Nauczycielka

W.A.B.
2019-03-13
2019-03-13
literatura polska

Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Kaja Łęcka, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....

Słuchałam gorszych. Trafna analiza ludzi na portalach randkowych, aż się nie chce próbować. Fabuła ma sens i się spina na końcu.

Ciekawa pozycja, dobrze przeprowadzona analiza osób poszukujących do jednorazowego spotkania ale i na stałe . Ocena opiniujących dziwnie niska .

Nie każdy odnajdzie się w sieci. Książka pokazuje jak łatwo można się nabrać. Póki jesteśmy za szklanym ekranem czujemy się silni i niezwyciężeni. W sieci można znaleźć prawdziwe świry!

Muszę przyznać, że przy tej lekturze bawiłam się świetnie i nie wiem skąd taka niska ocena na lubimyczytać.pl. Zabawne dialogi, dobrze wykreowane postacie i szybko rozkręcająca się fabuła sprawiają, że książkę słuchało się lekko i szybko, taka idealna na jeden wieczór.
W lekturze poznajemy Justynę, młodą nauczycielkę języka angielskiego, która rozstaje się ze swoim chłopakiem przed samym wyjazdem wakacyjnym, jednak postanawia nie zmarnować okazji i wyjeżdża sama. Po powrocie spotyka się z koleżankami, które namawiają ją na założenie konta, na ostatnio bardzo popularnym „portalu randkowym”. I tutaj pojawia się pytanie- czy Tinder służy do randkowania? Jak się okazuje, Justyna szybko odnajduje się w świecie randkowej aplikacji i od razu bierze sprawy w swoje ręce. Bawi się wyśmienicie, odkrywa swoje drugie ja, poznaje czym jest zmysłowość, pożądanie i wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, kiedy w pewnym momencie sprawy zmieniają swój bieg wydarzeń, a świat Justyny odwraca się o 180stopni.
Książka świetnie obrazuje współczesny świat. Autorka zwraca uwagę za czym podążają współcześnie młodzi ludzie, co jest dla nich ważne i czego tak naprawdę oczekują. I nie tylko młodzi. Bo czy kobiecie po 60tce nie wypada zakochać się w młodszym od siebie mężczyźnie? Myślę że nie wypada to kraść, a wszystko inne jest dozwolone 

Pomimo, że książka kwalifikuje się na półkę "literatury erotycznej dla kobiet" jest tam dużo trafnych spostrzeżeń odnośnie współczesnego świata i związków. Niestety dość dołujących. Plusem też niewątpliwie jest fakt, że książka wciąga i chcemy wiedzieć więcej, co będzie dalej itp. Koniec dość zgrabny, ale jednak wołałabym inny :D.

Ciekawa, inna, lekka w czytaniu. Idealna na zabicie nudy.

Ciekawa, inna, lekka w czytaniu. Idealna na zabicie nudy.

Wysłuchałam audiobooka tylko, a może aż do 12 rozdziału. Historia bez ładu i składu a lektorka czyta takim zarozumiałym tonem, że aż wątroba się przewraca

Czyta się szybko ale jakim kosztem. Ogromny odmóżdżacz w którym wiadomo jak się skończy ale ciężko się w pewnym momencie połapać co się dzieje. Historia nie porywa a bohaterowie typowi dla książek tego typu. Niesamowicie również denerwowało mnie podejście głównej bohaterki i ilość stereotypów która jest tam zawarta.

Dla mnie książka bardzo dobra. Fajny pomysł na książkę i dobrze napisane. Bohaterowie bardziej prawdziwi niż ostatnie książki o mafii. Nauczycielka z liceum odkrywa Tindera, na początku pełna obaw ukrywa się pod nickiem Just Sex. Okazuje się, ze nikt nie jest tym za kogo podaje się necie.

Rzadko sięgam po tego typu literaturę, ponieważ za każdym razem spotykam się praktycznie z tym samym, czyli takim ot czytadłem bez głębi, dobrym na szybkie 'odmóżdżenie', z którym jako czytelnik stykam się wyłącznie na czas lektury, a później szybko zapominam. Tak było i tym razem- szybkie czytadło na dwa wieczory.

• Audiobooki
  • Proza