Pięścią w szklany sufit

Okładka książki Pięścią w szklany sufit Katarzyna Niezgoda
Okładka książki Pięścią w szklany sufit
Katarzyna Niezgoda Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2017-10-25
2017-10-25
szklany sufit kariera kobieta

Taka kompilacja różnych myśli,różnych porad w jednym. Wszyscy to znają choćby z Claudii albo wypowiedzi ekspertów w telewizji śniadaniowej. Ja myślałam ,że autorka opiszę tu swoją ścieżkę kariery a to bzdurny poradnik dla koropszczurow i o tym jak nie dać się zjeść jeśli jesteś kobietą. Ogromny plus to to,że bardzo szybko się to czyta. Takie do kawy ,na szybko. Ale właściwie to ja niewiele pamiętam,a dopiero odłożyłam książkę.

"Wznoś się po każdym upadku, padniesz trupem albo urosną Ci skrzydła" - Maria von Ebner - Eschenbach, pisarka.
Wchłonęłam książkę, prawie jakbym czytała powieść. Na pewno będę do niej wracała jeszcze wiele razy.
Książka przyszła do mnie w momencie, kiedy jej najbardziej potrzebowałam.
Jak w przytoczonym powyżej fragmencie, kiedy kilka dni temu kolejny raz upadłam mogłam leżeć i płakać i użalać się nad sobą, lub wybaczyć sobie i innym to, co się wydarzyło, otrzepać tyłek, podnieść się i zastanowić co teraz, co dalej.
I nagle okazało się, że mój umysł w sytuacjach kryzysowych jest bardzo kreatywny, czego wcześniej o sobie nie wiedziałam.
I tak się teraz zastanawiam, czy to jest już ten czas w życiu, by uderzyć "Pięścią w szklany sufit".
Cytując Madonnę - "Pamiętam, że miałam bardzo mało pieniędzy, że głodowałam i kontrolowałam wydatki. Ale nie brałam pod uwagę innej możliwości niż sukces".
Dziękuję Kasia Niezgoda za Pani książkę i osobistą dedykację.
Książkę polecam każdej kobiecie, która utknęła jak ja i nie wie co ma ze sobą zrobić. Jest idealna, by odpowiedzieć sobie na wiele ważnych dla nas pytań.

Książka przyszła do mnie w momencie, kiedy jej najbardziej potrzebowałam.

Autorka bardzo się plącze. Można wręcz odnieść wrażenie, że nie ma swojego zdania. Książka nieprzydatna, językowo i stylistycznie bardzo słaba.

Trafiła do mnie wtedy, kiedy jej potrzebowałam. Krótkie rozdziały, pokrzepiające cytaty kobiet sukcesu. Pani prezes zstępuje z piedestału i dzieli się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem. Podziwiam jej zwięzły język.

• Poradniki, Popularnonaukowe
  • Do kupienia
  • 2017
  • Psychologia/Coaching
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Pięścią w szklany sufit