Najnowsze artykuły
Artykuły
Fisharmonia z Kalkuty i podróż przez Karpaty. Hubert Klimko-Dobrzaniecki o swojej najnowszej książceRemigiusz Koziński1Artykuły
Kto wygra Nagrodę Conrada? Twój głos ma znaczenieLubimyCzytać1Artykuły
Polski film podbija świat – od Kostaryki i Nikaragui przez Izrael po SerbięAnna Sierant7Artykuły
Wrześniowe trendy Lubimyczytać otwiera powieść sprzed 134 latEwa Cieślik5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Maria de Barbaro

2
6,8/10
Pisze książki: poradniki, zdrowie, medycyna
MARIA z KOSOWSKICH DE BARBARO (ur. w 1948 roku w Chorzowie) jest psychologiem i psychoterapeutką, superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
6,8/10średnia ocena książek autora
46 przeczytało książki autora
151 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2018
Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem
Bogdan de Barbaro, Maria de Barbaro
6,6 z 28 ocen
157 czytelników 7 opinii
2018

2015
Najnowsze opinie o książkach autora
Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem Bogdan de Barbaro 
6,6

Na poradnik "Bliskość" składa się jedenaście rozdziałów, w których autorzy podejmują się opisania paru interesujących zagadnień. A są nimi:
- czy warto brać ślub i dlaczego niektórzy tak bardzo wzbraniają się przed tym?
- podział ról w domowych obowiązkach,
- spędzanie czasu ze sobą oraz jak duże znaczenie dla związku ma wspólnota czasu,
- zdrada i jej bolesne konsekwencje dla związku,
- czy można i czy warto zmieniać drugą, bliską nam osobę zgodnie z własnym wyobrażeniem partnera idealnego?
- budowanie intymności w związku,
- niedomówienia, czyli czy i jak wyjawiać partnerowi/partnerce tajemnice,
- na czym polegają i jak wyglądają relacje ojciec-syn,
- co to znaczy mieć tak zwane "udane życie".
Oczywiście nie ma co się łudzić, że czytelnik znajdzie tu gotowe recepty "co i jak mówić", jak mógłby to sugerować tytuł. W poruszonych tematach autorzy starają się przekazać te informacje między słowami.
Poradnik czyta się szybko, jest napisany w przystępny sposób. Przeczytałam go z zainteresowaniem. W mojej ocenie jest dobry, choć zdaję sobie sprawę z tego, iż podane tu informacje to taka niewielka "pigułka" niczym wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o relacje międzyludzkie.
Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2021/12/bliskosc-co-i-jak-robic-co-i-jak-mowic.html
Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem Bogdan de Barbaro 
6,6

"Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy zmienić znaczenie, jakie jej nadajemy". Ten i kilka innych, bardzo trafionych wypowiedzi powodują, że jest to swojego rodzaju poradnik-drogowskaz. Wypowiedzi zwarte, trafiające w samo sedno tematu, dzięki czemu nie ma "przynudzania" i niepotrzebnego "owijania". Pozycja warta przeczytania.