Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Błyskotliwa synteza dziejów systemu kapitalistycznego. Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć przyczyny obecnego kryzysu w światowej gospodarce i polityce. Nasilająca się fala wojen i konfliktów między państwami ma swoje źródła w sięgających głęboko w przeszłość strukturach politycznych i ekonomicznych. Autor analizuje ewolucję tych struktur począwszy od starożytności – ze szczególnym uwzględnieniem roli państwa jako czynnika przemian gospodarczych i narzędzia w ręku dominujących klas społecznych. Pasjonująca wędrówka przez wieki historii ludzkości ujętej jako jeden organizm – system-świat. Próba odpowiedzi na pytanie: czy czeka nas nowa globalna hegemonia?
***
Oczywiste wyczerpanie się neoliberalnego modelu kapitalizmu skazuje nas na serię kryzysów, które będą trwać tak długo, jak długo model ten będzie w stanie wegetować – w warunkach, gdy nie może się już rozwijać, ale i nie udaje się zastąpić go czymś nowym.
– ze wstępu do wydania polskiego
Żyjąc w czasie historycznych wydarzeń uczymy się lepiej pojmować historię. (…) Kolejny kryzys kapitalizmu daje nam dodatkowy materiał poznawczy i wzmaga zapotrzebowanie na poznanie genezy systemu, którego agonię obserwujemy w ramach codziennych doświadczeń.
– ze wstępu do wydania rosyjskiego
Kup Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Poznaj innych czytelników
83 użytkowników ma tytuł Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej na półkach głównych- Chcę przeczytać 78
- Przeczytane 5
- Posiadam 3
- Historia 3
- Może 1
- XX wiek 1
- Scan [całość 600 dpi] 1
- Wishlist 1
- Świat 1
- SCAN 1
Tagi i tematy do książki Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Dodaj cytat













































OPINIE i DYSKUSJE o książce Od imperium do imperializmu. Państwo i narodziny cywilizacji burżuazyjnej
Polecam książkę wszystkim osobą które chcą poznać, z innego niż z zachodniego punktu widzenia, dzieje historyczne świata. Jest pisana w motywach marksistowskich - co nie jest zarzutem - a w wielu przypadkach czymś co może rzucić nowe światło na dane konkretne zdarzenia. Opisane są tak naprawdę dzieje cywilizacji ludzkiej od jej początków - Rzym, Grecja aż po USA w XXI wieku i poddawane są analizie w barwach engelowsko-marksistowskich. Jest to zupełnie nowy punkt widzenia historii świata dla osoby która obraca się w kulturze zachodniej.
Wymaga jednak szerokiej analizy i dogłębnego zrozumienia tresci danego zdarzenia. Czyta się raczej długo, a pełne zrozumienie i przyswojenie pewnych przyczyno-skutkowych związków jest wymagające.
Skarbnica wiedzy historycznej. Gorąco polecam.
Polecam książkę wszystkim osobą które chcą poznać, z innego niż z zachodniego punktu widzenia, dzieje historyczne świata. Jest pisana w motywach marksistowskich - co nie jest zarzutem - a w wielu przypadkach czymś co może rzucić nowe światło na dane konkretne zdarzenia. Opisane są tak naprawdę dzieje cywilizacji ludzkiej od jej początków - Rzym, Grecja aż po USA w XXI...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to