Domek na końcu świata

Okładka książki Domek na końcu świata Danuta Noszczyńska
Okładka książki Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2021-04-22
2021-04-22
literatura polska

1964

Podporządkowana, zdominowała na przez rodziców Iga. Realizująca ich cele i marzenia. Czyżby? Przecież potrafi podjąć decyzję, przeciwstawić się oczekiwaniom. Zaskoczyć samą siebie i czytelnika? Czy jej decyzje są racjonalne?
Interesująca powieść o grze pozorów, trudnych decyzjach, odrzuceniu uprzedzeń.

Interesująca powieść o grze pozorów, trudnych decyzjach, odrzuceniu uprzedzeń.

Bardzo sympatyczna książka, jednak z tych, które podnoszą na duchu. Historia relacji pani mecenas i aresztanta z nizin społecznych.

Mimo, że od pierwszych stron wiadomo jak się skończy - okazuje się, że środek jest nietypowy 👌

Właściwie to ciężko mi ocenić tę książkę. Bo z jednej strony jest przewidywalna, trochę naiwna, trochę naciągana. A z drugiej strony - dlaczego tylko dramatyczne zakończenia przyjmujemy bez zastrzeżeń, przecież bajka czasem też może się ziścić.
O, to jest właśnie taka bajka na upalna sobotę

O, to jest właśnie taka bajka na upalna sobotę

2089

Iga,główna bohaterka od dziecka żyła pod dyktando rodziców,wybierano jej co ma czytać,czego się uczyć,w końcu co ma studiować.Dziewczyna zostaje prawnikiem i zaczyna prowadzić własną kancelarię.Pewnego dnia musi z urzędu bronić mężczyzny oskarżonego o ciężkie przestępstwo.
Los sprawia że wbrew wszystkim Iga zakochuje się w swoim kliencie.
"Domek na końcu świata" nie jest kolejną sielską opowieścią o przeprowadzce na koniec świata,ale ciekawą i mądrą powieścią o rodzinnych tajemnicach.

Los sprawia że wbrew wszystkim Iga zakochuje się w swoim kliencie.
"Domek na końcu świata" nie jest...

Świetna książka o tym, że nie "wszystko złoto co się świeci..."nie zawsze to co "dobre" dla nas wg innych, faktycznie jest dobre i że czasami życie stawia nas w sytuacjach w których w najśmielszych przewidywaniach byśmy nie przewidzieli....ale samodzielne decyzje, chociaż "zmuszają" do wyjścia poza strefę komfortu potrafią nas pozytywnie zaskoczyć...

Zaskakująca historia od pierwszej do ostatniej strony.
Porusza wiele trudnych problemów, jak toksyczni rodzice, alkoholizm, wyparcie się własnych korzeni, samozaparcie w walce o własne szczęście i dążenie do zmian.
Historia Igi uświadamia nam, że nie ma lepszych i gorszych środowisk, że w wyższych sferach zdarzają się zachowania patologiczne, a osoby wywodzące się ze środowisk patologicznych próbują się z nich wyrwać, chociaż często los rzuca im pod nogi kłody.

Zaskakująca historia od pierwszej do ostatniej strony.

1978

Przyznam szczerze, zaskoczyła mnie ta książka. Pozytywnie, zaskoczyła. Naprawdę miło się ją czytało. Historia Igi pokazuje, że warto przełamać schematy i ograniczenia. Iść za głosem serca, nie martwić tym co będą myśleć i mówić inni. To książka na poprawę humoru!

Książka mało wymagająca, szybko się czyta, dla mnie jako odpoczynek od kryminału 😁

Dałam się zaskoczyć :) biorąc pod uwagę tytuł i okładkę spodziewałam się zupełnie czegoś innego, a tu prawniczy świat, intrygi, kontakty, walka o nowe, lepsze, prawdziwe życie i to nie tylko głównej bohaterki. Bardzo przyjemna książka. Polecam!

• Wyzwanie LC 2021