Zbrodnia i kara

Fiodor Dostojewski Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Kolekcja Klasyki literatura piękna
Преступление и наказание (Prestupleniye i nakazaniye)
2018-05-23
1966-01-01
Data 1. wydania:
2000-01-01
Czesław Jastrzębiec-Kozłowski
W.A.B.
literatura rosyjska powieść polifoniczna XIX wiek
Преступление и наказание (Prestupleniye i nakazaniye)
literatura piękna
2018-05-23
Czesław Jastrzębiec-Kozłowski
Kolekcja Klasyki
literatura rosyjska powieść polifoniczna XIX wiek
Inne

Opinie [1 542]

Dostojewski jest geniuszem, ale nie jest to (moim zdaniem oczywiście) jego najlepsze dzieło.

Będę lepszy od innych ludzi. Zrobię na tym świecie porządek. Oddam się sercu, które z miłości zapomni o sobie. A świat ma 4 strony, 4 pory roku i mieszkamy na 4 jego piętrze nad innymi i tylko dach i dym z kominów nad nami. W lipcu jest gorąco i czuć kurz dróg jak woda z nieba spada. Ludzie się będą oszukiwać, prostytuować, wieszać albo strzelać do siebie. To jest piękna...

Dostojewski był geniuszem i ta książka jest tego najlepszym dowodem. Otóż, jeśli Rosja jest Gogola, to człowiek jest Dostojewskiego.

Mimo, że temat jest ciekawy, to nie udało mi się tej ksiązki skończyć. Niestety ta pozycja do mnie nie trafia. W porównaniu z innymi dziełami Dostojewskiego nie jest do przyjemna lektura.

Rozsądnie że jest ona na liscie lektur, bo jest to coś co dzieciaki powinny przeprocesować w swoich główkach. Warto.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Bardzo ważna książka, która jest wędrówką przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Wielkim atutem tej lektury jest interesujący pejzaż rosyjskiej stolicy w drugiej połowie XIX wieku.

Powrót do książki po latach. Tym razem w formie audiobooka. Lektura dość przyciężkawa ale wersja audio ułatwia jej odbiór. Mało akcji a sporo psychologii.

Rewolucyjna w czasie wydania, jednak żadnej sympatii nie czułam do żadnego bohatera, z wyjątkiem Zofii, ale to jak została potraktowana przez autora tylko pogorszyło mi odbiór lektury

Na półkach: , , , ,

Odświeżyłam sobie jedną z ważniejszych książek, które ukształtowały mój gust czytelniczy, i co widzę? Opis koszmaru Raskolnikowa, zamieszczony na ostatnich stronach książki, który wcale nie musiał tam być, bo nie aż tak bardzo dotyczył jej treści. Ale pojawił się tu. Odkąd otworzyłam serce i umysł na znaki, tego typu niby nic nie znaczące sytuacje nie pozostawiają mnie...

Nie wiem czemu, ale w drugiej klasie liceum "Zbrodni i Kary" nie byłam w stanie dokończyć. Strasznie mnie nudziła, w ogóle nie mogłam się w nią wciągnąć, aż w końcu się poddałam. Jednak jakieś 2 tygodnie temu pomyślałam, że może spróbowałabym ponownie, w końcu zaraz matura i może mi się to przydać. Dlatego od razu wypożyczyłam ją z biblioteki i zabrałam się za czytanie. Na...

Dyskusje

49 583