rozwińzwiń

Trzecia lokatorka

Okładka książki Trzecia lokatorka Agatha Christie
Okładka książki Trzecia lokatorka
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 40) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 40)
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Third Girl

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

1920 ocen

Tym razem tak sobie -przekombinowana.

Tym razem tak sobie -przekombinowana.

Trochę za długo myślał Poirot nad rozwiązaniem, ale finalnie dobre zakończenie.

Trochę za długo myślał Poirot nad rozwiązaniem, ale finalnie dobre zakończenie.

Chyba mam delikatny przesyt twórczością Christie, albo w "Trzeciej lokatorce" zabrakło tego czegoś. Niby całkiem interesująca intryga, dobrze skrojeni bohaterowie i w finale zwycięstwo "szarych komórek" Herkulesa, jednak czytając tą książkę odczuwałam jakiś bliżej nieokreślony brak czegoś.
Zdecydowanie pora na przerwę od Pani Christie.

Zdecydowanie pora na przerwę od Pani Christie.

Kolejna cyferka w tytule i kolejna kryminalna przygoda z panią Agatą. Jak ja uwielbiam jej poczucie humoru. Bosko!

Ogólnie, to tak " średnio na jeża ".

Ogólnie, to tak " średnio na jeża ".

Koszmarne to było. Wydumane, naciągane i ogólnie bez sensu. To chyba nawet do końca nie był kryminał, bo nieboszczyk pojawił się dopiero pod sam koniec.
Naprawdę dochodzę do wniosku, że nazywanie obecnie Agathy Christie królową kryminałów jest mocno przesadzone. Poza wyjątkami, to raczej lektura dla dzisięciolatków (i to chyba mało wymagających).

67/52 #agatachristie #trzecialokatorka
Mam słabość do Agaty Christie i jej książek, a szczególnie do tych z Herkules Poirot, ale ta książka jakoś mi nie zapadła w pamięć. Przeczytałam szybko no i szybko zapomniałam o czym była 🤷‍♀️

67/52 #agatachristie #trzecialokatorka

Ciekawa intryga, ale trochę naciągana.

Ciekawa intryga, ale trochę naciągana.

„Trzecia lokatorka” to powieść zawiła i zagadkowa, która przysporzyła małemu Belgowi, Herkulesowi Poirot, nie lada problemów. Bo jak można popełnić morderstwo i nawet o tym nie wiedzieć? I co najważniejsze gdzie znajduje się ciało i kto właściwie został zamordowany?

Na dodatek młoda dama, która prawdopodobnie dokonała zbrodni zdaje się być lekko pomylona, a Poirot jest według niej za stary by pomóc. Na szczęście z odsieczą detektywowi przybywa Ariadna Oliver.

Christie kolejny raz zaprasza czytelnika do gry pełnej tajemnic i intryg. W tej historii nic nie jest pewne, a szczątkowe poszlaki zdają się kompletnie do siebie nie pasować. Domniemana zabójczyni nie pamięta wielu rzeczy, zdarzeń czy nawet wypowiedzianych przez siebie słów. Poirot staje przed trudnym zadaniem, a najcięższym okaże się podjęcie decyzji czy aby na pewno wierzyć niedoszłej klientce, która tak samo szybko pojawiła się w progu jego drzwi, jak i zniknęła bez śladu...

To było wyjątkowo fascynujące śledztwo. Mam nadzieję, że i wy podejmiecie wyzwanie, zagracie z Poirotem w grę pozorów i odnajdziecie tak bardzo upragniony przez niego schemat.

Kryminał z udziałem Herkulesa Poirot, jak zawsze dzięki stylowi i fabule Agaty Christie, doskonały w odbiorze.

3 005
    1 169