Jakimowicz. Życie jak film

Okładka książki Jakimowicz. Życie jak film Jarosław Jakimowicz
Okładka książki Jakimowicz. Życie jak film
Jarosław Jakimowicz Wydawnictwo: Oficyna 4eM biografia, autobiografia, pamiętnik
Oficyna 4eM
2019-10-16
2019-10-16
jakimowicz młode wilki cichy filmy autobiografia podróże celebryci Reprezentacja Artystów Polskich

Ale historie! Mało kogo byłoby stać żeby przyznać się do takich rzeczy :-) Oceniam książkę nie autora

Jeśli to fikcja to pytanie po co ten wstęp? Jeśli to prawda to widzę pewne podobieństwa do kolegi "Masy" i nie tylko imię. Czy każdemu Jarkowi wszystko wychodzi i jest pępkiem świata? Przeczytałem z ciekawości dlaczego doszło do zaprzeczenie przez autora, że książka nie jest autobiografią. Każdy musi wyrobić sobie samodzielnie zdanie.

Ten homofob.pieniacz powinien zniknąć z przestrzeni publicznej

Ten homofob.pieniacz powinien zniknąć z przestrzeni publicznej

1/10 z bardzo prostego powodu. Wszystko jest we vlogu Krzysztofa Stanowskiego:

1/10 z bardzo prostego powodu. Wszystko jest we vlogu Krzysztofa Stanowskiego:

Dno... dno... dno... dno... dno...

Dno... dno... dno... dno... dno...

Tak beznadziejna, jak i pseudo aktor, o człowieku już nie wspomnę, dno. Oby jak najmniej takich indywiduów na świecie.

Sięgając po tę autobiografię nie miałam w stosunku do niej jakiś konkretnych oczekiwań. I kończąc jej lekturę miałam taką myśl, że faktycznie ta książka jest jak film. Podkręcona, lekko wyreżyserowana. Jakimowicz opowiedział w niej czytelnikom dokładnie to, co chciał przekazać, miejscami tworząc sobie samemu laurkę.

To co zapisuję na plus tej publikacji, to wiele fotografii, naprawdę dobre wydanie, przystępny język, kilka ciekawych smaczków zza kulis funkcjonowania show-biznesu. Poza tym czyta się tę książkę szybko i sprawnie. Największą zaletę jednak dla mnie stanowi ciekawy obraz Polski przypadający na lata młodości Jakimowicza.

Reasumując lektura tej biografii, była ciekawa. Polemizowałabym jednak nad określeniem jej szczerą do bólu. Moim zdaniem nie do końca jest to adekwatne w stosunku do tej pozycji.

więcej na kochamciemojezycie.blogspot.com

To co zapisuję na plus tej publikacji, to wiele...

Szczera, prostolinijna opowieść o życiu ciekawszym, niż żywot większości. Warto zerknąć.

Czyta się tę książkę dobrze, jednak razi mnie skłonność autora do ciągłych przechwałek. Nie wiem, być może to są tylko moje odczucia, jednak myślę, że z pożytkiem dla tej książki byłoby, gdyby autor zachował więcej pokory. Z książki dowiadujemy się wiele ciekawych historii. Pytanie, ile w tym prawdy, ile koloryzowania? Niemniej jednak można się wciągnąć w te opowieści. Podobały mi się fragmenty, w których ukazano mechanizmy rządzące polskim showbiznesem. W moim odczuciu zabrakło informacji zza kulis polskiego światka filmowego. Książka jest średnia, ale na 5 zasługuje.

• +plus
  • Przeczytane rok 2020