Mania w szkole

Okładka książki Mania w szkole Genowefa Matczak
Okładka książki Mania w szkole
Genowefa Matczak Wydawnictwo: Genowefa Matczak self-publishing literatura dziecięca
literatura dziecięca
Genowefa Matczak self-publishing
2022-12-08
2022-12-08
literatura dziecięca przygoda zabawa łąka przyjaźń szkoła marzenia

Ostatnio trafiła w moje ręce cudowna książka pt: ,,Mania w szkole" Genowefa Matczak - autorka . Mimo iż jest to książka dedykowana głównie dla dzieci, mnie kobietę prawie 40 letnią przeniosła do mojego dzieciństwa. Dzięki niej przypomniałam sobie jak to za każdym razem kiedy latem biedronka usiadła mi ręku to zawsze liczyłam ile ma kropek w nadziei,że to będzie ta szczęśliwa siedmiokropka. Bo czy ktoś z nas będąc dzieckiem tego nie robił??? Książka napisana jest bardzo lekkim stylem dzięki czemu naprawdę świetnie się ją czyta. Poza tym czytając ją można się sporo dowiedzieć np.
o życiu pająków ( osobiście bardzo się ich boję) oraz o zbawiennym działaniu min. dziewanny. Książka ma wiele mądrych przekazów tj. poza chodzeniem do szkoły są też obowiązki domowe, które młodzież też musi wykonywać. Niniejsza książka porusza jeszcze jeden bardzo ważny dla mnie wątek. I jestem bardzo szczęśliwa,że w książce dla dzieci jest on dość mocno przedstawiony, który ma przełożenie na czas teraźniejszy. Chodzi o Odmienność. Żyjemy w czasach w których jest dość dużo niezrozumienia, braku tolerancji, wykluczenia społecznego, hejtu z powodu tego że np. ktoś wygląda inaczej lub wywodzi się z innego środowiska niż to w którym my zostaliśmy wychowani. Akceptacja drugiego człowieka mimo jego odmienności jest bardzo ważna i główna bohaterka doskonale daje temu przykład zawierając pakt przyjaźni z inną biedronką pochodzącą z innego kraju. A w dalszych jej przygodach otwiera się na przyjaźń z pająkiem. Czyż to nie jest zaskakujące. Cudowny morał dla młodego człowieka.
,, Na znak dozgonnej przyjaźni wymieniły się suszonymi mszycami i kwiatowymi ciasteczkami "
Polecam książkę. W skali od 1 do 10 daję 100😎

Bardzo mądra i piękna książka dla dzieci! Porusza w sposób prosty i zrozumiały tematy trudne! Kolejna pozycja w naszej domowej bibliotece. Czekamy na kolejne przygody biedronki Mani

Dodaj cytat z książki Mania w szkole