Dyktator

Okładka książki Dyktator
Robert Harris Wydawnictwo: Albatros Cykl: Trylogia Imperium Rzymskie (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Trylogia Imperium Rzymskie (tom 3)
THE ROMAN EMPIRE TRILOGY 3: DICTATOR
Albatros
2016-10-19
2016-10-19
Data 1. wydania:
2015-11-08
Andrzej Szulc
starożytny Rzym Cyceron

Ocena za całą trylogię. Trzecia część, choć w mojej opinii najsłabsza, stanowi w dalszym ciągu znakomitą lekturę. Cycero u Harrisa to jeden z najbardziej błyskotliwych bohaterów powieści jakich poznałem. Wydaje mi się, że w prawdziwym życiu również był taki, bo czy inaczej pamięć o nim trwałaby aż do dzisiaj? ;)

Bardzo wciągające zakończenie trylogii. Zrobiłem sobie dłuższą przerwę pomiędzy drugim i trzecim tomem, ale to zupełnie nie przeszkodziło w odbiorze.

Zdecydowanie polecam - szczególnie tym, których interesuje starożytny Rzym, ale książka powinna się też spodobać osobom, które po prostu doceniają dość skomplikowany świat i szybką narrację.

Zwieńczenie Trylogii Rzymskiej. Powieść historyczna, ale i polityczna. Żywo wciągająca, bardzo interesująca. Postać historyczna jest niewątpliwie nietuzinkowa i wybitna, a autor oddaje Cyceronowi to co cycerońskie.

To co mnie najbardziej w powieści zachwyca to raz atmosfera epoki, którą udało się, jak sądzę rzetelnie, odtworzyć, a dwa polityczność całej historii. Są w niej...

"Dyktatora" - Robert Harris. Trzeci tom "Trylogii rzymskiej". Autor z dokładnością kronikarza opowiada o zabójstwie Juliusza Cezara, rządach Marka Aureliusza i dyktaturze Oktawiana Augusta. Śmierć Cycerona jest niczym zwieńczeniem idei jego życia. Umarło Republika jakie znaczenie ma moje życie.
Całość godna polecenia, nie tylko miłośnikom antycznej historii, ale przede...

Ta książka, tak jak poprzednie dwie to arcydzieło beletrystyki historycznej. Autor spędził nad całą trylogią 12 lat, co daje gdzieś po 3 lata na jedną książkę. To czuć. Ta książka jest wypieszczona i czyta to się jak prawdziwą biografię Cycerona napisaną przez jego niewolnika i przyjaciela Tirona.

Uffff,koniec z trylogią rzymską ! Ostatnia cześć,jakże inna niż dwie poprzednie,jednakże równe ważna i wciągająca. Nostalgiczna i surowa zarazem. Polecam bardzo !!

Znakomita przygoda z Markiem Tuliuszem Cyceronem. Miło było wrócić do tematyki, którą poruszało się wiele lat temu na lekcjach historii. Kopalnia ciekawostek tamtej epoki i prawdziwych postaci. Trzeba oddać, że autor, gdzie tylko mógł, trzymał się faktów historycznych. Przede wszystkim jednak jest to znakomita powieść, która trzyma w napięciu i po którą chętnie się sięga w...

cała trylogia nudna, szkoda czasu

Najsłabsza z trylogii, ale najważniejsza pod względem budowy postaci wybitnego męża stanu. Nie znaczy, że zła czy kiepska, po prostu słabsza w porównaniu z poprzednimi tomami.
Po jej przeczytaniu darłam szaty zastanawiając się czemuż nie mamy i my takich mężów stanu u steru?
Marku Tuliuszu do zobaczenia!

Ostatni tom trylogii rzymskiej, który opisuje ostatnie 15 lat życia Cycerona. Przebywający na wygnaniu w Tesalonikach mąż stanu dostaje zapewnienie z Rzymu, że może wrócić.

Tam Cezar, który w międzyczasie ogłosił się dyktatorem prowadzi swoją grę.

Przyznam szczerze, że mam problem z samym Cyceronem. W pierwszym tomie, gdzie był postacią tytułową darzyłem go wielką...

• Powieść historyczna
  • Ebook