Zaczekaj na mnie

Okładka książki Zaczekaj na mnie Patrycja Weber
Okładka książki Zaczekaj na mnie
Patrycja Weber Wydawnictwo: NieZwykłe Seria: Zaczekaj literatura obyczajowa, romans
Zaczekaj
NieZwykłe
2023-08-16
2023-08-16
9788383208299

Po książkę sięgnęłam przypadkiem, ale początek zachęcił mnie do przeczytania. Pierwsza połowa książki szła mi tak szybko, czytałam z fascynacja co dalej… Ale od momentu wkroczenia byłej partnerki głównego bohatera zaczyna się robić ciężko do czytania. Wszystko dzieje się za szybko, mało dokładności w opisie sytuacji,szybki przeskok z akcji do akcji. Niektórzy może tak lubią, mi było mało. Mam dużo pytań, które zostaną bez odpowiedzi. Ale jeśli pominąć to - książkę czytało mi się bardzo miło! Nie jest może książką do której wrócę, ale na pewno nie żałuje jej zakupu.Trzymam kciuki za nowe książki od tej Autorki!

Strasznie nudna, relacje pomiędzy bohaterami… właściwe to prawie ich brak.

Strasznie nudna, relacje pomiędzy bohaterami… właściwe to prawie ich brak.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją ostatniej książki, którą miałam okazję przeczytać w styczniu. "Zaczekaj na mnie" to debiut literacki Patrycji Weber i zarazem pierwszy tom serii "Zaczekaj". Czy publikacji udało się trafić na moją listę debiutanckich perełek? Niestety nie.

Głównymi bohaterami historii są Cassandra McNeal i William Mackenzie, którzy poznają się na służbowym bankiecie organizowanym przez firmę należącą do ich rodzin. Cassandra, pojawiła się na nim, jako przykładna córka właściciela, natomiast Mackenzie jako nowy wspólnik, który miał zastąpić jego zmarłego niedawno ojca. Czy ich pierwsze spotkanie można zaliczyć do udanych?

Zdecydowanie, ponieważ oboje wydają się sobą zainteresowani, co spotyka się z aprobatą rodziny McNeal. Niestety seria niefortunnych zdarzeń nieźle namiesza w ich rodzącej się relacji. Czy uda im się przezwyciężyć przeciwności losu? Co stanie się, gdy rodzinne tajemnice McNealów ujrzą światło dzienne? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że książka miała duży potencjał, jednak w mojej ocenie pozostał on niewykorzystany. A szkoda, bo gdyby poprawić kilka elementów, mogła być to naprawdę ciekawa i lekka lektura, która sprawdziłaby się idealnie, jako odskocznia dla tych, którzy na co dzień czytają bardziej wymagające książki.

Początek historii w mojej ocenie był zupełnie niepotrzebny. Można było go spokojnie pominąć i rozpocząć wszystko od firmowego bankietu, na którym główni bohaterowie mieli szansę się poznać. Samo spotkanie i początek ich relacji był dość obiecujący, jednak potem znów coś poszło nie tak.

Autorka wprowadziła wiele wątków, które w mojej ocenie były zwyczajnie niepotrzebne. Szczególnie że większość z nich dotyczyła szeroko rozumianych tragedii i dram, których było zdecydowanie za dużo, jak na tak małą grupę społeczną. A nawet, gdybym założyła, że bohaterowie mieli wyjątkowego pecha i cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko nim, brakowało mi sensownego rozwinięcia tych kwestii. Przez to niestety niejednokrotnie miałam wrażenie, jakby niektóre sceny nie działy się w rzeczywistości tylko w wyobrażeniach czy snach głównych bohaterów, ponieważ większość z nich została po prostu odcięta w połowie grubą krechą.

Jeżeli chodzi natomiast o samych bohaterów, mam wrażenie, że zostali potraktowani trochę po macoszemu. Autorka nie skupiła się zbytnio na tym, by pokazać ich prawdziwy charakter. W zamian mamy za to multum opisów ich ubioru, składu posiłków czy ilości kąpieli, których zażywali, a które nie wnoszą zupełnie niczego do fabuły. Ot taki nikomu niepotrzebny przerywnik.

"Zaczekaj na mnie" jest pierwszym tomem serii "Zaczekaj", ale po przeczytaniu jej zakończenia nie mam zupełnie pojęcia, o czym miałaby być kolejna część, bowiem historia Cassandry i Williama wydaje się doprowadzona do końca. Dlatego wydaje mi się, że nie ma sensu jej kontynuowania, chyba że miałaby opowiadać o losy zupełnie innych bohaterów.

Chociaż książka Patrycji Weber niezbyt przypadła mi do gustu, trzeba pamiętać o tym, że autorka jest dopiero na początku swojej pisarskiej drogi. Myślę, że zanim zacznie zachwycać słowem pisanym, czeka ją jeszcze wiele pracy nad doskonaleniem swojego warsztatu. Oczywiście, jeśli postanowi na stałe związać się z pisaniem książek. Jeżeli tak właśnie będzie, z ciekawości sięgnę po jej kolejną publikację, aby przekonać się, czy poczyniła jakiś progres.

[ withabookintotheworld] Czytanie tej książki było taki troszkę rereadem, bo jakaś tam niewielką część czytałam na wattpadzie. Szczerze zapamiętałam tę książkę troszkę inaczej. Niestety lub stety od tego czasu krytyczność z jaką oceniam książki się zaostrzyła i to co mi się wcześniej podobało teraz już niekoniecznie. Styl jakim napisana jest książka jest amatorski, czego poniekąd można było spodziewać się, bo jest to pierwsza wydana książka autorki, więc nie chcę się do tego jakoś czepiać. Rzeczą, która mi najbardziej przeszkadzała było to, że wydarzenie dzieją się jedno po drugim. Nie ma takiej płynności i składności w tym. Jest to coś w stylu jak opowiadasz znajomemu co zrobiłaś odką wstałaś. Coś na tej zasadzie. Kolejnym takim szczegółem, który mi się nie spodobał była relacja Cassandy i Williama. Mam wrażenie, że nie miała ona żadnych podstaw ani etapów. Po prostu jakby się spotkali i od razu zakochali, a później poszło jakoś tak samo. Ja po prostu nie dostrzegłam tych etapów poznawania się i powoli czucia czegoś do siebie. To wszystko było takie po prostu. Książka jest bardzo krótka, ale czytanie jej mi się bardzo dłużyło. Jestem zawiedziona, bo spodziewałam się czegoś więcej, ale mam nadzieję, że następne książki autorki będą coraz lepsze i chętnie je przeczytam. Mam nadzieję, że jeśli zdecydujecie się przeczytać książkę, to wam się ona spodoba.

▪️Tytuł: Zaczekaj na mnie. Tom 1
▪️Seria: Zaczekaj
▪️Autor: Patrycja Weber @patrycjaweber.autorka
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 16.08.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )
▪️▪️▪️

Pożądanie. Iskry. Płomienie. Traumy z przeszłości, niepewna przyszłość i pełna napięcia teraźniejszość. Czy William Mackenzie i Cassandra McNeal będą potrafili walczyć z rodzącym się uczuciem, pomimo tego, że wiele osób zrobi wszystko, aby ta dwójka nie mogła być razem?

"Zaczekaj na mnie" to debiut Patrycji Weber i zarazem pierwszy tom serii Zaczekaj. Mówiąc szczerze pisząc tą opinię jesteśmy nieco rozdarte. Dlaczego? Ponieważ była to książka, która miała prawdziwy potencjał niestety został on nieco spalony.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że autorka ma lekkie pióro i bardzo dobre pomysły na historie, co tylko świadczy o jej potencjale. Są one ciekawe i mogą zaintrygować. Niestety jednak zbyt duża ich ilość też nie do końca jest dobra i w naszym odczuciu należy popracować nieco nad wybraniem najważniejszych elementów dotyczących danej historii. O czym dokładnie mówimy? A o tym, że wg. Nas chciano w tej powieści zawrzeć zbyt wiele na niezbyt wielkiej objętości książki przez co pewne wątki były opracowane pobieżnie i wkradał się w historii pewnego rodzaju chaos i skakanie po wątkach.

Ogólnie nie była to zła książka jednak zabrakło jej trochę "dopieszczenia". Gdyby skupić się tylko na paru wątkach i ich rozwinięciu a także popracować nad wolniejszym przebiegiem historii aby móc poczuć rozwijające się pomiędzy bohaterami uczucie byłoby naprawdę świetnie 😉

@patrycjaweber.autorka @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Zaczekaj na mnie. Tom 1
▪️Seria: Zaczekaj
▪️Autor: Patrycja Weber @patrycjaweber.autorka
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 16.08.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )
▪️▪️▪️

Hejka, dziś przychodzę do was z recenzją 𝓩𝓪𝓬𝔃𝓮𝓴𝓪𝓳 𝓝𝓪 𝓜𝓷𝓲𝓮 autorstwa Patrycji Weber. Jeszcze przed zaczęciem książki miałam do niej dość wysokie oczekiwania.

Nie przywiązałam się do bohaterów stworzonych przez autorkę, wydawało mi się, że nie poznaliśmy ich zbyt dobrze. Czułam się jakbym ciągle czytała o nich to samo. Relacja Williama i Cassie została poprowadzona zbyt szybko. Już od pierwszego spotkania bohaterów, zdawali się zakochani w sobie po uszy. Momentami zachowywali się bardzo specyficznie, zmieniali swoje uczucia od tak, przez co trudno było mi się zorientować co tak naprawdę czuli.

Styl pisania Patrycji momentami bardzo mnie nudził, mimo, że w książce działo się naprawdę wiele autorka nie przedstawiała tego w ciekawy sposób. Podczas czytania 𝓩𝓪𝓬𝔃𝓮𝓴𝓪𝓳 𝓝𝓪 𝓜𝓷𝓲𝓮 miałam wrażenie, że autorka prowadzi fabułę, od jednego do drugiego wydarzenia. Uważam, że ZNM byłoby lepsze gdyby autorka poprowadziła fabułę nieco wolniej. Czasami musiałam wracać do poprzedniej strony i czytać ją ponownie, by przyswoić na nowo to co się tam działo.

BANALNA TREŚĆ TYPU WSPÓŁCZESNE AMERYKAŃSKIE LOVE...

BANALNA TREŚĆ TYPU WSPÓŁCZESNE AMERYKAŃSKIE LOVE...

[współpraca reklamowa]

„Zaczekaj na mnie“ to debiutancka książka Patrycji Weber zaliczająca się do grona najbardziej przyjemnych i wciągających książek, których przeczytałam w ostatnim czasie.

Historia opowiada o Cassie i Williamie. Wszystko zaczyna się od śmierci ojca Williama – przyjaciela i wspólnika ojca Cassie. William zajmuje miejsce ojca, więc z tej okazji zostaje wyprawiony bankiet, na którym to główna bohaterka wpada na mężczyznę, nie wiedząc, że to on jest wspólnikiem jej ojca.

Pióro autorki jest bardzo przyjemne, a sama książka jest napisana w prostym języku co spowodowało szybkie przeczytanie książki oraz wkręcenie się przeze mnie w historię już po pierwszych stronach.

Bohaterzy zostali świetnie wykreowani, autorka zadbała o to, by każde z nich miało ze sobą coś wspólnego, ale za razem by każdy z nich był inny. Relacje bohaterów głównych, jak i pobocznych były opisane w taki prawdziwy i realistyczny sposób, co bardzo mi się podobało.

Sama akcja książki była dość szybka, jednak tutaj mi to nie przeszkadzało, ba! Nawet bardzo podobało. Moim zdaniem tempo akcji zdecydowanie pasowało do Cassie i Williama.

Ta pozycja wywołała we mnie mnóstwo różnorodnych emocji, od śmiechu, aż po łzy w oczach, co tylko podkreśla to, jak ta historia jest dobra.

Zwroty akcji w tej historii były kompletnie nieprzewidywalne. Autorka co chwilę mnie zaskakiwała nowymi sytuacjami.

Podsumowując książka była naprawdę świetna, jednak wiem, że nie zostanie w mojej głowie na długo. Jak dla mnie była, to pozycja do przyjemnego spędzenia czasu i wrócenia do niej za kilka miesięcy.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować autorce debiutu oraz podziękować jej i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. A Wam z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję, jeśli szukacie dobrej książki.

[współpraca reklamowa]

William i Cassandra wpadli na siebie na bankiecie służbowym w niespodziewanym momencie. Oboje byli zmuszeni się tam pojawić. On jako nowy wspólnik jej ojca, a ona jako córka właściciela firmy. Już wtedy wiedzieli, że te przypadkowe spotkanie nie będzie im obojętne, ani nie będzie ostatnie.

Miałam ogromne oczekiwania co do tej pozycji, ze względu na okładkę i fakt, że było o niej naprawdę głośno przez długi czas. Czy książka spełniła moje oczekiwania? Ciężko mi stwierdzić, gdyż z jednej strony fabuła mi się spodoba, ale z drugiej było też kilka rzeczy, na które muszę ponarzekać.

Zacznijmy od dobrych stron tej pozycji, a jest to napewno relacja bohaterów, która roztapiała moje serce i była urocza. Bardzo ich polubiłam, szczególnie Williama, choć muszę przyznać, że byli oni trochę niedopracowani i tak jak ich lubiłam, tak nie potrafiłam się z nimi zżyć i pokochać ich. Po prostu ich lubię.

Fabuła była ciekawa i wciągająca, mogę powiedzieć, że nawet mi się podobała, ale nie do końca. Akcja działa się za szybko i to zdecydowanie za szybko. Niektóre momenty nie dostały większego rozwinięcia lub wystarczającej ilości opisów. Książka naprawdę ma ogromny potencjał, ale nie został do końca wykorzystany, choć nie jest ona zła.

Styl autorki jest super, bardzo przyjemny i na pewno robi dużą robotę w całej historii, choć tak jak wspomniałam, niektóre sceny mogły zostać bardziej rozwinięte. Ogólnie książka była fajna i ciekawa, ale czegoś mi brakowało. Mimo to mogę wam ją polecić, myślę, że są osoby, które ją pokochają.

Cassandra jest córką właściciela firmy w której William jest wspólnikiem. Gdy na bankiecie firmowym przez przypadek na siebie wpadają, wystarczy jedno spojrzenie aby przeszły między nimi iskry.

Co jeżeli są osoby, które za wszelką cenę, nie dopuszczą aby td dwójka była razem?

No cóż ciężko napisać mi coś sensownego o tej książce.
Jest to na pewno fajna propozycja, dla osób zaczynających dopiero swoją czytelniczą przygodę. Ja spodziewałam się czegoś więcej po tak ślicznej okładce i cudownym opisie 🙈
Autorka ma przyjemny styl pisania, potrafi porwać czytelnika swoim piórem, jednak czegoś mi tu zabrakło. Nie oddałam się tej historii w całości. Bohaterowie byli tacy nijacy, nie żywiłam do nich żadnych uczuć. Ani tych złych, ani tych dobrych. Zabrakło mi w nich tych emocji🙈
Akcja jest naprawdę świetna jednak brakowało tu jej rozwinięcia. Jak szybko się zaczęła, tak szybko się kończyła.
Jednak spędziłam naprawdę fajny wieczór z tą historią i naprawdę polecam jeżeli szukacie czegoś lekkiego, mało wymagającego.

No cóż ciężko napisać mi coś sensownego o tej książce.
Jest to na pewno fajna propozycja, dla...

• Przeczytane 2023
  • Literatura obyczajowa romans