Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie

Okładka książki Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie Dagmar Geisler
Okładka książki Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie
Dagmar Geisler Wydawnictwo: Jedność Seria: Ja i moje emocje opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2020-01-01
32 min.
Magdalena Jałowiec
zgubione dziecko jak zachować się w tłumie 6 reguł gdy się zgubisz

Końcówka roku i przypadające święta, to okres wzmożonego ruchu i natłoku ludzi.

Zarówno na cmentarzach jak i w galeriach spotkać można wielu zamyślonych i zabieganych ludzi.

To zdecydowanie miejsca, w których nie trudno o zgubienie się w tłumie, mimo podjętych środków ostrożności.

Czy Wasze dzieci są na to gotowe? Czy rozmawialiście o tym jak powinny się zachować, jeśli stracą z oczu rodziców?

Oto podpowiedź. Książka, która do tematu podchodzi kompleksowo. W zupełnie zwyczajny, prosty sposób, przekazuje dzieciom kilka podstawowych zasad zachowania się w takiej sytuacji. Bez zbędnego straszenia.

Poznajcie Lusię. Dziewczynka wraz z mamą wybiera się na targ na zakupy. Trochę tu ciasno, jednak Lusia trzyma się mamy, pamiętając, że ta ma na sobie czerwony, jaskrawy płaszcz. W pewnym momencie trafia na chłopca, a następnie na pieska. Oboje wyglądają na zagubionych. Lusia idąc dalej nie spuszcza z oczu psa, woła mamę by na niego spojrzała. Gdy ta nie słyszy dziewczynka ciągnie ją za płaszcz a wtem odwraca się...obca kobieta. Gdzie się podziała mama? Lusia zachowuje zimną krew i przypominając sobie wszystkie wpajane zasady zachowania wychodzi cało z tej sytuacji. Pomaga także chłopakowi i pieskowi.

Bohaterowie tej książki - Lusia i Robert, to przykłady dwóch różnych zachowań. Ona podejmuje konkretne kroki, on panikuje.

Lusia jest świetnie przygotowana, wie co robić, do kogo się zgłosić po pomoc a dodatkowo ma przy sobie swój adres domowy i zapisany numer telefonu mamy. Chłopiec zna numer taty na pamięć, jednak ta w stresującej sytuacji go zawodzi.

Książka pomaga zrozumieć jak ważne jest przepracowanie z dzieckiem tematu zgubienia się. Tylko wpajając mu kilka zasad będziemy mogli wierzyć, że w trudnej sytuacji znakomicie sobie poradzi.

Te zasady zostały także zebrane i opisane krótko na końcu książki jako podsumowanie. Do każdej z nich dodano uwagi dla rodziców.

Jestem ciekawa czy Wasze dzieci wiedzą jak się zachować gdy się zgubią i czy zaopatrujecie je w dane kontaktowe do Was?

Mój starszy syn posiada opaskę na rękę z moim numerem telefonu i na wycieczki w zatłoczone miejsca zabiera ją ze sobą jednak rozmowa o zagrożeniach wciąż przed nami.

Końcówka roku i przypadające święta, to okres wzmożonego ruchu i natłoku ludzi.

• Karol i Misia
  • Książki
  • Chcę przeczytać (dla szkrabów)
  • Dzieciństwo W.
  • Czeka w bibliotece
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie