Trzecia lokatorka

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 35) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Third Girl
Herkules Poirot (tom 35)
kryminał, sensacja, thriller
2016-06-30
Tadeusz Jan Dehnel
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Jak na królową kryminału wyszło dość słabo. Zakończenie przewidywalne.

Kolejna książeczka z cyklu tych z Agathą Chritise na kartach swojej powięsci, przez co kolejna słaba pozycja. Raczej nie polecam niestety :(

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Nie znam zbyt dogłębnie twórczości Agathy Christie. Jest to moja druga bądź trzecia książka tej autorki. Książkę czytałam z przyjemnością, niekiedy niedpwierzeniem.
Mnogość postaci nie pozwala na ich dokładną analizę. W tej książce jak i w życiu są dwie grupy ludzi, którzy się wznajemnie nie rozumieją - młodzi i starzy. Polecam, zakończenie jest zaskakujące.

Kryminał nieco trąci myszką, więc polecam go tylko wielbicielom klasycznych romansów i Agathy Christie. Pewnego dnia Herculesa Poirota odwiedza dziewczyna, której się wydaje, że popełniła morderstwo. Swoją wypowiedź kończy konkluzją, że detektyw i tak jej nie pomoże, bo jest za stary... Urażony do żywego Poirot postanawia rozwikłać zagadkę. W śledztwo włącza się także pani...

Hercules Poirot znów na tropie. Tylko czy tym razem naprawdę ma co tropić? Mały Belg prowadzi własne śledztwo w sprawie morderstwa, którego to zadania podjął się z przyczyn osobistych i - co tu ukrywać - z powodu urażonej dumy własnej. Detektyw ma teoretycznego sprawcę, który w dodatku się niby przyznał, bada wszystkie możliwe motywy, otoczenie przestępcy i powody, dla...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

WIELKI OBŁĘD

Pewnego dnia do Herkulesa Poirot przychodzi młoda kobieta, która sądzi, że „prawdopodobnie popełniła morderstwo”. Jednak gdy dziewczyna wchodzi do gabinetu detektywa, wycofuje się ze spotkania twierdząc, że Poirot jest za stary. Mężczyzna czuje się urażony, ale również zaintrygowany. Chce dowiedzieć się jaką tajemnicę skrywa młoda kobieta. Z pomocą autorki...

Przykro kiedy natrafia się na słabą powieść swojego ulubionego autora.

Bohaterowie mdli, denerwujący, miałam wrażenie, że Herkules to postać drugorzędna, której oryginalność została zdominowana przez inne, bardziej drętwe postaci. Wynudziłam się.

Fanom Agaty, szczerze odradzam.

Przyjemnie sie czyta i zaskakuje na koncu.

Z książkami Christie nie można się nudzić, rozwiązanie zagadki jak zwykle zaskakujące. Polecam

Dyskusje

2 617