Kup teraz - 7 ofert w cenie od 21.33 zł do 27.97 zł

9788382193756
Novae Res
kryminał, sensacja, thriller
9788382193756

"Albo grasz w moją grę, albo toniesz”.

Na świecie jest mnóstwo socjopatów i psychopatów. Naprawdę daleko szukać nie trzeba. Choć w świecie przestępczym na pewno łatwiej o takie okazy.
„Mój przyjaciel gangster” to historia pewnej „przyjaźni” psychopatycznego gangstera i młodego naiwnego dziennikarza.
Marek Wysocki – człowiek pistolet, który kochał prawdziwe dziennikarstwo...

Chcesz wkroczyć do mrocznego półświatka? "Mój przyjaciel Gangster" to pozycja idealna by tego dokonać.

Czy współpraca ze skruszonym gangsterem chcącym, kolokwialnie mówiąc, uwalić innego gangstera (będącego świadkiem koronnym) to dobra decyzja? Przekona się o tym na własnej skórze główny bohater, Marek Wysocki - dziennikarz, który zgodzi się na napisanie książki o...

To jedna z tych książek, po których ciężko wrócić do codzienności. Jej klaustrofobiczny klimat zostaje z nami na długo. Autor zastosował trik fabularny, który się sprawdza. Mocne uderzenie na początku, lekkie uśpienie akcji, a potem znów potężny cios. I to jaki... Według mnie ryzyko się opłaciło. Mam nadzieję, że na tym nie koniec!

Bardzo udany thriller. Widać, że autor wie, o czym pisze - znajomość realiów i ucho do dialogów robią wrażenie. Bez upiększeń, ugładzeń i całego lukru, choć da się wyczuć dobry warsztat pisarski (opisy miasta). Mógłbym przyczepić się tylko do objętości - chciałoby się więcej, ale może dzięki temu książka trzyma w napięciu, nie rozłazi się. Mocna rzecz.

Coolio wraz z L.V. śpiewał „Gangasta’s Paradise”. Natomiast Oskar May zaprasza nas do tego świata. „Mój przyjaciel gangster” to książka dzięki której wkraczamy do mrocznego półświatka. Poznajemy skruszonych gangsterów, którzy w zamian za mniejszy wyrok stają się świadkami koronnymi.
Poznajemy Marka Wysockiego dziennikarza, który chcąc osiągnąć spektakularny sukces w...

Historie życiowe gangsterów z lat 90 były i są inspiracją dla scenarzystów i pisarzy. Nakręcono wiele filmów, seriali, napisano niezliczoną ilość książek, biografii, wręcz można by się pokusić o stwierdzenie, że temat został wyczerpany. Oskar May jako kolejny zainspirował się gangsterskimi porachunkami, czy to oznacza że książka wciąga mniej? Nic bardziej mylnego.

Jedną z...

• 2021
  • Pod naszym patronatem
  • Domowa Biblioteczka
  • Przed premierą

Dodaj cytat z książki Mój przyjaciel gangster