie nie ma atlasów, a jak są to są dalekie od doskonałości. Długo czekałem na coś wartego uwagi (i żeby nie była za trudna, zbyt akademicka, jak klucze do oznaczania roślin, których nie rozumiem). W przypadku tego atlasu mogę pochwalić. Na początku miałem lekkie obawy, bo książki "Youtuberów" często są słabe, ale w tym e-booku znalazłem prawie wszystko czego potrzebowałem. Zdjęcia, opis, właściwości jadalne - spoko sprawa. Brakuje aby drugiego i trzeciego tomu, czyli więcej roślin! Ale...przy tylu gatunkach to i tak mam zajęcie na kilka sezonów :).

Jestem autorem e-booka. Możesz nawiązać ze mną bezpośredni kontakt. Zachęcam do wyrażenia opinii o atlasie. Polecam też obejrzenie materiału video, w którym opowiadam kilka słów o atlasie.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Zdecydowanie warto kupić i mieć tą książkę, nie ma niczego podobnego o tak dokładnych opisach, autor jest pasjonatem jedynym w swoim rodzaju!

W zasadzie jest to jedyny atlas po polsku, dzięki któremu można po ludzku zidentyfikować rośliny. Mam kilka kluczy do oznaczania, ale są trudne i często niezrozumiałe. Tutaj kilka fotek rozwiewa wątpliwości. Sposób zamówienia atlasu trochę "archaiczny" bo trzeba złożyć pisemne zamówienie na stronie atlasroslin.com, ale ogólnie jestem zadowolona. Solidny atlas, mam nadzieję ze pojawią się kolejne tomy.

Wszystkim miłośnikom roślin bardzo polecam ten atlas. Nie spotkałam się jeszcze z tak starannie wykonaną książką, w której to znajdują się wszystkie najważniejsze informacje na temat dzikich roślin w Polsce.

Atlas dzikich roślin Polski to atlas opisujący aż 600 gatunków roślin. Każdy gatunek jest opisany w taki sposób, który w niemal jednoznaczny sposób pozwala określić, z którym gatunkiem mamy do czynienia. Przedstawione, w sposób niezwykle czytelny, rozmaite cechy gatunku z pewnością pozwolą mi na ich identyfikację. Jak sama nazwa wskazuje "atlas", nie jest suchą teorią, można w nim znaleźć wiele ilustracji. Można je przyjąć jako część praktyczną, bowiem ilustracje przedstawiają obraz dokładnie taki, jaki spotykam na co dzień. Napawam się tym, że ilustracje są kolorowe oraz w bardzo dobrej jakości, co w dzisiejszych czasach jest "must have". Z czystą przyjemnością zabieram go ze sobą, a że występuje w formie e-booka, wystarcza mi telefon. W krótkim czasie mam wszystkie informacje, których potrzebuję. Ciężko sobie wyobrazić ile autor musiał włożyć pracy, żeby przestudiować tyle gatunków roślin, aby przełożyć najważniejsze informacje w skondensowanej formie. Osobiście, zarówno forma jak i sposób prezentacji i schematyczność, jak najbardziej mi odpowiada. Oczywiście wszystko poparte książkami, artykułami oraz innymi źródłami naukowymi. Sprawia to, że mam pewność, iż w atlasie nie znajdę wymysłów autora, który odpłynął gdzieś w zachwycie nad swoim dziełem (atlasem).

Arcydzieło, perfekcyjne opisy, super zdjęcia, wszystko idealnie dopracowane. Nie ma lepszego atlasu dzikich roślin na rynku.

Nieoceniony wklad pracy i zaangazowania. Potezna wiedza i profesjonalizm. Mila aparycja i ciekawy sposob przedstawienia...... i tak moznaby bez konca........ Mateusz - szczerze podziwiam,gratuluje, pozdrawiam i zycze wszystkiego co najlepsze.

• Do kupienia do BG URK

Dodaj cytat z książki Atlas dzikich roślin Polski