Amelia i Kuba. Złota karta

Patronat LC
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Amelia i Kuba (tom 7) literatura dziecięca
Powergraph
chłopak dziewczyna humor literatura dla dzieci literatura polska niebezpieczeństwo odwaga przygoda rodzeństwo tajemnica
Amelia i Kuba (tom 7)
literatura dziecięca
2020-04-15

Rafał Kosik po raz kolejny powraca z kolejną ciekawą pozycją nie tylko dla najmłodszych :) W opowieści zawarty został morał z którego powinni czerpać nie tylko dzieci ale także dorośli.
Polecam :)

Dotąd nie znałam serii "Amelia i Kuba" i naprawdę mam czego żałować! To nie jest zwykła bajeczka napisana infantylnym językiem, a odważna, przewrotna i pełna humoru opowieść dla ciekawych świata dzieciaków. Od teraz mam już pomysł na prezent dla 7-12 latków w całej rodzinie. Historia nie tylko wciąga, ale uczy wartości pieniędzy i odpowiedzialności. Kolorowa twarda okładka...

Kolejna ciekawa i bardzo przyjemna opowieść o przygodach Amelii i Kuby, a co najważniejsze opowieść zawiera morał z którego można się wiele nauczyć.
Morał tej książki jest przesłaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ile razy zdarza nam się czegoś nie doczytać, albo wydać źle pieniądze.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Jeśli poszukujecie książki szybkiej, łatwej i przyjemnej, to powieść Rafała Kosika jest wprost idealna. Mimo iż jest przeznaczona dla dzieci od 7 do 12 lat, to z całą pewnością jestem w stanie stwierdzić, że mogą ją czytać również dorośli. A to dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Również osoby dorosłe mają problem z pieniędzmi. Na przykład z wydawaniem, pożyczaniem czy...

Książka to współczesna parafraza legendy o złotej kaczce. Mamy kaczkę, kontrakt i bohactwo, które można zdobyć - to wszystko co tak naprawdę łączy te dwa wydania. Kiedy zaczęłam czytać, nie do końca poczułam humor autora. Początkowo byłam oburzona (może zniesmaczona) wizualizacją kaczki, jako tłustej, z grubymi paluchami i trzymającej cygaro w dłoni /skrzydle. Jednak...

Jedenastoletni Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo wybierają się na koncert, gdzie przypadkiem spotykają Złotą Kaczkę. Bez czytania podpisują z nią umowę – muszą wydać milion złotych w jeden dzień tylko na przyjemności. Czy to okaże się łatwe? Jakie pułapki czekają na małych bohaterów?

Jest to jedna z lepszych książek dla dzieci, jaką przeczytałam w ciągu jakiś dwóch lat!...

Główni bohaterowie to jedenastoletni Amelia i Kuba z młodszym rodzeństwem w pakiecie. Ona maluje, on składa modele. Sześcioletnia Mi w kasku rowerowym z otworem na kucyk zawsze ze sobą nosi misia i zeszyt, jest bystra i nieco irytująca. Albert ma zespół Aspergera. To mózgowiec, inteligentny racjonalista, pomysłowy wynalazca. Niezła paczka!
Autor osadził fabułę na motywie...

ZŁOTA KACZKA

Po roku od publikacji poprzedniego tomu, Rafał Kosik wraca z nową historią ze świata „Amelii i Kuby”, serii skierowanej co prawda przede wszystkim do czytelników w wieku 7-12 lat, jednak pozostającą atrakcyjną dla dorosłych miłośników prozy autora, jeśli wciąż mają w sobie coś z dziecka. „Złota karta”, bo taki nosi tytuł, to – jak to było z poprzednimi tomami...

Co byście zrobili z milionem gdyby ktoś Wam podarował? Brzmi ciekawie? Każdy ma jakieś marzenia i chętnie by je zrealizował ,za taką kwotę można zaszaleć 😊
Gdy Amelia i Kuba, razem zmłodszym rodzeństwem dostają taką propozycję ,bez wahania godzą się z niej skożystać.Niestety niedoczytali warunków umowy którą im przedstawiono do podpisania.
To co na początku wydawało im się...

Kuba i jego młodsza siostra zaprasza Amelię razem z bratem, Albertem, na koncert. Przypadkowo trafiają na legendarną złotą kaczkę, która oferuje im milion polskich złotych, zupełnie za darmo… pod warunkiem, że wydadzą je tylko na siebie w jedną dobę.

Dla każdego, kto choć trochę zajmuje się polską fantastyką Rafał Kosik nie powinien być osobą nieznaną. To nie tylko całkiem...

• 2020
  • Chcę w prezencie