Malinka w świecie snów

Okładka książki Malinka w świecie snów
Genowefa Matczak Wydawnictwo: Manufaktura Słów bajki
bajki
Manufaktura Słów
2021-07-07
2021-07-07

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo dużo treści w krótkim ale jakże wartościowym opowiadaniu. Książka nas dorosłych uczy tolerancji i wrażliwości a dzieci przenosi w niezwykły bajkowy świat. Niezwykłe zakończenie pokazuje dużą dojrzałość autorki. Brawo!
Książka dla każdego: 7 - latka, 12-latka i dorosłego ;) Sprawdzone ;)

Książka dla każdego: 7 - latka, 12-latka i dorosłego ;) Sprawdzone ;)

Przede wszystkim jednak „Malinka…” uczy dzieci wyrozumiałości i otwartości, poświęcania uwagi i szacunku dla drugiej osoby, pobudza empatię oraz wrażliwość. Pokazuje jak można radzić sobie w trudnych sytuacjach i z różnymi problemami oraz że nieradzenie sobie z nimi nie jest wcale niczym złym! Jest też wielką ucztą dla wyobraźni młodego odbiorcy.

Dorosłym zaś „Malinka…” przypomina, że dziecko komunikuje się z nami na różne sposoby, a jedyne czego tak naprawdę potrzebuję w trudnej sytuacji to uwaga i poczucie bezpieczeństwa – musi czuć komfort w artykułowaniu swoich potrzeb czy emocji oraz zaangażowanie dorosłego w ten dialog.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/09/malinka-w-swiecie-snow-genowefa-matczak.html

Dorosłym zaś „Malinka…”...

Jest w tej lekturze coś ponad czasowego. Łączącego świat dzieci i dorosłych, snów i życia. Polecam.

Dodaj cytat z książki Malinka w świecie snów