Potęga miłości

Szaron
2018-11-15
1996-01-01
Jan Kabat, Elwira Niewęgłowska

Miałam kilka miesięcy posuchy czytelniczej, nic mnie nie wciągało. Aż trafiłam na tą powieść. Pochłonęła mnie bez reszty. Mądra, pełna ciepła i mądrości. Bardzo polecam!

Cóż to była za książka!
Z początku myślałam, że całą tę historię można by o wiele skrócić. Poczynania głównej bohaterki można by zawęzić do dwóch razów i sens niby pozostał by ten sam.
Potem jednak zrozumiałam, że przyspieszenie tutaj niczego nie zmieni, gdyż zmiana życia głównej bohaterki to PROCES.
Proces ten został świetnie opisany, z wszelkimi rozterkami, myślami i opisami głównych bohaterów.
Warto przez ten proces również przejść samemu i zastanowić się nad własnym życiem.
Mnie ta książka podniosła duchowo, rozbudziła moją pasję do Boga, do tego aby wszystko poddawać Mu i ufać Mu w każdym względzie.
Jeżeli miewasz chwilę zwątpienia dotyczące celu Twojego życia to książka ta może być jednym z kroków ku zmianie.

Cóż to była za książka!
Proces ten został świetnie opisany, z wszelkimi rozterkami, myślami i...

Angel, w dzieciństwie została sprzedana do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią.
Do mężczyzn żywiła niechęć, ponieważ była ciągle przez nich wykorzystywana, co tylko z każdym dniem podsycało jej nienawiść. Kiedy dziewczyna myśli, że nie ma dla niej nadziei na „normalne życie”, na swojej drodze spotyka Michała Ozeasza, pobożnego mężczyznę, który postępował z Bożym sercem i pojął ją za żonę...
„Skąd miał wiedzieć, co dla niej zrobił?
Czy mógł się domyślać, że jej życie odrodziło się, ponieważ to on jej pokazał, jak żyć?”
Bardzo współczułam głównej bohaterce, ponieważ żadna kobieta, dziewczyna, a tym bardziej dziewczynka nie chciała, by przechodzić przez takie brutalne traktowanie i piekło.
„Jakie to miało znaczenie? Nic jej nie pozostało. Nie dbała o to. Gorsze od nienawiści, która ją zżerała, było znużenie, które drążyło jej duszę”.
Oprócz tego Sara na swoich barkach nosi druzgocący bagaż. W mojej opinii zabrało odczuć głębszych głównej bohaterki.
Czy dziewczyna znowu nie ucieknie w ciemność i pozbędzie się poczucia i winy?
Czy odnajdzie szczęście u boku męża?
Przyznam, że zniewalająca historia opisana w książce, w której autorka przedstawiła wtórnie przesłanie biblijnej księgi Ozeasza, która nieszczególnie mi się spodobała, wprawdzie myślę, że skłania do refleksji.
Niestety nie zachwyciła mnie tak bardzo, ale jest przykładem na to, że bezwarunkowa miłość istnieje...

Cudowna, urzekająca i porywająca! I choć minęło już sporo czasu od chwili, gdy skończyłam ją czytać, to pozostawiła w moim sercu trwały ślad. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz przy jakiejś książce wypłakałam takie morze łez. Ta opowieść to najprawdziwszy pociąg emocjonalny i jestem pewna, że jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Niestety nie dałam rady przebrnąć. Kiepski styl, egzaltowane postaci, które zachowują się nielogiczne, za nachalne walenie religią po oczach. Zdecydowanie nie dla mnie.

Wybitna! bez dwóch zdań.
Kilka tygodni temu na fb portal lubimyczytac.pl zapytał jaka książka o miłości jest dla nas numerem jeden. Wtedy napisałam "Miedziany jeździec". Od dzisiaj moją najlepszą, wybitną książką o miłości jest właśnie POTĘGA MIŁOŚCI.
To moje drugie spotkanie z Rivers. Nigdy nie zapomnę tej książki. Piękna , wzruszająca opowieść nawiązująca do motywu biblijnego. Każdy z nas powinien być wyrozumiały i kochający jak Michał.

Wybitna! bez dwóch zdań.

Przez większość czasu byłam strasznie poirytowana zachowaniem wszystkich bohaterów, ale na koniec prawie się popłakałam. Dlatego ostatecznie myślę, że warto ją przeczytać.

Jak ja nie przepadam za romansami to ta książka o miłości bardzo mnie urzekła. Polecam serdecznie.

To chyba najpiękniejsza książka, którą w życiu przeczytałam. Polecam wszystkim, ale głównie małżonkom. Książka pokazuje jak należy kochać sie w małżeństwie. ARCYDZIEŁO to mało powiedziane

Piękna i mądra.

Piękna i mądra.