The Rotten Town. Poziom B2-C1.

Okładka książki The Rotten Town. Poziom B2-C1. Tom Law
Okładka książki The Rotten Town. Poziom B2-C1.
Tom Law Wydawnictwo: Edgard Seria: Angielski z Ćwiczeniami [Edgard] horror
horror
Angielski z Ćwiczeniami [Edgard]
The Rotten Town
Edgard
2014-04-01
2014-04-01
2016-10-01

Dużo to dłużyzn i mnóstwo chaosu. Temat jest bardzo wdzięczny, można by się więc spodziewać dużo lepszej historii. Niestety, ale przeczytanie tej krótkiej książeczki zajęło mi parę miesięcy (!),kiedy powinny to być maksymalnie trzy wieczory. Zbyt wielu bohaterów, zbyt mało akcji. Zakończenie na plus.

Dosyć naciągana i chaotyczna opowieść. W "Rotten Town" pojawia się nieco za dużo bohaterów i można pogubić się w tym, kto jest najważniejszy. Szczególnie w pierwszej połowie książeczki niemal co rozdział autor serwuje czytelnikowi opisy kolejnych osób, które ostatecznie nie pełnią żadnej ważniejszej funkcji fabularnej. Miłym elementem jest za to wprowadzenie polskiego akcentu - państwa Cebula; ale szkoda, że tylko w ramach jednego fragmentu historii.

Ćwiczenia dotyczą głównie czytania ze zrozumieniem, nowo poznanego słownictwa, ale dla miłośników gramatyki znajdzie się trochę zadań ze słowotwórstwa, transformacji zdań oraz nawet z tłumaczeń. Jest zatem bardzo maturalnie. Nie jest to jednak podręcznik - brakuje objaśnień.

Nie jestem całkiem usatysfakcjonowana zakupem, ale to miła odmiana po kilkukrotnych spotkaniach z pozycjami kryminalnymi Edgarda. Trzymam kciuki, żeby wydawnictwo nie zamykało się na jeden, dosyć schematyczny gatunek i częściej ukazywały się propozycje w klimatach sci-fi, horroru czy komedii.

Prosta historyjka trochę dla nastolatków ale przyjemnie się czyta.

Prosta historyjka trochę dla nastolatków ale przyjemnie się czyta.

• Po angielsku
  • Pajęczyny 🕸 duchy 👻 nietoperze 🦇