Mała syrenka

Okładka książki Mała syrenka Walt Disney
Okładka książki Mała syrenka
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Seria Luksusowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria Luksusowa
Egmont Polska
1997-01-01
1997-01-01
Małgorzata Fabianowska
arielka disney mała syrenka

Na półkach: , , , , , , , ,

Jako że od dziecka byłam wielką fanką Małej syrenki, gdy usłyszałam, że wydawnictwo egmont zajęli się wydaniem u nas komiksów na podstawie bajek Disneya, wiedziałam, że koniecznie musi pojawić się ten komiksów moich skromnych zbiorach.

Komiks skupia się w pełni z punktu widzenia małej syrenki, przez co nie ma pewnych momentów z bajki, które są nam znane, jak np. Śpiewająca Vanessa przed lustrem (jako dziecko uwielbiałam tę scenę, jak i sama postać Vanessy, dlatego też trochę poczułam się rozczarowana, że tej sceny tu nie ma).

Jednakże nie zmienia to faktu, że cudownie było spędzić czas z tym komiksem i ponownie przeżyć historię Ariel, najmłodszej córki króla Trytona i która była zafascynowana ludzkim światem. Jestem pewna, że zarówno młodszym czytelnikom, jak i starszym fanom, (jak ja) na pewno przypadnie do gustu 😘

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Wydanie śliczne, będzie się idealnie prezentowało na półce. Warto mieć jednak na uwadze, że sam komiks to po prostu wydrukowany film.

Tego tytułu nie trzeba przedstawiać nikomu. Chociaż jestem fanką tradycyjnych baśni oraz bajek – a te raczej dla najmłodszych się nie nadają - tak równie mocno kocham Disneyowskie interpretacje! Choć do życia powołał Małą Syrenkę Hans Christian Andersen (w 1837 roku),tak rozpromowało ją studio Disneya. Historia straciła wtedy ciężki, melancholijny charakter, za sprawą zmienionego zakończenia na happy end oraz pominięcie wątku ceny, którą syrenka musiała zapłacić w pierwowzorze.

Komiks z kolekcji klasycznych baśni Disneya to adaptacja filmowego hitu z 1989 roku (!). Czytało się go wspaniale! Dosłownie płynęłam przez tę historię i na każdym kroku zachwycałam zarówno ilustracjami, jak i przekazem wypływającym z fabuły.

Piękna kreska, morał i płynące z niej ciepło przenosi nas z powrotem do dzieciństwa, kiedy to odkrywaliśmy pierwszy raz, kim jest Arielka i jak potoczą się jej losy. Choć znam tę historię na pamięć, to ponowna lektura i tak mnie wzruszyła! Piękna, magiczna i niezwykle poruszające historia o odwadze i miłości, dla której warto się poświęcić.

CZY MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY?

Kolejny tom serii „Disney: Klasyczne baśnie”, w komiksowej wersji odświeżającej znane kinowe hity, poświęcony został Małej Syrence. Tej postaci i opowieści chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, warto jednak odświeżyć sobie jej losy. Bo w formie powieści graficznej, nadal trzyma swój poziom i wprowadza nieco nowoczesnych akcentów w wyglądzie całości.

Arielka jest syrenką, żyje w wodzie i właściwie niczego jej nie brakuje, niemniej wciąż marzy o tym, by poznać świat na powierzchni. Dlatego też, mimo zakazom ojca, postanawia sprawdzić, co czeka na nią poza wodą. Ale to dopiero początek problemów, bo syrenka zakochuje się w pięknym księciu i postanawia zostać człowiekiem. A by tego dokonać, zawiera pakt z morską wiedźmą, co może skończyć się źle nie tylko dla niej! Czy w tej sytuacji wszystko może skończyć się happy endem? I czy miłość zwycięży także i tym razem?

CZY MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY?

Ciekawa historia.. :-)

Ciekawa historia.. :-)

Arielle

Arielle

Ta książka opowiada o małej syrence imieniem Ariel. Jej tata miał na imię Tryton i był królem oceanu, miał długą białą brodę, a ich dom był wykonany z koralowców i z muszelek. Ariel miała pięć sióstr. Marzyła aby chociaż raz ujrzeć wszystkie zwierzęta na lądzie: lwy, jelenie, słonie i ptaki, których pióra są takie delikatne. To marzenie udało się spełnić.

Polecam szczególnie dla dziewczynek. Ładne wydanie w sztywnej oprawie,
śliczne ilustracje.

Polecam szczególnie dla dziewczynek. Ładne wydanie w sztywnej oprawie,
śliczne ilustracje.

Jest to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wspaniałe ilustracje naprawdę dopełniają całość.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Książki z dzieciństwa
  • Bajki
  • Przeczytane dawno temu
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Mała syrenka