Cyberpunk 2077. Trauma Team

Cullen BunnMiguel Valderrama Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Cyberpunk 2077 (tom 1) komiksy
Cyberpunk 2077 volume 1: Trauma Team
Cyberpunk 2077 (tom 1)
komiksy
Zofia Sawicka
cyberpunk s-f komiks Nadia

Trauma Team International to jedna z największych korporacji świadczących usługi medyczne w Night City, w którym rozgrywa się akcja gry Cyberpunk 2077 i to właśnie poczynania tej organizacji budują tło dla historii w Trauma Team.

Podczas jednej z misji cały zespół medyków ginie. Przy życiu pozostaje tylko Nadine, która musi pogodzić się ze stratą i nauczyć się jak żyć...

No i wreszcie dostaliśmy coś naprawdę dobrego ze świata Cyberpunka. Miałem sporo skojarzeń z "Dreddem" z 2012 roku. Dużo kameralnej akcji, która naprawdę dobrze łączy się z dramatycznym wątkiem Nadii. No i nie czytałoby się tego tak dobrze, gdyby nie kapitalne rysunki Miguela Valderramy.

Uff, jest lepiej niż komiksowe wiedźminy spod szyldu CD Projekt Red :-)
Tak w sumie nie wiem jak tę pozycję ocenić. Jest dobrze, ale jak bardzo dobrze? Mam lekkiego głoda na komiksy z tego gatunku, więc wciągnąłbym wszystko i był zadowolony.
Dla mnie pierwszym odniesieniem dla Trauma Team będzie Transmetropolitan. I przy takim porównaniu komiks ze świata Cyberpunk 2077...

2074

Pierwszy "one-shot" ze świata Cyberpunka bardzo miło mnie zaskoczył. Z niecierpliwością oczekuję następnych historii z tego uniwersum.

• Komiksy
  • 2021