After the war is over

Okładka książki After the war is over Jennifer Robson
Okładka książki After the war is over
Jennifer Robson Wydawnictwo: HarperCollins literatura obyczajowa, romans
After the war is over
HarperCollins
2015-01-06
2015-01-06

Jest jakaś szasa że ta książka będzie przetłumaczona na polski?

Jest jakaś szasa że ta książka będzie przetłumaczona na polski?

Kontynuacja losów bohaterów "Francuskiego Romansu. Miłość w czasach Wielkiej Wojny". W tej części głównymi bohaterami są, drugoplanowi dotychczas, Edward - brat Lilly, oraz jej najlepsza przyjaciółka - Charlotte. Edward, weteran I wojny, zmaga się z traumą, a Charlotte próbuje odnaleźć się w trudnej, powojennej rzeczywistości w Liverpoolu. Miłość pomiędzy earlem a ubogą guwernantką wydaje się być niemożliwa do spełnienia....
W tej powieści otrzymujemy nie tyle romans, co dobrą powieść obyczajową, z szeroko zakrojonym tłem społecznym powojennej Anglii.
Książka do tej pory nie została wydana w j. polskim.

Zapraszamy Was na wspaniałą przygodę, która powstała dzięki sukni ślubnej królowej Elżbiety II.
W książce akcja prowadzona jest dwutorowo: w Londynie- 1947 roku i w Toronto w 2016 roku.
W powojennym Londynie w domu mody Normana Hartnella pracują przyjaciółki Ann i Miriam- utalentowane hafciarki. Zaczynają pracę przy sukni ślubnej dla księżniczki Elżbiety i od tej pory ich życia zmieniają się diametralnie.
Bardzo spodobały nam się opisy życia w powojennej Anglii oraz łączenie faktów historycznych z fabułą książki. Dodatkowo pomiędzy wszystkie wydarzenia autorka bardzo realnie wplata tworzenie sukni.
W współczesności (2016 rok) poznajemy Heather- mieszkankę Toronto, wnuczkę Ann, która po śmierci babci odkrywa w paczuszce kawałek białego materiału z wyhaftowanymi ornamentami. Postanawia rozwiązać zagadkę znalezionego skrawka materiału. Od tej pory zaczyna się jej niesamowita przygoda. Wyjeżdża z Toronto do Anglii. Od tej pory jej życie zmienia się. Dzięki swojej uparptści, odwadze dąży do celu rozwiązania zagadki. Czy jej się to uda?
Jennifer Robson bardzo przyciąga czytelnika. Od książki nie można się oderwać, ponieważ dzieje się w niej dużo. Jest to zarazem książka nostalgiczna, wzruszającą. Bardzo ciekawe jest połączenie życia w alatach powojennej Europu i współczesności.
Polecamy książkę z całego serca.

• Romans
  • Absolutnie muszę przeczytać!
  • Z historią w tle
  • 2017

Dodaj cytat z książki After the war is over