Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci

Okładka książki Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci
praca zbiorowa Wydawnictwo: Greg wierszyki, piosenki
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
wierszyki, piosenki
Wydawnictwo:
Greg
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375179156
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,3 8,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
470
439

Na półkach: ,

To kolejna fantastyczna propozycja z serii Ładnie i składnie dla rodziców poszukujących dobrych książek logopedycznych umożliwiających im pracę w domu z dzieckiem. Jest to zbiór ponad sześćdziesięciu wierszyków logopedycznych przygotowanych dla najmłodszych od pierwszego do szóstego roku życia i poruszających bardzo różne aczkolwiek bliskie maluchom tematy. Lektura została fachowo przygotowana. Autorką wierszyków dla dzieci jest Urszula Kamińska natomiast ich merytoryczne wsparcie czyli opracowanie, koncepcję i wskazówki zawdzięczamy Aleksandrze Jastrzębowskiej-Jasińskiej. Celem publikacji jest wsparcie rozwoju prawidłowej wymowy poprzez ćwiczenia z maluchem w domu nad prawidłową artykulacją poszczególnych głosek i dźwięków, a co za tym idzie korygowanie nieprawidłowości rozwoju aparatu mowy.


Jak wskazuje tytuł na kartach publikacji znajdują się najróżniejsze rymowane wierszyki. Rymowanki są krótkie i zabawne, podzielone na kilka części w zależności od wieku dziecka. Na początku mamy wierszyki dla najmłodszych, bo nawet rocznych dzieci, zawierające najróżniejsze onomatopeje czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dalej mamy rymowanki skupiające się na konkretnych głoskach, ich różnicowaniu i ostatecznym utrwalaniu. Adresowane są one do dzieci 2-3 letnich (zawierają głoski: P, Pi, B, Bi, M, Mi; F, Fi; W, Wi), 3-4 latków (zawierają głoski: K, Ki, G, Gi, H, T, D, N, Ń, Ł, Li, L, J, Ś, Ź, Ć, DŹ), 2-4 latków (zawierają głoski: J, L), 4 latków (zawierają głoski: S, Z, C, Dz), 4-5 latków (zawierają głoski: Sz, Ż/Rz, Cz, Dż) oraz 5-6 latków (zawierają głoskę R).


Tekst rymowanek jest czytelny i napisany dużą czcionką. Opatrzono go przy tym dużymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które zachęcają maluchy do ćwiczeń i fajnie odzwierciedlają treść. Tuż pod wierszykami, drobną czcionką zamieszczono wskazówki dla rodziców ćwiczących z dziećmi w domu. Znajdziemy tam informacje o tym jak modulować głos w trakcie czytania, pomysły ciekawych zabaw logopedycznych, ćwiczeń ruchowych bądź innych aktywności, które zachęcą maluchy do gimnastyki buzi i języka, będą jej ciekawym urozmaiceniem i przede wszystkim odbierane będą przez nie jako zabawa. Lektura jest zatem naprawdę pomocnym narzędziem w nauce poprawnej wymowy i o ile to my rodzice pomożemy w niej swoim dzieciom, możemy spodziewać się zadowalających i słyszalnych efektów.


Wierszyki zachęcają najmłodszych do powtarzania problemowych głosek. Dla rodziców, dzięki podziałowi na wiek dziecka, stanowią źródło informacji o tym, które głoski na danym etapie rozwoju powinno już wymawiać. Mogą więc w miarę szybko wychwycić ewentualne nieprawidłowości i moment, kiedy warto udać się po poradę do specjalisty.


Dzięki książeczkom takim jak ta rodzice mają możliwość poćwiczenia w domu z dzieckiem bez względu na to czy ma ono problemy z mową czy też nie. Właściwie to dzięki całej serii Ładnie i składnie możemy się również o tym dowiedzieć. Pamiętajmy, że dziecko, które ma problem z prawidłową mową, może mieć z tego powodu najróżniejsze problemy emocjonalne, dlatego nie powinniśmy pozostawiać go w tej sytuacji samemu sobie sugerując, że przywyknie do tego bądź, że dysfunkcja z czasem minie. Oczywiście każdy maluch rozwija się w swoim indywidualnym tempie i nie można od wszystkich oczekiwać takich samych osiągnięć na poszczególnych etapach rozwoju. Niemniej jednak ćwiczyć warto, a w razie zauważonych problemów skonsultować ze specjalistom, który postawi właściwą diagnozę, rozpocznie terapię bądź zaproponuje odpowiednie ćwiczenia do pracy w domu.


Z książeczki można korzystać zarówno w domu jak i podróży (mamy w końcu wakacje). Wierszyki są krótkie więc zawsze znajdzie się chwilka aby jeden z nich przeczytać dziecku i zachęcić je do swoistej gimnastyki buzi i języka. Zdecydowanie uważam, że lektura warta jest polecenia, ma liczne walory edukacyjne, angażuje i zachęca do zabaw językowych, a ćwiczenia jakie zaproponowała autorka są atrakcyjne i ciekawe dla malucha ;)

To kolejna fantastyczna propozycja z serii Ładnie i składnie dla rodziców poszukujących dobrych książek logopedycznych umożliwiających im pracę w domu z dzieckiem. Jest to zbiór ponad sześćdziesięciu wierszyków logopedycznych przygotowanych dla najmłodszych od pierwszego do szóstego roku życia i poruszających bardzo różne aczkolwiek bliskie maluchom tematy. Lektura została...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jama gębowa ćwiczy słowa. Wiersze logopedyczne dla dzieci


Reklama
zgłoś błąd